odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3527
3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

chyba Ci się ARiMR z NASA pomyliło, a jaki koszt tej kontroli?

Już pisałem jak szwagrowi obcieli dopłaty za brak polonu ,pole  było koniec sierpnia potalezrzowane po rzepaku , a zgłoszony polon 5 sierpnia, z 5 września  przybliżyli mu zdjecie pola i był jeden rzepak w fazie liścieni , gdyby był choć jeden listek zboża , by odpuścili, 

3 godziny temu, Szymi40 napisał:

No  niestety takie czasy nastały  że  ,,Wielki brat"   cały czas  patrzy-     strach  się odlać  za stodołą , o figurce  z brązu  nie wspomnę.....😭

Gołego faceta każdy widział ,  w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
7 minut temu, miwigos napisał:

 przybliżyli mu zdjecie pola

Ale to foto z kontroli na miejscu a nie zadne satelitarne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Satelitarne foto

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
18 minut temu, miwigos napisał:

Już pisałem jak szwagrowi obcieli dopłaty za brak polonu ,pole  było koniec sierpnia potalezrzowane po rzepaku , a zgłoszony polon 5 sierpnia, z 5 września  przybliżyli mu zdjecie pola i był jeden rzepak w fazie liścieni , gdyby był choć jeden listek zboża , by odpuścili, 

Gołego faceta każdy widział ,  w czym problem

bez przesady z satelity liścienie rzepaku widzieli hah  na polu  trzeba klęknąć i  prawie nie widać a jemu z satelity  dostrzegli

5 sierpnia był zgłoszony poplon  , a czasem nie rósł jeszcze rzepak ??  bo piszesz że talerzowane było końcem sierpnia po rzepaku , a 5 września nawet liścieni nie było

moim zdaniem zgłosił poplon jak stał rzepak , bo chciał skrócić przebywanie poplonu na polu po to żeby pszenice posiać wcześniej i w to że rzepak widzieli z satelity to uwierze  a że była niezgodność to mogli się pofatygować na pole i zdjęcie z miedzy zrobili  a nie satelity

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Z sateity to co najwyżej wytypowali do kontroli na miejscu bo pole nic się nie zieleniło miesiąc od siewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 minut temu, zmechanizowany napisał:

To teraz w zbożu nie poruchamy, bo oskażą o seks w miejscu publicznym🤪

Ale jak komuś zrobią zdjęcia jak se kupę robi na polu , to jeszcze się będzie można podpiąć pod ekoschemat ,, nawożenie obornikiem pola '' czy jakoś podobnie ten schemat się nazywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
9 minut temu, Stach123 napisał:

naopowiadali na szkoleniach doradcy pierdół , postraszyli chłopków , bo mysleli że za wniosek będą brać po 100 zł. od hektara  a tu pis cyk wnioski za darmo

ws jak może program odróżnić gatunek zbóż w międzyplonach jak 99 %  rolników i kontrolerów nie potrafi tego zrobić na miejscu

 

UAV dron gminę zrobił w ciągu niecałych 2 godzin w podczerwieni część gatunków ponoć daje różne odcienie, spotkałem się też z robieniem zdjęć w ultrafiolecie, przynajmniej w mojej miejscowości wszyscy którzy mieli odstępstwa w składzie mieszanek poplonowych w ciągu 2tyg  po przelocie mieli kontrolę na miejscu przeprowadzoną przez OT ARiMR w Toruniu , chodziło wyłącznie o skład mieszanek, ponoć 11, złapało się na tą wątpliwą przyjemność na terenie gminy niby sankcje do 5%,ale sami kontrolujący nie byli wstanie określić jak to faktycznie będzie miało wpływ na końcową wypłatę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mysza103 napisał:

Ale jak komuś zrobią zdjęcia jak se kupę robi na polu , to jeszcze się będzie można podpiąć pod ekoschemat ,, nawożenie obornikiem pola '' czy jakoś podobnie ten schemat się nazywa 

To zależy co jadłeś🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
8 minut temu, ws71 napisał:

UAV dron gminę zrobił w ciągu niecałych 2 godzin w podczerwieni część gatunków ponoć daje różne odcienie, spotkałem się też z robieniem zdjęć w ultrafiolecie, przynajmniej w mojej miejscowości wszyscy którzy mieli odstępstwa w składzie mieszanek poplonowych w ciągu 2tyg  po przelocie mieli kontrolę na miejscu przeprowadzoną przez OT ARiMR w Toruniu , chodziło wyłącznie o skład mieszanek, ponoć 11, złapało się na tą wątpliwą przyjemność na terenie gminy niby sankcje do 5%,ale sami kontrolujący nie byli wstanie określić jak to faktycznie będzie miało wpływ na końcową wypłatę 

mowa była o zdjęciach satelitarnych a ty wyskakujesz o kontroli dronami i wytypowaniu do kontroli na miejscu po kontroli dronami

 

prawda jest taka że kombinatorów nawet przez satelitę nie trudno wytropić , ale już zastosować za to sankcje to może byc problem

 

jak ktoś posieje po rzepaku zboże w międzyplonie np  i tam są ścieżki technologiczne założone [ a to widać z satelity ] to aż się prosi jechać na kontrol i delikwenta przepierdolić hahha , ale jak delikwent będzie kumaty to mu nic nie wyszukają pod warunkiem że dorzucił kilka nasion np gorczycy   do  siewnika  do tego międzyplonu i go nie pryskał , bo 2 rośliny ma takie jak zadeklarował , chemi nie stosował i pinset się należy a to że sobie ścieżki zostawił to mu wolno i to że ten międzyplon  w kolejnym roku  wyda mu da 10 ton z hektara to też  kontrol nie jest w stanie wykryć żadnej nieprawidłowości  ani satelitarna ani na miejscu , bo to już kolejny nabór wniosków 😀

no ale jak pojadą do delikwenta a tam tej gorczycy nie widać ścieżki wytloczone od oprysków i się na dodatek chłopek rzuca to mu raczej ekoschemat międzyplony ozime sa w stanie wybić z głowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
6 godzin temu, miwigos napisał:

Zdziwił bys się , jak pokażesz w którym miejscu i położysz 10 groszy , to zrobią takie przybliżenie  i zdjęcie że będziesz je widział jak na dłoni

Za dużo filmów oglądasz szpiegowskich czy tam innych związanych z tematem 🤭 taka technologia dla wojska ale nie kontroli rolnika 😅 to po co im zdjęcia takiego obornika jak mają takie możliwości niech sami sobie śledzą kiedy nawieziono i zaorano czy te inne oświadczenia, niech pilnują czy nie pryskam czy nie sieje nawozu 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roki212 napisał:

Za dużo filmów oglądasz szpiegowskich czy tam innych związanych z tematem 🤭 taka technologia dla wojska ale nie kontroli rolnika 😅 to po co im zdjęcia takiego obornika jak mają takie możliwości niech sami sobie śledzą kiedy nawieziono i zaorano czy te inne oświadczenia, niech pilnują czy nie pryskam czy nie sieje nawozu 😏

Akurat obornika nie są w stanie zweryfikować , bo satelita nie wisi  całymi dniami nad danym obszarem, tylko dwa razy w tygodniu,a to wystarczy aby zweryfikować czy coś tam rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

No zweryfikować czy coś tam rośnie a co rośnie dokładnie to jednak różnica. Wejdę sobie na Geoportal i już na zdjęciu kiedy by tam nie było robione widzę że na podwórku ciągnik stoi czy taki samochód, na jednym polu widać baloty słomy na innym place wylęgłego zboża czy tam zaorane pole no to widać ale nie sądzę że zobaczą czy zasiałem tam żyto czy pszenżyto czy też co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
20 godzin temu, miwigos napisał:

Zdziwił bys się , jak pokażesz w którym miejscu i położysz 10 groszy , to zrobią takie przybliżenie  i zdjęcie że będziesz je widział jak na dłoni

Bez przesady trochę tematu liznołem i wszystko polega na robieniu zdjęć w pewnej długości widma fali - każda uprawa powoduje inne odbicie a resztę robi oprogramowanie i nie ma w tym żadnej dokładności optycznej . Te same satelity robią zdjęcia map pól plonowania nawożenia itd wszystko polega na odbiciu światła .nawet najmniejsze siewki odbijają światło a po rozwoju i zmianie odbicia rozróżniane są uprawy .Wszystko jest algorytmem już może i sztuczna inteligencja ale nigdy dokładność optyczna 

 

13 godzin temu, Roki212 napisał:

No zweryfikować czy coś tam rośnie a co rośnie dokładnie to jednak różnica. Wejdę sobie na Geoportal i już na zdjęciu kiedy by tam nie było robione widzę że na podwórku ciągnik stoi czy taki samochód, na jednym polu widać baloty słomy na innym place wylęgłego zboża czy tam zaorane pole no to widać ale nie sądzę że zobaczą czy zasiałem tam żyto czy pszenżyto czy też co innego 

po stopniu zmiany odbicia widzą co rośnie a poza tym geoportal to zdjęcia lotnicze nie satelitarne  robione w bardzo przejrzystym powietrzu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Kiedys po necie taki mem latal za dobrych czasow tego serialu, moze sie arimr dorobila tej technologii bo troche juz czasu minęlo. XD

a32.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
2 godziny temu, miwigos napisał:

Już pisałem jak szwagrowi obcieli dopłaty za brak polonu ,pole  było koniec sierpnia potalezrzowane po rzepaku , a zgłoszony polon 5 sierpnia, z 5 września  przybliżyli mu zdjecie pola i był jeden rzepak w fazie liścieni , gdyby był choć jeden listek zboża , by odpuścili, 

Gołego faceta każdy widział ,  w czym problem

Absolutnie to nie była kontrola satelitarna tylko na miejscu ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Ale jak komuś zrobią zdjęcia jak se kupę robi na polu , to jeszcze się będzie można podpiąć pod ekoschemat ,, nawożenie obornikiem pola '' czy jakoś podobnie ten schemat się nazywa 

Tylko jak to zrobisz zimą to jeszcze karę dostaniesz, I tak czy siak to gówno z tego 😄

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
46 minut temu, krzysiek277 napisał:

Tylko jak to zrobisz zimą to jeszcze karę dostaniesz, I tak czy siak to gówno z tego 😄

a coś się zmieniło? bo pryzmę na użytku rolnym mogłeś robić w dowolnym momencie, byłeś tylko ograniczony maksymalnym czasem składowania obornika na pryźmie i maksymalną liczbą powtórzeń w tym samym miejscu.

Więc ponawiam pytanie, coś się zmieniło, czy siejesz propagandę dla idiotów?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Jak mu pokazywali to zdjęcie było z wysoka i przybliżyli tak że na ekranie był okolo metr kwadratowy, robił odwołoanie więc mu pokazali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, Stach123 napisał:

mowa była o zdjęciach satelitarnych a ty wyskakujesz o kontroli dronami i wytypowaniu do kontroli na miejscu po kontroli dronami

 

prawda jest taka że kombinatorów nawet przez satelitę nie trudno wytropić , ale już zastosować za to sankcje to może byc problem

 

jak ktoś posieje po rzepaku zboże w międzyplonie np  i tam są ścieżki technologiczne założone [ a to widać z satelity ] to aż się prosi jechać na kontrol i delikwenta przepierdolić hahha , ale jak delikwent będzie kumaty to mu nic nie wyszukają pod warunkiem że dorzucił kilka nasion np gorczycy   do  siewnika  do tego międzyplonu i go nie pryskał , bo 2 rośliny ma takie jak zadeklarował , chemi nie stosował i pinset się należy a to że sobie ścieżki zostawił to mu wolno i to że ten międzyplon  w kolejnym roku  wyda mu da 10 ton z hektara to też  kontrol nie jest w stanie wykryć żadnej nieprawidłowości  ani satelitarna ani na miejscu , bo to już kolejny nabór wniosków 😀

no ale jak pojadą do delikwenta a tam tej gorczycy nie widać ścieżki wytloczone od oprysków i się na dodatek chłopek rzuca to mu raczej ekoschemat międzyplony ozime sa w stanie wybić z głowy

Wytłumaczę Tobie po kolei jak to wygląda przelot satelity,wykonane zdjęcia. analizuje,,sztuczna inteligencja " ona wyłapuje anomalia na zdjęciu, następnie fragment analizuje człowiek w regionalnej ARiMR i to on decyduje właśnie co zrobić,unas zadecydowali że machną gminę na raz i wyłapali delikwentów (program pilotażowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

ws TY chyba lejesz wodę 

moim zdanie ten sztuczny satelita lata i robi te zdjęcia kiedy się da  i je zapisuje 

ty w międzyczasie  składasz wniosek  i swoje działania zgłaszasz 

jak im coś nie pasuje albo zostaniesz wytypowany do kontroli to szukają w historii tych zdjęć  żeby albo potwierdzić albo zaprzeczyć temu co deklarujesz jak się nie da to ewentualnie kontrola na miejscu 

 

co ta sztuczna inteligencja  [jak ją sam nazwałeś ]  wyłapie jak siejesz od marca wniosek składasz w maju , a biuro powiatowe wprowadza twoje dane do systemu  w czerwcu albo lipcu pewnie od okresu w którym kończy się  możliwość zmiany  we wnioskach , a ekoschematy to jeszcze odleglejsze termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jak mu pokazywali to zdjęcie było z wysoka i przybliżyli tak że na ekranie był okolo metr kwadratowy, robił odwołoanie więc mu pokazali

zdjecia z drona.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

odnośnie aktualizacji IRZ bo mam status do poprawy.

Co zrobić jeśli mam takie błędy bo Pani z ARiMR co to sprawdza będzie teraz 2 tygodnie na chorobowym i nie dowiem się w biurze

- na działce jest zarejestrowana inna aktywna działalność,

- działki nie stanową zwartego kompleksu. Wysłałem z błędem bo to tylko rów o szerokości 3-4m ale ogrodzone w całości od lat. Czy ktoś miał tak i uzyskał jako całość czy trzeba rejestrować kolejny numer?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 minuty temu, cichym napisał:

 

- działki nie stanową zwartego kompleksu. Wysłałem z błędem bo to tylko rów o szerokości 3-4m ale ogrodzone w całości od lat. Czy ktoś miał tak i uzyskał jako całość czy trzeba rejestrować kolejny numer?

 

 

ponoć można wycofać bez konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj