odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

v11    1000
21 minut temu, jacor73 napisał:

I tak nadal twierdzę, że policzyłeś wybiórczo:

  • uprawa przedsiewna
  • DAP
  • Potas
  • nasiona
  • Azot
  • siew
  • ŚOR
  • zbiór
  • suszenie

uprawa siew  zbiór pisałem po cenie paliwa +amortyzacja zakup części . Suszenie tu jadę na wielki plus prąd z paneli a paliwo słoma ( usługa prasowanie i siatka)  psie koszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629
10 minut temu, jaco512 napisał:

Długo od wydania decyzji?

Bez decyzji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
34 minuty temu, toooomaszewski napisał:

 

To pokaż kwitek jak na cieciówce ODŁOŻYŁEŚ przez rok 100 tys. czystych pieniążków. Dla samego przychodu musiałbyś pierdzieć 12h przez 365dni w roku. A przypominam, że w roślinnej pracujesz pół roku, drugie pół pierdzisz w fotel.

Spoko, ja jestem ogarnięty. Tak to będzie wyglądać. Mając ciężarówkę i zatrudniając kierowce też zostaje ok. 10-15%. Skala robi robotę wszędzie.

To mi skalkuluj te 15% transport 88 km  1800zł -postój załadunek kurs i postój rozładunek ,w jedną stronę pusto bo musiał by myć auto (zagrania odbiorcy) paliwa idzie za 500 zł kierowaca 200 zł i niech będzie amortyzacja z opłatami 300 to blisko 50 % zysku -czy się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
Napisano (edytowany)

 A gdzie i jakim samochodem biorą po 10zł z km? Standardowo to raczej bliżej 5 za km i wtedy te kolosalne zyski już nie są.

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
31 minut temu, v11 napisał:

A co zrobisz z takimi zasobnościami jak poniżej walić dla idei ?

IMG_20240125_092303_710 (1).jpg

Do góry nogami i coś nie ta ostrość , kiepsko widać , mam kompa do góry nogami odwrócić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

może teraz 

02.pdf

19 minut temu, jacor73 napisał:

 A gdzie i jakim samochodem biorą po 10zł z km? Standardowo to raczej bliżej 5 za km i wtedy te kolosalne zyski już nie są.

A co zrobie jak przyszło mi raz na kilkadziesiąt kursów zapłacić za zwrot -ale QQ po 1070  0,1 za wilgotna i nie ma tematu jest zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

To za ekoschematy do kiedy mają wypłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
Napisano (edytowany)

już płacą

do końca czerwca

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
20 minut temu, v11 napisał:

może teraz 

02.pdf 534.6 kB · 4 pobrania

A co zrobie jak przyszło mi raz na kilkadziesiąt kursów zapłacić za zwrot -ale QQ po 1070  0,1 za wilgotna i nie ma tematu jest zwrot

Czyli byłeś przyciśnięty do ściany i ktoś to wykorzystał. Po ile płaciłeś normalny transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

raczej nie- mają jakieś mają jakieś tam certyfikaty uje muje mycia co kilka dni a cena brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

V11 pogratulować takich wynków , tak zasobna gleba , czy nawożenie wyższe od zapotrzebowania było stosowane przez lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 minuty temu, miwigos napisał:

V11 pogratulować takich wynków , tak zasobna gleba , czy nawożenie wyższe od zapotrzebowania było stosowane przez lata

nie w tym rzecz -jak byś nawoził ? według zaleceń czy na pałę ? bo może źle robię (a brak fosforu na 2 polach to wynik raczej rodzaju gleby rędzina i u wszystkich jest w tym rejonie niedobór -ale idzie do badania ogrodniczego a to inne oznaczenie fosforu .Poza tym 40 kg fosforany idzie bezpośrednio na ziarno w bruzdę A ograniczenie nawożenia nie przychodzi łatwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Ja bym dał 100 DAP, więc 46 P i spał spokojnie, u mnie wysoki poziom mam potasu , a fosfor z reguły średni, kosztowne go podbić wyżej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie na rędzinie fosfor niski i średni , ale żeby go podbić do góry to ni hu hu , Był czas z 6 lat temu że przez 3lata z rzędu szło po 150-180 kg fosforu , i po trzech latach takich dawek badania nie pokazały wzrostu zasobności , mimo to jak miałem kukurydze, czy zresztą coś innego , to na roślinach braków nie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
32 minuty temu, mysza103 napisał:

U mnie na rędzinie fosfor niski i średni , ale żeby go podbić do góry to ni hu hu , Był czas z 6 lat temu że przez 3lata z rzędu szło po 150-180 kg fosforu , i po trzech latach takich dawek badania nie pokazały wzrostu zasobności , mimo to jak miałem kukurydze, czy zresztą coś innego , to na roślinach braków nie widać 

dokładnie nie widać braków 

 

41 minut temu, miwigos napisał:

Ja bym dał 100 DAP, więc 46 P i spał spokojnie, u mnie wysoki poziom mam potasu , a fosfor z reguły średni, kosztowne go podbić wyżej

jak fosfor wysoki i bardzo wysoki dodatkowo dostanie precyzyjnie te 40 kg to raczej starczy nigdy nie miałem fioletowej a poza tym jak jeszcze dosypie to będę musiał przemycać nadwyżkę na ukrainę i ich zniszczę gospodarczo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
15 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

Siał ktoś rośliny miododajne? nie wolno stosować herbicydów, ale kiedy przed czy powschodowo, czy w roku kalendarzowym? Czy chwasty tego nie wyduszą?

Nie wolno  pryskać  do 31 sierpnia.  Tu o to chodzi  aby  chwastów narosło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
3 godziny temu, Szymi40 napisał:

Nie wolno  pryskać  do 31 sierpnia.  Tu o to chodzi  aby  chwastów narosło....

obawiam się, że narośnie komosy i chwastnicy, wydusi wszystkie kwiatki :) a państwo przyjadą, stwierdzą brak np. ogórecznika ( bo go wydusiło) i powiedzą - niestety, musimy nałożyć karę ! z uśmiechem na ustach odjadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Miałem miododajne  w tym roku na 6 klasie  środkiem był  chaber i facelia bokami  cienko to wyglądało jestem po kontroli czekam na  protokół i decyzję....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Dostał ktoś w ogóle drugą transzę dopłat bezpośrednich? Nawet kto nie miał ekoschematów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wam  karzą  ugorować 2-3  klasę  a tu się  takie  uprawia na dopłaty  .Pole  sąsiada po żwirowni.

kamien.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
24 minuty temu, Szymi40 napisał:

Wam  karzą  ugorować 2-3  klasę  a tu się  takie  uprawia na dopłaty  .Pole  sąsiada po żwirowni.

kamien.jpg

Ładne kamyki urosły:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629
1 godzinę temu, ciaastus napisał:

Dostał ktoś w ogóle drugą transzę dopłat bezpośrednich? Nawet kto nie miał ekoschematów. 

Wczoraj pisałem że przyszła całość z ekoschematami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj