yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Mateusz1q    1845

BASF rejestruje środek na chwościka Alonty( mefentriflukonazol - 100 g, fluksapyroksad - 50 g), fluxapyroksad jest w priaxiorze ze strobi, dołożyć to tego triazol i mamy kose wg mnie bo ceny czy to Kiera czy spyrale to duża przesada za ich skuteczność, miedź też nie wychodzi tak tanio. wg mnie lepiej pożadny fungi zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
Dnia 30.06.2023 o 21:43, szymon1105 napisał:

Zgadzam się, u mnie w tym roku tylko rumian przepuściło i już z 2x był pryskane tylko na niego i nic, max to się skręca i stoi w miejscu masakra w tym roku. Jak w tamtym roku problem z komosą tak w tym już praktycznie nawet 3 zabieg nie byłby potrzebny za to rumian to masakra 

Ja chodze z motyka bo mam komose i rumian 

20 godzin temu, Camry napisał:

Jeśli mowa o wiośnie to buraki były małe i faktycznie mógł im zaszkodzić. Osobiście robiłem doświadczenie z modusem w ilości 1setka na ha. Buraki w  wysokości około 15cm.  Gdzieś wyczytałem opracowania jakiegoś instytutu gdzie prowadzili takie doświadczenia. Zrobiłem to na jednym areale 1.5 ha . Połowa zostala potraktowana modusem. Widać było różnicę w wysokości liści nie wielką . Korzeń kopany już było go więcej ale też nie duża różnica. Tu się sprawdziło, co do cukru też miał być coś tam wyższy ale nie sprawdzone gdyż wszystko poszło w jedną pryzmę. Opracowanie instytutu dotyczyło buraków cukrowych i ziemniaków. W ziemniakach stosowałem to przez 5 lat. Ziemniaki pod korzeniem były duże i wyrównane. 

Ale modus i w malej dawce a on nie wiadomo czy nie robił ccc plus modus i w duzej dawce wiec lipa jest bo tego nie przejedli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Co sadzicie o takim rozwiązaniu

Fenpropidyna 320 gr

 Difenokonazol  250 gr 

Tebukonazol 125 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam muszę zasiać poplon ozimy do r-ś co polecacie przed burakami  na zaorana glebę żeby do wiosny zeszło i przemarzły ? Gryka ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.07.2023 o 10:01, Damianek20 napisał:

Ja chodze z motyka bo mam komose i rumian 

 

u mnie też komosa i trawa :/ komosę usuwam ale trawy wywaliło się niestety za dużo, większy problem mam z uwrociem bo coś mi zrobiło z niego sito :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Mi od buraków odpadają liście. U nasady robią się czarne i odpadają co to jest?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
11 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

u mnie też komosa i trawa :/ komosę usuwam ale trawy wywaliło się niestety za dużo, większy problem mam z uwrociem bo coś mi zrobiło z niego sito :/ 

Na jednoliscienne możesz w każdej fazie pryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyżej masz fotke,w zasadzie to jest pół ramienia po długości, dlatego tymbardziej nie rozumiem, u ciebie rządków nie zakryły całkiem że komosę dziabiesz? u mnie wystają tylko pojedyńcze sztuki nad buraki to po prostu przejdę i powyrywam, jakbym miał dziabać to długo by się zeszło

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
19 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

u mnie też komosa i trawa :/ komosę usuwam ale trawy wywaliło się niestety za dużo, większy problem mam z uwrociem bo coś mi zrobiło z niego sito :/ 

Mowisz o tej trawie co jej agil nie bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

U mnie w tym roku agil chwastnicę słabo "wziął", prysnąłem drugi raz i na razie czekam - niby trochę "zółknie", zobaczę czy ją "weźmie" do końca. W przyszłym roku raczej pomyślę nad innym środkiem na jednoliścienne. Być może to wina pogody - nadal sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
14 godzin temu, Pajej napisał:

Mi od buraków odpadają liście. U nasady robią się czarne i odpadają co to jest?

A korzeń jak? Nie pęka nie nie ma czernień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nieciekawa sytuacje w burakach conviso pole po kukurdzy i jak wiadomo herbycyd conviso to kukurydziany majster i powychodzilo mi sporo samosiewow kukurdzy , buraki w fazie zakrytych między rzędzi czym można zwylaczyc ta kuku ? Poprawiałem chwastnice na poprzeczniakach i 0,6 zetroli załatwiło i tez kuku tylko to było ponad 2 tygodnie temu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    15
john_deere7430 napisał:

Panowie mam nieciekawa sytuacje w burakach conviso pole po kukurdzy i jak wiadomo herbycyd conviso to kukurydziany majster i powychodzilo mi sporo samosiewow kukurdzy , buraki w fazie zakrytych między rzędzi czym można zwylaczyc ta kuku ? Poprawiałem chwastnice na poprzeczniakach i 0,6 zetroli załatwiło i tez kuku tylko to było ponad 2 tygodnie temu ..

Kukurydza zdaje się być rośliną jednoliścienną i graminicyd powinien dać sobie z nią rade, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
4 godziny temu, Broody napisał:

A korzeń jak? Nie pęka nie nie ma czernień?

Nie wiem nie sprawdzałem 😉


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
11 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

do góry fotkę wstawiłem, tylko u mnie agil nie poszedł

U mnie poszedl 2 razy i trawica rosnie 😱

11 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

przed chwilą przyszedł sms od inspektora o koniecznym zabiegu na skośnika, ma już ktoś to cholerstwo? robił zabieg?

Szkoda ze pedaly nie wysłali sms jak robili dni pola w ksc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    850

No te dni pola to lipa organizacyjna.. jak już się bawimy za nasze to chociaż na kilka godzin powinny być jakieś atrakcje dla dzieci, a nie tylko zbieranie przez hołotę czapek i twórcze przemówienia pani dyrektor i jej przydupasow..

Znam takich co już zrobili zabieg na chwoscika, ja czekam, dużo nie szukałem ale póki co niby zadnych kropek nie widziałem.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Damianek20 napisał:

U mnie poszedl 2 razy i trawica rosnie 😱

Szkoda ze pedaly nie wysłali sms jak robili dni pola w ksc

o kolego jak nie chwalę cukrowni i inspektora tak dostałem zaproszenie przysłane pocztą w sensie ulotkę wraz z tą rozpiską zabiegów na chwast, także byłem poiinformowany doskonale, ale nie wypowiem się bo nie byłem , choć domyślam się że szału nie było,bo patrząc jaka lipa jest na zebraniach to pewnie tutaj było podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
11 godzin temu, john_deere7430 napisał:

Panowie mam nieciekawa sytuacje w burakach conviso pole po kukurdzy i jak wiadomo herbycyd conviso to kukurydziany majster i powychodzilo mi sporo samosiewow kukurdzy , buraki w fazie zakrytych między rzędzi czym można zwylaczyc ta kuku ? Poprawiałem chwastnice na poprzeczniakach i 0,6 zetroli załatwiło i tez kuku tylko to było ponad 2 tygodnie temu ..

jaki kolwiek gramicyd i po qq

oczywiscie w odpowiedniej dawce.. jak duza juz to dawka na perz i bedzie czysto

zalatwielm tak z klina sasiadowi qq pryskaja buraki takze po doswiadczeniach 😄

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

No te dni pola to lipa organizacyjna.. jak już się bawimy za nasze to chociaż na kilka godzin powinny być jakieś atrakcje dla dzieci, a nie tylko zbieranie przez hołotę czapek i twórcze przemówienia pani dyrektor i jej przydupasow..

Znam takich co już zrobili zabieg na chwoscika, ja czekam, dużo nie szukałem ale póki co niby zadnych kropek nie widziałem.. 

Ja nawet nie wiedziałem że były, żaden sms nie przyszedł ze zapraszaja czy organizuja. Wez mino niej nie mów ona jakas ukrainka z pochodzenia i prawica placka. Wczoraj zrobione na chwiścika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiał ktoś wtórne zachwaszczenie w conviso ? Było sucho buraki nie rosły chwasty nie rosły komosy przerastały poszły dwa zabiegi w odstępie 14 dni i niestety przed zakryciem międzyrzędzi poszło wtórne zachwaszczenie , jest sens się bawić w poprawki czy odpuścić jak chwasty pod lisciami i wszytskie to raczej dolne piętro … jak ogolnie jest z herbidymi w takiej dużej fazie buraka mocno odczuwają ? Jest jakaś określona faza do której można robić chwasty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

W tym roku pierwszy raz użyje plonuron. Zawsze szedł tebukonazol solo na pierwszy strzał. Zmniejszyć ilość tebu w mieszance z plonuronem ? Kropek nie ma ale taka pogoda że lada dzień będą bo ćwikłowy już ma więc nie czekam na kropki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj