odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Desperado    4202
Przed chwilą, v11 napisał:

czym jest dobry pellet ? ja dawno jestem niezależny opałowo 

A tym że na byle gównie nawet piec nie odpali, to nie ekogroszek że pójdzie i na gorszym tyle że go więcej spali. Sorry że wszyscy nie mają suszarni, widać przesrali sprawę.    xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3564
Przed chwilą, Desperado napisał:

A tym że na byle gównie nawet piec nie odpali

Tak tylko Ci się wydaje...

Więcej nie tłumacze....🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
3 minuty temu, 6465 napisał:

Dali ci te 50%wiecej dopłat za to że robisz tak jak ci każą.

akurat mnie prześladuje jedynie zmianowanie reszta jest ok i te srekoschemat powinny zawierać warunkowość np po 1 punkt za każde wymaganie i jest ok tak żeby motywowało a nie rujnowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4202
Przed chwilą, 12Pafnucy napisał:

 

Więcej nie tłumacze....🤭

No i lepiej nie tłumacz jak nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3564
Napisano (edytowany)

Tiaaa.

Nie wiem...

Toż kuźwa mam piec na pelet ii...

Sam pierdzielisz o czymś o czym pojęcia nie masz.

Edytowano przez 12Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67
12 minut temu, v11 napisał:

Biurokraci doprowadzą do sytuacji że będą kontrolować to czy idziemy do kibla co jemy na śniadanie i kiedy wolno pierdnąć 

Własny samochód( o ile jeszcze będziesz go miał) zostawisz na peryferiach miasta bo za stary i będziesz hulajnogą elektryczną popylał 🤭😆 bo ma być zielono

Ciężkie czasy i według mnie to na bruksele trzeba uderzyć 

  • Like 3

Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758

I wspawane ruszta na drewno😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
2 minuty temu, Desperado napisał:

A tym że na byle gównie nawet piec nie odpali, to nie ekogroszek że pójdzie i na gorszym tyle że go więcej spali. Sorry że wszyscy nie mają suszarni, widać przesrali sprawę.    xD

nie bardzo to rozumiem- jak jest suchy to się pali  ? przynajmniej u mnie tak jest 0 problemów trochę modernizacji żeby się nie zawieszało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3564
1 minutę temu, pawlikk18 napisał:

Własny samochód( o ile jeszcze będziesz go miał) zostawisz na peryferiach miasta bo za stary i będziesz hulajnogą elektryczną popylał 🤭😆 bo ma być zielono

Ciężkie czasy i według mnie to na bruksele trzeba uderzyć 

I tak to wszystko niewypałem jest.

To utopijne plany.

To upadnie wcześniej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4202
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

 

 

Toż kuźwa mam piec na pelet ii...

 

Ile go masz? pierwszy sezon, paliłeś peletem uj wie z czego, kolega ma więcej od Ciebie i wie co mówi, przywieźli mu pelet i za trochę zabrali bez tłumaczenia bo piec nie chciał na tym odpalać i nie był wcale mokry.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3564
Napisano (edytowany)

Nie będę tu wszystkiego pisał .

A że przywieźli coś nie palne... No piachem nie napali.

 

Edytowano przez 12Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

i tak europy z zielonym czy innym ładem nie uratujemy, co z tego że my będziemy eko jak azja, głownie pakistan czy indie wszystko nadrobią

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

ja planuje kupić pompę ciepła dla sztuki na pokaz a piec niech se powoli dmucha -jak na gminie odfajkują pompę to powinien być spokój na jakiś czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758

Mam co raz więcej obaw czy upadnie.

Spójrzcie na młodzież.  Jak zamykają się w swoim świecie, tylko media elektroniczne, gry w pokoju z zasłoniętymi oknami, zakupy przez internet , żarcie dowiezione pod dom.

Praca i nauka zdalna.

Pokolenie piwniczaków. Ich przekonają, że należy siedzieć w domu a wszystko co do życia potrzebne dostaną , jeśli będą wykonywać powierzone zadania

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

A jeszcze propozycja zmian czym jest gwałt -jak baby będą się chciały mścić to większość facetów po każdej sprzeczce będzie w pierdlu bo nie ma na piśmie zgody na pożycie 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

juz za tym nie nadążam wiadomo kiedy będą wypłacać reszte doplat i za ekoschematy?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
6 minut temu, Agrest napisał:

Mam co raz więcej obaw czy upadnie.

Spójrzcie na młodzież.  Jak zamykają się w swoim świecie, tylko media elektroniczne, gry w pokoju z zasłoniętymi oknami, zakupy przez internet , żarcie dowiezione pod dom.

Praca i nauka zdalna.

Pokolenie piwniczaków. Ich przekonają, że należy siedzieć w domu a wszystko co do życia potrzebne dostaną , jeśli będą wykonywać powierzone zadania

 

371295_kiedys-to-bylo.jpg

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

już płacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
12Pafnucy napisał:

Upadnie. 

Przebudzenie będzie bolesne.

 

i to bardzo, może się okazac że będziemy musieli zapie..ać jak hindusi po 14 godzin dziennie bo nikt € nie będzie juz chcial


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758
5 minut temu, robi57362 napisał:

juz za tym nie nadążam wiadomo kiedy będą wypłacać reszte doplat i za ekoschematy?

Już płacą, pisałem kilka razy w ubiegłym tygodniu że dostałem całość.

Jeśli masz zwierzaki to musisz czekać na stawki.

Śpieszą się by wyciszyć nastroje przed wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405
8 minut temu, robi57362 napisał:

juz za tym nie nadążam wiadomo kiedy będą wypłacać reszte doplat i za ekoschematy?

Już płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758
4 minuty temu, robi57362 napisał:

i to bardzo, może się okazac że będziemy musieli zapie..ać jak hindusi po 14 godzin dziennie bo nikt € nie będzie juz chcial

Pytanie gdzie?

Co robić i gdzie przez te 14h jak tej pracy nie będzie?

Rolnictwo zmechanizowane i do tego wygaszane. Kiedyś potrzebowało masę pracowników sezonowych.

Dziś i Niemiec na szparagi wszystkich nie przyjmie.

W przemyśle? Jakim przemyśle. Automatyzacja i praca dla wykwalifikowanych i nie u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3564

Agrest, myślę że nie ma co ,aż tak bardzo się zastanawiać co przyszłość przyniesie. Tym bardziej że to odlegle jest

Wiadomo , planować trzeba, ale w bliższej perspektywie.

Robić swoje.

Jednak nawet jutro może wszystko stanąć na głowie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Jeśli wrzucą ugór w ekoschematy , to będą punktować tylko pola ugorowane  , a nie że jak piszesz że wyłączysz parę ha a zapłacą ci do całego gospodarstwa , tak jak przy uprawie zróżnicowanej 

Chyba ze ugorowanie to bedzie nowy element/wymog zroznicowanej i wtedy platnosc do calosci:

Max 65% zboz

Min 20% straki

3 i kolejna uprawa min 10%

Min 4% ugorowania

I wtedy ZSU  XX Punktow

Ale czy to sie bedzie oplacalo czas pokaze. 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj