odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Celownik07    671
1 godzinę temu, malaczarna napisał:

Po remamencie mam prawie 100 par. Już nie mam gdzie trzymac

Po remamencie mam prawie 100 par. Już nie mam gdzie trzymac

Kur ja tego nie rozumiem, u mnie tak samo.. a chodzi w 2 max 3 parach tylko. Wszedzie zaj3bane butami.  A ty chlopie kup sobie 2wiertarke czy szlifierke to suszy glowe ze po co ci jak juz masz...

 

 

XD baby. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczek914    10
16 minut temu, Celownik07 napisał:

Kur ja tego nie rozumiem, u mnie tak samo.. a chodzi w 2 max 3 parach tylko. Wszedzie zaj3bane butami.  A ty chlopie kup sobie 2wiertarke czy szlifierke to suszy glowe ze po co ci jak juz masz...

 

 

XD baby. 

Mało tego spróbuj se kupić czteropak... To nie: jedno ci wystarczy....

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Dziś dostałem zaliczkę, ale na epue nic nie pisze, nawet niema dodane jeszcze dzisiejszej kwoty do reszty sumy, zaliczka z tego co liczę to chyba do ziemi przyszła, bo do bydła jeszcze nic nie mam, choć IRZ jeszcze nie aktualizowałem ale to chyba niema nic wspólnego z zaliczkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3012
25 minut temu, krzysiek277 napisał:

Dziś dostałem zaliczkę, ale na epue nic nie pisze, nawet niema dodane jeszcze dzisiejszej kwoty do reszty sumy, zaliczka z tego co liczę to chyba do ziemi przyszła, bo do bydła jeszcze nic nie mam, choć IRZ jeszcze nie aktualizowałem ale to chyba niema nic wspólnego z zaliczkami 

Gdyby miało to byś nie dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911
3 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Gdyby miało to byś nie dostał...

Ale o zaliczki do bydła mi chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3012
4 minuty temu, krzysiek277 napisał:

Ale o zaliczki do bydła mi chodziło 

U mnie aktualizacja zrobiona a zaliczki brak 🤪ale coś czuję w kościach że niedługo będzie 😁

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    478
4 minuty temu, krzysiek277 napisał:

Ale o zaliczki do bydła mi chodziło 

Do bydła też płacą nawet bez aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Panowie trochę z innej beczki,czy dopłaty w ubiegłym roku za zazielenienie,to były wyłącznie do TUZów,czy do zbóż też?W tym roku zastąpili je ekoschematami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    671
11 godzin temu, Baczek914 napisał:

Mało tego spróbuj se kupić czteropak... To nie: jedno ci wystarczy....

jedno to jak kartofel dla byka. tylko wku*wi

11 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Dziś dostałem zaliczkę, ale na epue nic nie pisze, nawet niema dodane jeszcze dzisiejszej kwoty do reszty sumy,

a to nowosc ,widac ze sie spiesza bo zawsze bylo odwrotnie- naliczenie a dopiero potem przelew

15 minut temu, Janusz napisał:

Panowie trochę z innej beczki,czy dopłaty w ubiegłym roku za zazielenienie,to były wyłącznie do TUZów,czy do zbóż też?W tym roku zastąpili je ekoschematami...

do wszystkiego. ile zglaszane ha do JPO tyle zazielenienie dawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9993
Dnia 7.11.2023 o 06:12, Baczek914 napisał:

A miałeś info najpierw w zakładce finanse ?

Ok 70% pewnie a miałeś wcześniej info w zakładce finanse?

Nie. 

14 godzin temu, adamc330 napisał:

Zaliczki ONW przychodzą jak zawsze osobnym przelewem czy teraz jest to łącznie z zaliczką płatności bezpośrednich??. Zaliczka  płatności bezpośrednich wpłynęła na konto dobry tydzień temu a niema nic o ONW. Ostatnie lata obie zaliczki przychodziły praktycznie w tym samym czasie.

Osobnym, przynajmniej ja dostałem narazie onw (70%) a reszta cisza 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    671

u mnie tez sie ruszyło.. sa naliczenia w PUE. 70% zaliczki. Podstawa/redystrybucja/strąki/UPP/bydło/krowy. ONW brak. (to znajomego)

 

15% mniej niż w zeszłym roku - dojdzie na ekoschematach.

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczek914    10
11 minut temu, Celownik07 napisał:

u mnie tez sie ruszyło.. sa naliczenia w PUE. 70% zaliczki. Podstawa/redystrybucja/strąki/UPP/bydło/krowy. ONW brak. (to znajomego)

 

15% mniej niż w zeszłym roku - dojdzie na ekoschematach.

Kiedy sprawdzałeś na PUE,ciekawe aktualizują raz dziennie czy na bieżąco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczek914    10
2 minuty temu, Celownik07 napisał:

wczoraj wieczorem nie bylo. dzis rano juz tak.

To pewnie raz na dobę, dasz znac po jakim czasie przelew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    671

to znajomego. na konto mu nie wchodze ;]. u mnie jeszcze brak naliczen a mam gospodarke 2 wioski obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1683
15 godzin temu, Celownik07 napisał:

Kur ja tego nie rozumiem, u mnie tak samo.. a chodzi w 2 max 3 parach tylko. Wszedzie zaj3bane butami.  A ty chlopie kup sobie 2wiertarke czy szlifierke to suszy glowe ze po co ci jak juz masz...

 

 

XD baby. 

Też tego nie rozumiem... Po co mi tyle butów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3012
33 minuty temu, adamn999 napisał:

Czy tak ztalerzowany poplon będzie zaliczony do okrywy?

1699437445999419963256177021030.jpg

Ja swój skasuje o 15 lutego ...Tera nie widzę sensu 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj