odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Celownik07    687
7 godzin temu, damian12345 napisał:

w jakim terminie trzeba wysłać oświadczenie o wymieszaniu obornika, jeśli wywoziłem przed wysłaniem wniosku?

Masz na dole oswiadczenia napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320

zmiana terminu  okrywy na okres letni  jest na + dla gleby , bo po 1 pazdziernika nie ma przed czym chronić gleby i  chroni ją śnieg jak jest  i wcale nie znaczy że na niej nie można uprawek pożniwnych robić , no ale jak sobie chłopek  nie pobeczy to chory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687
Przed chwilą, masa24 napisał:

Masz zamiar to orać to oraj teraz  jak jeszcze tuza nie wrzucili a nie podajesz jako trawe nadal 

Wtedy byl sie wpierdzielil na mine bo jak natura2000 i wyjdzie ze jest tuz a nie nalozyli siatki tylko to kopa. Poczekam czy przejdzie w tym roku moja zmiana, nie spieszy mi sie. Za przoranie tuz na naturze2000 to chyba z automatu kara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Nie ma siatki , nie wiedziałeś co było wcześniej ze był to tuz to orzesz. Dając trawę zwiększasz szanse ze ta siatka będzie za rok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687

Ok. A kara jest z automatu czy każą tylko przywrocic? (Pytam w razie w)

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

witam czy przejdzie mi takie coś. Mam bardzo slabe gleby i ogolnie żyto jakoś sobie radzi owies to juz loteria. wymyslilem takie coś. Po zbiorze żyta ozimego mieszam słome gruberem(wymieszanie slomy z glebą) A następnie siew łubinu. w polowie października (po 8 tygodniach od siewu) orka i siew żyta jarego jako przewódka. Czy to będą trzy oddzielne uprawy zeby przeszlo jako zróżnicowana struktura upraw plus miedzyplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3046
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Masz zamiar to orać to oraj teraz  jak jeszcze tuza nie wrzucili a nie podajesz jako trawe nadal 

On tego nie orał ..miał tuz i wpisał trawę gdzie to nadal tuz jest 🤪...cyrk ...

56 minut temu, Celownik07 napisał:

Ok. A kara jest z automatu czy każą tylko przywrocic? (Pytam w razie w)

Ale co przywrócić jak dalej trawa czyli tuz jest skoro nawet tego nie ruszałes ....odwalasz lipę chłopie i jeszcze innym doradzasz aby tak robili .🫣

Zeby zlikwidować tuz to trza zrobić\przeorac i zasiać    inna rosline  a nie we wniosku głupoty podawać nie zgodne ze stanem faktycznym  🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    292
jedrus2020 napisał:

witam czy przejdzie mi takie coś. Mam bardzo slabe gleby i ogolnie żyto jakoś sobie radzi owies to juz loteria. wymyslilem takie coś. Po zbiorze żyta ozimego mieszam słome gruberem(wymieszanie slomy z glebą) A następnie siew łubinu. w polowie października (po 8 tygodniach od siewu) orka i siew żyta jarego jako przewódka. Czy to będą trzy oddzielne uprawy zeby przeszlo jako zróżnicowana struktura upraw plus miedzyplon?

z tego co zrozumiałem, to masz w plonie głównym tylko jedną uprawę, w pierwszym roku żyto ozime, w drugim żyto jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687
51 minut temu, Bogdan_ja napisał:

On tego nie orał ..miał tuz i wpisał trawę gdzie to nadal tuz jest 🤪...cyrk ...

Ale co przywrócić jak dalej trawa czyli tuz jest skoro nawet tego nie ruszałes ....odwalasz lipę chłopie i jeszcze innym doradzasz aby tak robili .🫣

Zeby zlikwidować tuz to trza zrobić\przeorac i zasiać    inna rosline  a nie we wniosku głupoty podawać 🤔

Daje alternatywe, kazdy robi jak uwaza. Nigdy nie ukrywalem ze jestem doplatowcem a 100% doplat przeznaczam na unowoczesnienie mojej komuny- zreszta widziales stan ciagnika, reszta maszyn niewiele lepsza. 

 

Ps. Dla tych baranow tuz i trawy to dwie rozne uprawy ^^

Edytowano przez Celownik07
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3046

Chłopie ty zrobiłeś wniosek na papierze nie zgodny z tym co masz na polu ...to ze aplikacja to łykneła to nic nie znaczy ...🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
Zigi94 napisał:

jedrus2020 napisał:

witam czy przejdzie mi takie coś. Mam bardzo slabe gleby i ogolnie żyto jakoś sobie radzi owies to juz loteria. wymyslilem takie coś. Po zbiorze żyta ozimego mieszam słome gruberem(wymieszanie slomy z glebą) A następnie siew łubinu. w polowie października (po 8 tygodniach od siewu) orka i siew żyta jarego jako przewódka. Czy to będą trzy oddzielne uprawy zeby przeszlo jako zróżnicowana struktura upraw plus miedzyplon?

z tego co zrozumiałem, to masz w plonie głównym tylko jedną uprawę, w pierwszym roku żyto ozime, w drugim żyto jare

No ale jare i ozime to co innego? Plus miedzyplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    292

międzyplon to nie uprawa główna. nie ma znaczenia czy jare czy ozime, w zróżnicowanej to zboża. plus chyba opisujesz zasiewy na jednej działce na 2 lata. a zróżnicowana dotyczy jednego roku, musisz mieć max 65% zbóż, 3 uprawy, minimum 20% o pozytywnym wpływie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

ok rozumiem. Czyli jak dla mnie to bez sensu. Ale jako miedzyplony w weglowym przejdzie jaki schemat na dwa lata?


No i dodadkowo zeby byla zmiana że nie sieje tej samej rośliny na polu przez ponad 3lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    292

jeśli wczorajsze zmiany faktycznie dają możliwość zgłaszania miedzyplonow to tak. wcześniej ten poplon by musiał stać w polu do lutego


no i ważne żebyś miał mniej niż 10ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, ws71 napisał:

@outstanding

Zmieniona zostanie norma GAEC 6. Ma to polegać na tym, że zostanie wprowadzony dodatkowy termin utrzymywania okrywy glebowej - od dnia zbioru plonu głównego do 15 października.

O co w tym chodzi?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1008
12 minut temu, Zigi94 napisał:

 

 

no i ważne żebyś miał mniej niż 10ha

 

Z tuz-ami czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    918

Panowie jak to jest z tą zróżnicowana struktura upraw, jeśli spełnię warunek to dostaje do wszystkich hektarów czy tylko do tych co są zasiane jakieś inne wynalazki  oprócz zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687
38 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie ty zrobiłeś wniosek na papierze nie zgodny z tym co masz na polu ...to ze aplikacja to łykneła to nic nie znaczy ...🤪

Dam znac w pazdzierniku czy przeszlo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    292
Andpol napisał:

no i ważne żebyś miał mniej niż 10ha   Z tuz-ami czy bez?

gruntów ornych, chodzi mi o dywersyfikację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1862
24 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

O co w tym chodzi?  

Tak po głębszym zastanowieniu to teoretycznie do okrywy powinno zaliczać się obecnie kuku na ziarno, burak cukrowy[ w końcu rośnie na polu w okresie 1.06-15.10???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Panowie, czy ma ktoś pewną informację czy węże wleczone liczą się do praktyki "Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo (E_PN)". W "rozwinięciu" w aplikacji ewniosek konkretnie pada hasło aplikacja doglebowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
Zigi94 napisał:

jeśli wczorajsze zmiany faktycznie dają możliwość zgłaszania miedzyplonow to tak. wcześniej ten poplon by musiał stać w polu do lutego


no i ważne żebyś miał mniej niż 10ha

a jak mam wiecej niż 10ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

a nie jest tak że jak mam dajmy na to 12ha to musze zebrać te 15 punktów?


no ale w moim przypadku jesli bede miał same zboża i poplony do tego na czesci ziem to nie zalatwie w ten sposob dywersyfikacj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj