yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

mds212    2133

srednio 42 grosze netto za tone na dzien

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Miałem w tym roku zasiane co 21,5 kopane we wrześniu 82t  netto.nie ważne jak gęsto siane najważniejsze równe i bardzo dobre wschody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie dziś zaczynają odbiór. Nie pamiętam takich warunków. 35 cm śniegu, pryzmy zawiane, drogi śliskie. Masakra.

Co do siewu to od 7 lat sieję na 16 cm. Wydaje mi się, że plon się przez to poprawił, bo średnia wieloletnia 78 t/ha na glebach 3b/4a. Ale ostatnimi laty koszty nasion nieco zniechęcają do tak gęstego siewu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To dobrze, że na pryzmie są buraki bo jeszcze nie wszędzie wykopane i nie zanosi się, że wykopią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Czemu nie wykopane , ja 21 cm sieje plony bardzo dobre, ważne są dobre wschody , 

56 minut temu, Alio napisał:

U mnie dziś zaczynają odbiór. Nie pamiętam takich warunków. 35 cm śniegu, pryzmy zawiane, drogi śliskie. Masakra.

Co do siewu to od 7 lat sieję na 16 cm. Wydaje mi się, że plon się przez to poprawił, bo średnia wieloletnia 78 t/ha na glebach 3b/4a. Ale ostatnimi laty koszty nasion nieco zniechęcają do tak gęstego siewu.

Przykryte  były , miałem  raz brane w stycznu wszystko zasypane , buraki przemarnięte wszystkie, było OK w cukrowni, troszke więcej zostało podczas ładowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Bo to buraki na borowinie, powiedzmy od 12 listopada warunki już są zle do kopania ,  na borowinie czekali na mróz, a przyszedł śnieg i kampania zbliża się do końca a zostało ponoć 250 ha tak że związków mowili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zgadza się. Agroinwestycja nic nie wykopała


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Ksc wysyła info , aby wystawić fakturę VAT za buraki no to ok rano nie było faktury do wystawienia, teraz nie mogę wejść na e-plantator ładne kwiatki.... Do księgowości pod nr 316 końcówka nie idzie się dodzwonić byłem u prezesa to udali w sekretariacie , że omyłkowo podali inny nr bo dla plantatorów jest 306 , a nie 316 no śmiech na sali , a wczesniej zaznaczyłem , że jestem plantatorem w rozmowie telefonicznej.. Rok temu zapomniałem wystawić fakturę za nie pobrane próby to mnie przeciągali pół roku z płatnością. 

Jak tak ma być , abym się prosił o własne pieniądze to ja dziękuję... Są granice absurdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

W Werbkowicach i Krasnymstawie, za to że dali borowinę na koniec kampanii, powinien ktoś polecieć. W tym roku na borowinie były raptem dwa tygodnie, gdzie dało się kopać w połowie października a wtedy wszyscy kopali przyjazne ziemie i mówili wy możecie poczekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, yooo napisał:

Ksc wysyła info , aby wystawić fakturę VAT za buraki no to ok rano nie było faktury do wystawienia, teraz nie mogę wejść na e-plantator ładne kwiatki.... Do księgowości pod nr 316 końcówka nie idzie się dodzwonić byłem u prezesa to udali w sekretariacie , że omyłkowo podali inny nr bo dla plantatorów jest 306 , a nie 316 no śmiech na sali , a wczesniej zaznaczyłem , że jestem plantatorem w rozmowie telefonicznej.. Rok temu zapomniałem wystawić fakturę za nie pobrane próby to mnie przeciągali pół roku z płatnością. 

Jak tak ma być , abym się prosił o własne pieniądze to ja dziękuję... Są granice absurdu

Ile płacą za nie pobrane próby , ja mimo że mam troche buraka to nie zgodziłem  się , mają brać z każdego transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Nakata5555 napisał:

W Werbkowicach i Krasnymstawie, za to że dali borowinę na koniec kampanii, powinien ktoś polecieć. W tym roku na borowinie były raptem dwa tygodnie, gdzie dało się kopać w połowie października a wtedy wszyscy kopali przyjazne ziemie i mówili wy możecie poczekać. 

Jakie polecieć, sory ale tutaj będę wyjątkowo za cukrownią, wiedzą jakie mają ziemie to trzeba było kopać w polowie pazdziernika a nie czekać do ostatniej chwili. Niektórym bamberkom cukrownia idzie na rękę i jest na zawołanie wystarczająco.

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Jakie polecieć, sory ale tutaj będę wyjątkowo za cukrownią, wiedzą jakie mają ziemie to trzeba było kopać w polowie pazdziernika a nie czekać do ostatniej chwili. Niektórym bamberkom cukrownia idzie na rękę i jest na zawołanie wystarczająco.

W tym roku okno pogodowe na borowinie to max dwa tygodnie, kombajnów w okolicy niewiele. Do tego na borowinie zaraz się psują, jak jest tylko trochę mokro i kopie się od razu dłużej i dlatego nikt, nie chce w to bagno jechać. Babmerkom idą na rękę a mali mają problem. Aktualnie jest tak mokro, że nawet doczyszczarka się zapada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Dnia 11.12.2022 o 19:16, Ulman napisał:

A jest jakiś produkt na którym chłop nie czuje się oszukiwany przez kupca? Na zbożach oszukują na glutenie, białku i gestości, na rzepaku na zaolejeniu i zanieczyszczeniach, na fasoli na wadze i wilgotności, na kuku na wilgotności no a na buraku to w zasadzie na wszystkim. Osobiście tego nie rozumiem bo wieczne narzekanie nic nie daje a nieustannie zatruwa narzekającego. Jeśli sie coś robi to znaczy że się godzi z określonymi warunkami i ryzykami które to niesie. Robić coś dobrowolnie i godzić się na to, jednoczesnie na to narzekać i złorzeczyć? Dla mnie to jest nienormalne.

Nikogo nie bronię ale być oszukanym a czuć się oszukanym to różnica .Tak samo jak sprzedający zawsze  płatności ma za mało a kupujący płaci za dużo to są odczucia .Co innego że większość nie potrafi zabezpieczyć swoich interes ów poprzez pobranie próbek z samochodu w miejscu załadunku (np do worka sejfowego podpisanego przez kierowcę ) i respektowanie tej próbki przez kupującego -ale to trzeba ustalić przed transakcją w umowie ) To trochę wysiłku a zmienia wiele lub nie raz ratuje sytuację .Zawsze ważę pełne i puste auto zawsze kierowca sam pobiera próbki i podpisuje się na zaklejonym bezpiecznym worku (taki jak w hotelach na dokumenty lub biżuterię (nie do otwarcia bez uszkodzenia ).Racja buraki to złodziejstwo było jest i chyba będzie i w tym przypadku nie mam nawet pomysłu jak to powstrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
10 godzin temu, miwigos napisał:

Czemu nie wykopane , ja 21 cm sieje plony bardzo dobre, ważne są dobre wschody , 

Przykryte  były , miałem  raz brane w stycznu wszystko zasypane , buraki przemarnięte wszystkie, było OK w cukrowni, troszke więcej zostało podczas ładowania

Przemarznięte były przykryte buraki to jaki duży mróz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, Nakata5555 napisał:

W tym roku okno pogodowe na borowinie to max dwa tygodnie, kombajnów w okolicy niewiele. Do tego na borowinie zaraz się psują, jak jest tylko trochę mokro i kopie się od razu dłużej i dlatego nikt, nie chce w to bagno jechać. Babmerkom idą na rękę a mali mają problem. Aktualnie jest tak mokro, że nawet doczyszczarka się zapada.

U mnie szukał inspektor rolników na wczesna dostawę więc to nie tak ze nie można było kopać wcześniej. Wiadomo że większy sobie ustala odbiór a małych się dostosowuje do nich ale na 100 procent było tak ze każdy czekał na kopanie na tej borowinie bo ludzie się już przyzwyczaili że zimy nie ma albo późno przychodzi i każdy opóźniał. A raptownie pogoda zrobiła figla i zima przyszła wcześniej a teraz skamlanie że ktoś z cukrowni powinien za to beknac to trochę nie na miejscu. Nie może być też tak że jak borowina to uprzewilejowana ziemia i tylko zawsze w optymalnym terminie odbiór a reszta to niech się męczy w opóźnionym. Jakaś rotacja musi być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ale niestety tak jest.W Krasnymstawie bo odbierają zawsze wcześniej tam gdzie borowina a naprzyklad moja gmina zawsze na końcu bo dobre drogi i wszędzie dojedzie jakby coś a i wykopie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Macie podpisane umowy na 2023 rok w ksc?

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

No w Krasnymstawie ciężko z wczesnym odbiorem w naszych okolicach mi bardzo odpowiada wczesny odbiór żeby posiać pszenicę ozimą,w tym roku wykopane pod koniec października i zabrane 6grudnia plon wyszedł 80t/ha netto II , zanieczyszczenia 7,2 cukier 17.6 więc nie ma co narzekać przy okrojonym nawożeniu jak czytam ile sypią co niektórzy na forum nawozu pod buraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj