adrianboss11

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    953
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

po 40 nikt nie chciał płacić to teraz ceny od 65 do 75 tys 

I są kupcy za taką cenę? W okolicach Hrubieszowa gdzie mieszkam to po 60 w górę chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
6 minut temu, Andpol napisał:

I są kupcy za taką cenę? W okolicach Hrubieszowa gdzie mieszkam to po 60 w górę chcą.

Po 40 nie było chętnych to sprzedający wpadli na pomysł że jak wystawia więcej to może ktoś kupi. Może jak jakiś bamber ma sznurem na szyi to kupi tylko czy bank jemu da tyle albo czy go stać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Ale bałaganu narobili . Kowalski to dobry kombinator zresztą tam są takie rezerwy za jego ojca że szok, czasy komuny . A Piłat ten co koło cukrowni . A Krupnicki z dobromierzyc. Gość chciał za 6 h po 40 tys i obszedł wszystkich a jemu sprzedać miał po 26 tys tak chodzą pogłoski bo miał już niż na gardle

No to Piłat też wiem który jak koło cukrowni to wiem a ten Piłat to wogole słyszałem 2 lata temu że w połowie lutego jarą pszenice siał 

10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Po 40 nie było chętnych to sprzedający wpadli na pomysł że jak wystawia więcej to może ktoś kupi. Może jak jakiś bamber ma sznurem na szyi to kupi tylko czy bank jemu da tyle albo czy go stać .

Niektórzy tak robią że jak ktoś ogłoszenie wystawi to dzwoni jeden ze da dużo mniej dzwoni drugi że da mniej i tak robią żeby jak najtaniej kupic 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
53 minuty temu, rolnik039 napisał:

No to Piłat też wiem który jak koło cukrowni to wiem 

Niektórzy tak robią że jak ktoś ogłoszenie wystawi to dzwoni jeden ze da dużo mniej dzwoni drugi że da mniej i tak robią żeby jak najtaniej kupic 

Nie łapie mentalności ludzi. Dale określoną propozycje a oni potrafią sprzedać taniej bo wstyd wrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
9 godzin temu, Damianek20 napisał:

Nie łapie mentalności ludzi. Dale określoną propozycje a oni potrafią sprzedać taniej bo wstyd wrócić 

Aaa to tak to robią skurw......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

U mnie odnoszę wrażenie że powoli jednohektarowcom doskwiera zapotrzebowanie na kasę, gdyż coraz więcej głosów o chęci sprzedaży. Pytanie jak w obecnych czasach podejść do tematu ceny? Woj. łódzkie, działki +-1ha, wąskie, gleba lV-VI. Zaznaczę, że sprzedający sugerują się cenami GUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz i płać po 100 tys za ha...

Przy cenie pszenicy po 500 za tonę lada moment odrobisz zakup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
17 minut temu, koordynator napisał:

U mnie odnoszę wrażenie że powoli jednohektarowcom doskwiera zapotrzebowanie na kasę, gdyż coraz więcej głosów o chęci sprzedaży. Pytanie jak w obecnych czasach podejść do tematu ceny? Woj. łódzkie, działki +-1ha, wąskie, gleba lV-VI. Zaznaczę, że sprzedający sugerują się cenami GUS.

A ja odnoszę wrażenie, że sam zaczniesz niedługo sprzedawać, tylko może nie być komu kupować.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

W łódzkim cena GUS za słaby grunt jest obecnie Ok. 41k. Np. dla działki z przeznaczeniem rolnym bez dojazdu utwardzona drogą od str. lasu w dzisiejszych ciężkich czasach wydaje się drogo. Mile widziane propozycje RACJONALNEJ wyceny


Desperado napisał:

17 minut temu, koordynator napisał: U mnie odnoszę wrażenie że powoli jednohektarowcom doskwiera zapotrzebowanie na kasę, gdyż coraz więcej głosów o chęci sprzedaży. Pytanie jak w obecnych czasach podejść do tematu ceny? Woj. łódzkie, działki +-1ha, wąskie, gleba lV-VI. Zaznaczę, że sprzedający sugerują się cenami GUS. A ja odnoszę wrażenie, że sam zaczniesz niedługo sprzedawać, tylko może nie być komu kupować.    

Desperado Nie znasz mnie to nie oceniaj. Jak nie masz nic merytorycznego do wniesienia to odpuść dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137

Jakbyś coś znaczył, to byś kupował a nie dziadował żeby ci ktoś wyceniał, tyle zapłacisz ile będzie chciał sprzedający a nie forum.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, koordynator napisał:

Desperado Nie znasz mnie to nie oceniaj.

mądrej głowie, dość po słowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41
Desperado napisał:

Jakbyś coś znaczył, to byś kupował a nie dziadował żeby ci ktoś wyceniał, tyle zapłacisz ile będzie chciał sprzedający a nie forum.

Może ty poza ziemią innego świata nie znasz i żucił byś się na każdą aby tyrać w kieracie i być spełnionym. Kupowałem różnie. Jak było na rękę to i po 100k. Nie mniej to inwestycja i warto zasięgnąć trendów rynkowych. Jeżeli na dany nie ma parcia to po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gepardos    0

Widzę temat ziemi więc zadam swoje pytanie.
Woj. lubelskie. Rejon Łukowa/Radzynia Podlaskiego/Borki . Posiadam po babci ziemię orną. Klasa IVa, IVb i V.  Jeden kawałek, ale wąski i długi, poza wioską.  Przy drodze. Razem 2,15 h.
Dotychczasowy (babciny) dzierżawca nie jest zainteresowany. 
Miejscowy duży gospodarz oferuje 25 tys za 1 h. Całość 55 tys.   
Patrząć na ceny wg roczniak statystycznego cena winna oscylować przy około 47 tys.
Oferowana cena 25 tys uzyskała wartość z rocznika za rok 2018.
Tłumów chętnych brak. Pojawił się "nowy" nabywca z taką samą oferta ceny.


ps. Posiadam też las. 1 h. Ale to taki las w którym przez szabrowników zostały wycięte wszystkie drzewa. Pozostały tylko krzaki. Chce to oddać w pakiecie bez powiekszania ceny.

 

  

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

W okolicy 20km odemnie ktoś sprzedaje 4 ha w kawałku po 65 tysięcy/ha.Ale narazie brak kupców

2 minuty temu, lukasz1995 napisał:

W okolicy 20km odemnie ktoś sprzedaje 4 ha w kawałku po 65 tysięcy.Ale narazie brak kupców

 

Dnia 20.09.2023 o 06:23, Gepardos napisał:

Widzę temat ziemi więc zadam swoje pytanie.
Woj. lubelskie. Rejon Łukowa/Radzynia Podlaskiego/Borki . Posiadam po babci ziemię orną. Klasa IVa, IVb i V.  Jeden kawałek, ale wąski i długi, poza wioską.  Przy drodze. Razem 2,15 h.
Dotychczasowy (babciny) dzierżawca nie jest zainteresowany. 
Miejscowy duży gospodarz oferuje 25 tys za 1 h. Całość 55 tys.   
Patrząć na ceny wg roczniak statystycznego cena winna oscylować przy około 47 tys.
Oferowana cena 25 tys uzyskała wartość z rocznika za rok 2018.
Tłumów chętnych brak. Pojawił się "nowy" nabywca z taką samą oferta ceny.


ps. Posiadam też las. 1 h. Ale to taki las w którym przez szabrowników zostały wycięte wszystkie drzewa. Pozostały tylko krzaki. Chce to oddać w pakiecie bez powiekszania ceny.

 

  

 

 

 

 

Popytaj wiecej osób i podaj ogłoszenie do internetu

Edytowano przez lukasz1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

Jakie realne ceny za łąkę klasa 3/4 woj. Lubelskie powiat radzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj