yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3541

Buraki najbardziej dochodowe w tym roku i jeszcze narzekją , chyba taki się nie urodził co by im dogodził

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5592

U mnie początek października 72 tony i 17,7 polaryzacji.  Na co mam narzekać? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Buraki najbardziej dochodowe w tym roku i jeszcze narzekją , chyba taki się nie urodził co by im dogodził

U mnie w tym roku najlepiej pszenica ozima, rzepak, jeczmień ozimy i dopiero burak, i tak będę dalej siał buraka bo się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Już w Nikosiu było że koniektura kiedyś  przyjść musi. Większość plantatorów w tym roku siała, aby był płodozmian lub z przyzwyczajenia. Do sierpnia sporo osób się z nich śmiało, bo zakładali że pszenica będzie koło 2tys a kukurydza po 800. Teraz się sytuacja odwróciła i podobno okolice Hrubieszowa i Tomaszowa wracają do buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

W zamojskim w sumie brakuje i do tego nikt, nie chce kopać na borowinie. Chłopaki którzy u mnie kopali, chyba tyle zarobili że sprowadzili sobie drugi od Niemca w trakcie kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jaka odmiane buraka polecacie beda siane na polu gdzie nie były buraki tam , w tym roku mialem tez na polu gdzie buraki nigdy nie było no moze z 20 lat temu i mialem odmiana klara tylko ze na poprzyczniaku wczesniej lezała kupa z burakami przewieziona z innego pola to strasznie chwoscik zjadł te buraki i było 2 razy pryskane , czy moze to byc przez to ze buraki tam leżały ? i do polskich odmian sie zraziłem , jesli chodzi o firme to strube np czy z jakiej brać bo ceny podobne do polskich odmian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

Najlepiej w takiej sytuacji to wywieź resztki miejsca po pryźmie. U mnie zgarniam na bok a dopiero po żniwach rozciągam po polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

U mnie w tym roku najlepiej pszenica ozima, rzepak, jeczmień ozimy i dopiero burak, i tak będę dalej siał buraka bo się opłaca.

To buraki takie kiepske były, zboże ,rzepak masz już sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Napewno jest to przez to że była pryzma wczesniej. Co do odmian ciężko coś polecić miałem zeltica i Winnetou. Zeltic wyglądał tragicznie ale sypał dobrze a Winnetou ładnie wyglądały a sypały podobnie jak zeltic. Ale ani Zeltica ani Winettou nie ma już w ofercie KGS. Że słyszenia od kolegów Kws zawsze dobrze wychodzi.


Jeden znajomy miał Jaromira to plon świetny cukier 17.4. Tyle że bardzo na wierzchu siedziały i był jakieś tam straty przy kopaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

@miwigos

Buraki kopane 23 IX plon 68t cukier 17,2. Ale miałem umowy na pszenice na 1750, jęczmień 1480 i rzepak 3500 i wszystko sprzedane w żniwa. Dobrze że poruszyłeś temat bo przy wyliczeniach nie uwzględniłem ostatniej podwyżki za buraki i teraz buraki są na pierwszym miejscu. Do tego jeszcze dopłata cukrowa i lojalnościowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
miwigos napisał:

A czemu straty , mógł orkan podnieść do góry

Płytko siedziały i oglawiacze je wywracały. Czasami na bocznych sekcjach wypadały na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Czyli pomimo że sprzedałeś w rekordowych cenach to i tak buraki nr. 1, większość ma nie sprzedane to burak  bardzo dobrze wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

Rekordowe ceny i plony. Zawsze mówiłem że burak u mnie się opłacał i dlatego go siałem i dalej będę siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
58 minut temu, poosa21 napisał:

@miwigos

Buraki kopane 23 IX plon 68t cukier 17,2. Ale miałem umowy na pszenice na 1750, jęczmień 1480 i rzepak 3500 i wszystko sprzedane w żniwa. Dobrze że poruszyłeś temat bo przy wyliczeniach nie uwzględniłem ostatniej podwyżki za buraki i teraz buraki są na pierwszym miejscu. Do tego jeszcze dopłata cukrowa i lojalnościowa. 

Brawo ty.. To w tym sezonie robiłeś bank można powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

Nie mogę narzekać, bo wszystkie nawozy i śor miałem już kupione w zeszłym roku w tym roku tylko paliwo. 

Miałem możliwość żeby w tym roku podpisać umowę na przechowywanie zboża i rzepaku, ale w maju podpisałem umowy na te ceny, bo stwierdziłem że nie da rady żeby cena wzrosła o 100% tak jak rok wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840

A powiedzcie taką rzecz, bo na forum facebookowym buraka widzialem ciekawą dyskusje odnośnie odbiorów buraka.. zapisujecie auta ? 😀 bo niby giną auta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

Widziałem że u dużych to jeden stoi i zapisuje, u jednego widziałem że chodził i każdemu zdjęcie robił żeby było rejestracje widać. U mnie nie muszę bo znajomy ładuje i wszystko później widać na paragonie z ładowarki i na razie nie było problemu. Poza tym nie słyszałem żeby komuś coś się nie zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482

Amatorzy jak uprawiają buraki to  narzekają, popatrza na  słomka i się uczta jak się uprawia buraka, no łoko to plony grubo ponad  100+ kombajnista usługodawca płakał jak kopał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj