odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jajanek1    315

jak się unia zgodzi na zmiany w łaczeniu ekoschematów to jeszcze w tym roku będzie możliwość łączenia

jak by była możliwość połączenia miedzyplonów z uproszczoną to nie wiem czy nie lepiej dokoptować międzyplon za 500 i zrezygnować z siania wiosną jeczmienia po 600 haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

ok. rozumiem twoj tok rozumowania. ja podliczam calosc razem z onw i upp wiec i w przypadku ryczałtu podliczam ryczałt+ONW+UPP. suma sumarum wychodzi na to samo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

jak załatwić sprawe nawożenia płynnymi nawozami jesienią pod międzyplon  , pod zasiewy jare było nawożone również w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
6 godzin temu, jajanek1 napisał:

jak by była możliwość połączenia miedzyplonów z uproszczoną to nie wiem czy nie lepiej dokoptować międzyplon za 500 i zrezygnować z siania wiosną jeczmienia po 600 haha

Chyba ocipiałeś z radości 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51
6 godzin temu, sakala napisał:

Nic nie trzeba dodawać. Onw i upp nie wchodzą w ryczałt

,,Rolnicy żądający płatności dla małych gospodarstw, którzy ubiegali się o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu) otrzymają także te płatności.

Niezależnie od powyższego rolnik otrzyma płatności ONW, płatność ekologiczną, płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne, o ile wnioskował o te płatności we wniosku złożonym w terminie do dnia 25 lipca 2023 r."

Więc? 

2 godziny temu, Stach123 napisał:

jak załatwić sprawe nawożenia płynnymi nawozami jesienią pod międzyplon  , pod zasiewy jare było nawożone również w tym roku

Ale wiosną na wszystkie działki poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

No to dobrze napisałeś- masz szczęście chociaż mogłeś inaczej sformułować, że  np. oprócz ryczałtu otrzyma ww płatności a nie tak dwuznacznie dziamolisz.

8 godzin temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Powiedzcie mi czy na międzyplony ozime może być skład mieszanki rzodkiew oleista i gorczyca ? Bo w tym roku wziąłem rzodkiew+ owies 

międzyplony stanowią mieszankę utworzoną z co najmniej 2 gatunków roślin z grup (zboża, oleiste, pastewne, bobowate drobnonasienne, bobowate grubonasienne, miododajne, ale z wyłączeniem mieszanki złożonej wyłącznie z gatunków zbóż) więc wg mnie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Sucho lubelskie ,jak widzę jak orka to aż pługa nie widać a siew to kupa kurzu . Więc czekamy i będzie bez orkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Dopłata do materiału siewnego 200zł to tylko tegoroczny wyskok czy również na przyszły rok?

Nie ukrywam że od tej dopłaty zależy czy kupię kwalifikkat na 80% areału czy wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a poplony nalezy do kiedy zasiać jak bylo na ekoschemta skladane ? gorczyce bede siałale za wczesnie nie chce sie wychylic bo urosnie i zakwitnie i bedzie problem a muis byc do 15 lutego , a chce tak zasiac zeby miec z tego pozytek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Goofy napisał:

No to dobrze napisałeś- masz szczęście chociaż mogłeś inaczej sformułować, że  np. oprócz ryczałtu otrzyma ww płatności a nie tak dwuznacznie dziamolisz.

międzyplony stanowią mieszankę utworzoną z co najmniej 2 gatunków roślin z grup (zboża, oleiste, pastewne, bobowate drobnonasienne, bobowate grubonasienne, miododajne, ale z wyłączeniem mieszanki złożonej wyłącznie z gatunków zbóż) więc wg mnie możesz.

Dzięki.Ale teraz już chyba nie mogę zmienić 🤔w przyszłym sezonie tak zadeklaruje

22 minuty temu, Agrest napisał:

Dopłata do materiału siewnego 200zł to tylko tegoroczny wyskok czy również na przyszły rok?

Nie ukrywam że od tej dopłaty zależy czy kupię kwalifikkat na 80% areału czy wcale.

Ja też nad taką decyzją się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
2 godziny temu, Goofy napisał:

,,Rolnicy żądający płatności dla małych gospodarstw, którzy ubiegali się o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu) otrzymają także te płatności.

Niezależnie od powyższego rolnik otrzyma płatności ONW, płatność ekologiczną, płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne, o ile wnioskował o te płatności we wniosku złożonym w terminie do dnia 25 lipca 2023 r."

Więc? 

Ale wiosną na wszystkie działki poszło?

tak

31 minut temu, warchest napisał:

a poplony nalezy do kiedy zasiać jak bylo na ekoschemta skladane ? gorczyce bede siałale za wczesnie nie chce sie wychylic bo urosnie i zakwitnie i bedzie problem a muis byc do 15 lutego , a chce tak zasiac zeby miec z tego pozytek 

1 pażdziernik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a nie do 15 pazdziernika ? , nie no ja i tak we wrzesniu zasieje w pazdzierniku to nie urosnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51
33 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Dzięki.Ale teraz już chyba nie mogę zmienić 🤔w przyszłym sezonie tak zadeklaruje

Możesz skład zmienić takiej zmiany można dokonać w terminie do 30 września.

@Agrest trudne pytanie i raczej nikt tego nie zagwarantuje.

10 minut temu, warchest napisał:

a nie do 15 pazdziernika ? , nie no ja i tak we wrzesniu zasieje w pazdzierniku to nie urosnie 

wysiany musi być w terminie do 1 października i utrzymywany co najmniej do 15 lutego następnego roku można zmulczować go po 15 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@warchestw myśl ostatniej interpretacji min rolnictwa i ARiMR dopuszcza sie talerzowanie byle bardzo płytko

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Jak podchodzicie do ugorowania? Jakiś pomysł jak obejść? Siać coś na zimę opryskac i w przyszłym roku nie ruszać, dobrze kminie?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@jogusDobrze kombinujesz w sam raz na restrykcje pod całe dopłaty przysługujące na Twoje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
4 godziny temu, toooomaszewski napisał:

Chyba ocipiałeś z radości 🤣🤣

tooooooooooooooomaszewki jak  zrobią zmiane  to się pewnie da

wcale się nie zdziwie jak wsiewki w buraka cukrowego przejdą

26 minut temu, jogus napisał:

Jak podchodzicie do ugorowania? Jakiś pomysł jak obejść? Siać coś na zimę opryskac i w przyszłym roku nie ruszać, dobrze kminie?

nad czym chłopie kminisz  ???  najgorsze kawałki nie siej , a takich pewnie 4 % masz i po sprawie

a swoją drogą jak się ceny nie zmienią to na tym ugorze najlepiej wyjdziesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, Goofy napisał:

Możesz skład zmienić takiej zmiany można dokonać w terminie do 30 września.

@Agrest

Ok dzięki. Gdzie można o tym poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
32 minuty temu, jajanek1 napisał:

tooooooooooooooomaszewki jak  zrobią zmiane  to się pewnie da

wcale się nie zdziwie jak wsiewki w buraka cukrowego przejdą

Podstawa 700, bezorka 400, międzyplon 500 plan nawozowy 100 zróżnicowana 300 razem 2000 to by było wręcz idealnie nierealne🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj