yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
androproteam    23
6 godzin temu, Ulman napisał:

U mnie początek października 72 tony i 17,7 polaryzacji.  Na co mam narzekać? 

Jaka odmiana? 

Co sądzicie o odmianie Wojownik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

U nas większość zpisuje jak ktoś ma kika samochodów to się nie pomyli w liczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Widziałem że u dużych to jeden stoi i zapisuje, u jednego widziałem że chodził i każdemu zdjęcie robił żeby było rejestracje widać. U mnie nie muszę bo znajomy ładuje i wszystko później widać na paragonie z ładowarki i na razie nie było problemu. Poza tym nie słyszałem żeby komuś coś się nie zgadzało.

U mnie w tym roku z łączenia zapisało cały samochód na mnie. Znajomy zadzwonił i wyprostowali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
5 godzin temu, renovoltage napisał:

Amatorzy jak uprawiają buraki to  narzekają, popatrza na  słomka i się uczta jak się uprawia buraka, no łoko to plony grubo ponad  100+ kombajnista usługodawca płakał jak kopał

Ale to z kombajnem pewnie liczył🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5
warchest napisał:

miałem wcześniej maksyma, znajomy leandrusa se strube; mimo oprysku strasznie zaatakowane przez chwościka


ale tonażowo spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

P&L ostatnio ruszyło zamawianie nasion, ja wszedłem w zakładkę to części nasion nie było dostępnych (np. Wojownik nic z KWS, conviso) w porównaniu do oferty. Znajomy pytał inspektora to ponoć były ale kilka minut się rozeszły. Chyba kto kontraktuje duże ilości to jest jakaś przedsprzedaż dla nich, kto ponad 100 ha sieje to raczej tylko conviso. 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

wojownika chyba już nie ma


ostatnie 17 sztuk było P&L


bardzo fajna odmiana Opoka rozeszła w kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1982
1 godzinę temu, Norman napisał:

P&L ostatnio ruszyło zamawianie nasion, ja wszedłem w zakładkę to części nasion nie było dostępnych (np. Wojownik nic z KWS, conviso) w porównaniu do oferty. Znajomy pytał inspektora to ponoć były ale kilka minut się rozeszły. Chyba kto kontraktuje duże ilości to jest jakaś przedsprzedaż dla nich, kto ponad 100 ha sieje to raczej tylko conviso. 

Z dostępnych w Środzie Wlkp fajnie wypadły odmiany Windy i Michelangelo w COBORU.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5
Norman napisał:

był SMS że od 12 godz. ja wszedłem z ciekawości o 11.09 i były już dostępne. udało się Adelkę ale była do ok 11.40 i było ok 200 jednostek.


panowie a jaką mieliście polaryzację w P&L Glinojeck. ja 15.8 kopane ok 20 listopada, chwościk niewielki. Rok temu zjedzone przez chwost i cukier 16.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

Kws w tym roku był dostępny w kgs dlatego u was mniej, bo na ten rok był niedostępny przez cukrownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
Dnia 19.12.2022 o 23:38, boogie7 napisał:

U mnie w okolicy "skoczek" posiał na start 150 ha. w zeszłym roku. W tym już ponad 500 😎 Wiosną pewnie dalej zwiększy areał..

 

Najlepsze odmiany to polskie do naszych warunków KHBR lub Wielkopolska do naszych warunków zachodnie to d*pa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
8 minut temu, strsw33 napisał:

U mnie w okolicy "skoczek" posiał na start 150 ha. w zeszłym roku. W tym już ponad 500 😎 Wiosną pewnie dalej zwiększy areał..

Czyli to nie skoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
25 minut temu, strsw33 napisał:

 

Najlepsze odmiany to polskie do naszych warunków KHBR lub Wielkopolska do naszych warunków zachodnie to d*pa

Siełeś kiedyś nasiona  dobre zachodnie, wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Polskie tez sa bartdzo doobre zwlaszcza KHBC ale nie mozna powiedziec ze zachodnie sie nie sprawdzaja bo jest odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Jak wam convisio plonuje? Porównywalnie do standardowych czy jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, strsw33 napisał:

 

Najlepsze odmiany to polskie do naszych warunków KHBR lub Wielkopolska do naszych warunków zachodnie to d*pa

co roku mialem zachodnia i były łądne buraki w tym roku mialem polska i lipa chwoscik zjadł plon tylko 60 ton , a inne lata sporo wiecej jak 60 ton i cukier mialem lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj