yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3541

Jakby conviso plonowały tak dobrze ja tradycyjne , to by juz opanowały rynek , narazie to jest ich mało, dobre na zaniedbane pola, zachwaszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
13 godzin temu, mds212 napisał:

Polskie tez sa bartdzo doobre zwlaszcza KHBC ale nie mozna powiedziec ze zachodnie sie nie sprawdzaja bo jest odwrotnie

PolSka odmiana Boryna plon 94 z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
Dnia 24.12.2022 o 08:40, miwigos napisał:

Jakby conviso plonowały tak dobrze ja tradycyjne , to by juz opanowały rynek , narazie to jest ich mało, dobre na zaniedbane pola, zachwaszczone

Conviso to d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

W jakim sensie? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    126
ktomek8 napisał:

Norman napisał:

był SMS że od 12 godz. ja wszedłem z ciekawości o 11.09 i były już dostępne. udało się Adelkę ale była do ok 11.40 i było ok 200 jednostek.


panowie a jaką mieliście polaryzację w P&L Glinojeck. ja 15.8 kopane ok 20 listopada, chwościk niewielki. Rok temu zjedzone przez chwost i cukier 16.7

ale może sucho było i liście jesienią odbudowały? niestety żeby nie było tak kolorowo moje dały tylko 58t i 15,5 polaryzacja. lżejsze stanowisko plus susza w okresie lipiec sierpień. chociaż ostatnie 3 lata 70 zawsze było. na pewno już podziękuję za odmianę jagiellon(brałem dla porównania polskie kontra zachodnie). jegiellon 14,8 cukier gdzie traper i warior 15,6. i podobno w moim rejonie według instytutu Puławy nie było suszy. na łąkach 60procent co normalnie. buraków też. no nic, szkoda że nie udało się wykorzystać fajnej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5396

198,83 zł za buraka o 16,83% polaryzacji P&Lz wysłodki i dopłata dają przewagę nad uprawą kukurydzy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Z kuku to rośnie koni jak się udało. bo u niektórych dało 14 15t i udało się sprzedać za tysiaka a jak u kogoś było 7t i sprzedał po 700, to różnica prawie 10k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Najlepiej kupić kombajn i spróbować tego miodu, w szczególności na mokrej rędzinie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16
2 minuty temu, mds212 napisał:

A na neptuna go nie stac?

Napisałem wyżej że pewnie wrócą do neptunów i pewnie lepiej na tym wyjdą. Ale człowiek uczy się na błędach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Kombajn 300 tyś  , od razu bym kupił, za tyle to jakiś złom

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie przesadzajmy. Znajomy kupił holmera za 130 tyś t2 ogólnie w średnim stanie. Trochę poprawił i kopie. Za 300tyś to już myślę że w miarę na ładzie bedzie i na zarobek takim można jezdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
26 minut temu, kubamako66 napisał:

ponoć 3.5 miliona brutto 

Przy takich cenach podaje sie netto, zrestą mnie wszystko interesuje netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

A kogo obchodzi co Cie interesuje. Ceny sie powinno podawac brutto.

Oddawalem kiedys silwnik do naprawy. Dzwoni do mnie koels mowi ze bvedzioe kosztowac 1100 i pyta czy robic. Mowie ze tak. Jade po odbior klade do bagaznika. Ide do biura placic. Mowie ze poposze fakture a on ze z aktura to bedzie plus vat. Mowie ze chyba go pojebalo i albo wystawia fakture na 1100 brutto albo nie place wgl i odjezdzam

Edytowano przez mds212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Mógł ci nie oddać silnika , gdzie ty żyjesz to normalka , pewnie cene pszenicy tez wolisz brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Silownik juz lezal w bagazniku i gowno mi by zrobil. A jakby sie zaczal pultac to skarbowka by go uciszyla. 

Wole brutto bo po co mi netto?  jak an konto wplywa mi brutto to co mnie obchodzi netto?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Netto podaje się w sprzedażach hurtowych, w detalu miwigos podaje sie brutto. Nawet jak kupujesz 5 aut nawozu to nadal jestes detalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Duże firmy podaja netto  nawozy , środki ochrony  roślin , cene za zboże też , nie rozumiecie że vatowiec ma inną cene bruto niż RR przy sprzedaży, zacofany ten nasz kraj

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
Dnia 24.12.2022 o 08:40, miwigos napisał:

Jakby conviso plonowały tak dobrze ja tradycyjne , to by juz opanowały rynek , narazie to jest ich mało, dobre na zaniedbane pola, zachwaszczone

Nie do konca. DUzo ludzi cena conviso odstarsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482

Są jeszcze takie wynalazki https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-do-burakow-kleine-sf-10-ropa-holmer-CID757-IDSseXP.html

ciekawe jak z częściami do tego, wydajność mimo małego zbiornika przy 6 rzędach powinna być wystarczająca, jedynie odwóz dodatkowo by się przydał

nie potrzeba zaraz nie wiadomo czego aby parę hektarów wykopać, zwykły stoll już wystarczy, neptunami też jakoś wykopano  wszystko

ludzie zrobili się wygodni a usługowcy bezczelno cwani miejscami i tak to wtedy wychodzi że burak w polu zostanie albo co innego nie sprzątnięte 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj