yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

Agrest    25670
54 minuty temu, robert55555 napisał:

Przy drugiej próbie połączyło od razu.

Jak to jest z UPO. Piali że do 30 ha. Każe mi zaznaczyć  płatność po mimo że mam więcej.

Czy liczą się tylko niektóre działki rolne czy cała powierzchnia gospodarstwa?

Bo zbóż faktycznie mam poniżej 30ha. Zaznaczyłem UPO i błędy zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

Działa dziś e wniosek plus?

Zalogowałem się i już 10 minut miele i pobrać aplikacji nie może.

Niby net radiowy i dość słaby ale wszystko inne ładuje bez problemu.

Działa zrobiłem kilka i wysłałem. Może to winna twojego internetu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Witam. Jak to jest z tą uzupełniającą płatnością podstawową, czy należy ona się do wszystkich TUZ, czy trzeba spełnić jakieś kryteria żeby ją dostać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

Mam wątpliwości przy wypełnianiu wniosku

1. aby dostać tą UPP na działkach które do tej pory były zwykłym TUZem wybrałem "Trawy z TUZ na susz paszowy" czyli mogę tam robić sianokiszonkę? A jeżeli nie mam zwierząt to musiałbym przedstawić jakieś umowy na sprzedaż?

2. Działka na której jest posiana mieszanka zbożowa jara może być zadeklarowana jako MIESZANKA ZBOŻOWA czy musi być MIESZANKA2 (MIESZANKA1  nie mogę wybrać niew iem dlaczego) i wpisać skład mieszanki: owies jęczmień)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
Dnia 5.04.2022 o 09:58, debrzyna napisał:

Czy susz to to samo co siano?

 

Dnia 21.03.2022 o 21:29, Ceres2 napisał:

... Pierwszą różnicą między sianem a suszem jest czas koszenia. Zielonka do produkcji suszu musi być pełnowartościowa, o wilgotności minimum 30%, z której nie zostały zebrane nasiona. Rośliny na susz kosi się wcześniej niż na siano, ponieważ chcemy uzyskać paszę o jak najwyższej zawartości białka, a małej włókna. Dlatego najlepszym czasem koszenia na susz jest faza strzelania w źdźbło, najpóźniej faza kłoszenia. W późniejszych etapach rozwoju roślin nad bogatymi w substancje odżywcze liśćmi zaczynają dominować mało wartościowe łodygi.

                Następnym po koszeniu, najbardziej newralgicznym etapem, jest suszenie ściętej zielonki. Ma ono na celu obniżenie zawartości wody w roślinach, a przez to wydłużenie czasu ich przechowywania.Susz z zielonek wytwarza się w różnego rodzaju suszarniach, najczęściej bębnowych, w których wcześniej skoszona i rozdrobniona zielonka suszona jest przy użyciu mieszaniny powietrza i gazów. W końcowym etapie, po osiągnięciu odpowiedniej wilgotności susz może być ewentualnie rozdrabniany do postaci mączki, granulowany bądź brykietowany. Czas od wprowadzenia zielonki na teren zakładu do rozpoczęcia suszenia nie może przekraczać 48 godzin.... 

 

 

Tak kiedyś robiono susz a teraz może i te janosiki robią😏

 

Dnia 22.03.2022 o 10:31, Winnetou napisał:

Dzwoniłem do agencji i susz to jednak nie siano

 

Dnia 27.03.2022 o 15:21, Winnetou napisał:

Tak

A'propos suszu jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości

W związku z napływającymi pytaniami wyjaśniamy, że uzupełniającą płatnością podstawową jest objęta powierzchnia traw na trwałych użytkach zielonych przeznaczonych na susz paszowy, tj. powierzchnia uprawy, z której pochodzą pasze objęte umowami lub deklaracjami dostaw, o których mowa w art. 14 i 15 rozporządzenia Komisji (WE) nr 382/2005 z dnia 7 marca 2005 r. ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1786/2003 w sprawie wspólnej organizacji rynku suszu paszowego (Dz. U. WE L 61 z 08.03.2005 r., str. 4, z późn. zm.).

Gdy jeden bierze dopłaty drugi zwrot za paliwo.. 

https://www.agrofoto.pl/prawo/doplaty-za-wydzierzawione-grunty-sad-wydal-wyrok,919.html#

Nie mogę, bo sam masz pełną skrzynkę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

mam jedną działkę nieobsianą. Już jej nikt nie będzie uprawiał, zmienił się właściciel Przetalerzowana we wrześniu. Jeśli chciałbym tam teraz zaznaczyć ugór i zgłosić do efa to muszę trzymać to do końca lipca 2022 czy 2023? zaznaczać UPP do ugoru?


teraz można normalnie zgłaszać łubin na ziarno na EFE, który jest pryskany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

Czyli zadeklarowanie na TUZ tego suszu nie przejdzie jeżeli nie mamy umowy z zakładem produkującym go z zielonki? jedynym wyjściem jest zmiana TUZ na wieloletnia mieszanka traw z motylk. jeżeli jest tam wsiana np. koniczyna? właśnie każdy TUZ (z wyjątkiem cennego) można zamienić na te WIELOL. MIESZANKA TRAW Z MOTYLK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

jeszcze jedno Na jednej działce Tuż wyrysowałem 1,49ha, a w tym roku MKO obcięli na 1,37ha. Czy mogą dać jakieś sankcje że zawyżyłem powierzchnię? ile max mogę arów zawyżyć? Rozbieżności zgłosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 14.03.2022 o 20:25, Roki212 napisał:

No ale w takich wypadkach jak ziemia po dziadku czy rodzicach to lepiej by było to jakoś formalnie załatwić aby mieć czarno na białym dla siebie czy potomnych... Sam z tym kilkanaście lat sporo powalczyłem przez takie zaniedbania... aby wszystko na siebie przepisać a nie było łatwo bo było kilka aktów własności ziemi w międzyczasie były scalenia i pozmieniały się numery działek a na nie wszystkie były papiery trzeba było szukać. Więc jak przepisy jeszcze daja taką możliwość warto takie sprawy uporządkować :)

To przy scaleniach starostwo nie wystąpiło o postępowanie spadkowe? Przecież przy scaleniach od tego się zaczyna.

Dnia 1.04.2022 o 19:41, jacus napisał:

skladalem dzisiaj wniosek koledze-  potwierdzenie wyszlo podwojne wiec jedno usunalem -  anulowano pierwsze a drugie zniknelo wiec wyslalem drugi raz i znowu to samo-dwa potwierdzenia -jedno  z opcja wycofania-juz nie wycofywalem , potwierdzenia zlozenia z tymi samymi numerami..

jakis blad systemu ? musialem  dwa razy nacisnac zgody chyba to cos pieprzy bo tak to nie dalo sie wyslac.

mial juz ktos taki przypadek.

kolega za duzo tv oglada-chcial 500 + a nawozu nie kupuje bo i pola nie obrabia 🤣

Dwa potwierdzenia? To może i dopłaty przyjdą dwa razy? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
31 minut temu, ciupek napisał:

To przy scaleniach starostwo nie wystąpiło o postępowanie spadkowe? Przecież przy scaleniach od tego się zaczyna.

Jak były te scalenia pod koniec lat 70-tych to wtedy właścicielem był jeszcze dziadek na podstawie aktów własności ziemi miał tam wypisane wszystkie działki. Papier ze scalenia był podane były numery działek zgodne z tym aktem i nowe numery działek po scaleniu, ale okazało się że brakuje jeszcze dokumentów bo tych numerów działek co są teraz było za dużo w porównaniu z dokumentem po scaleniu czyli nie wiadomo skąd się wzięły i była luka. Dopiero potem w archiwum okazało się bo był papier że dziadek miał pola w innych gminach i z kimś się zamienił czy jak i przeniósł wszystko już do jednej. I sprawa się rozjaśniła skąd te brakujące numery powstały. A ze po śmierci dziadka wszystko automatycznie poszło na matkę ona ten spadek nabyła i nic z tym nie robiła bo nikt tego nie pilnował a nie było na to ani aktu notarialnego ani księgi wieczystej. Dopiero przy przepisaniu na mnie jeszcze za życia matki notariusz musiał sporo się nagimnastykować i wszystko wyprostować. Teraz w akcie mam wszystko rozpisane krok po kroku skąd co się wzieło i jak tam pokolei się te numery zmieniały bo każdy ten stary papier ma swoją sygnaturę na którą notariusz się powołuje i na lata w których następowały zmiany. I na koniec pojawiły się już właściwe numery działek i powierzchnie którę to matka mi ostatecznie przekazuje, została założona księga wieczysta na to wszystko i teraz już nie ma problemu bo wszystko udokumentowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
Dnia 1.04.2022 o 19:41, jacus napisał:

skladalem dzisiaj wniosek koledze-  potwierdzenie wyszlo podwojne wiec jedno usunalem -  anulowano pierwsze a drugie zniknelo wiec wyslalem drugi raz i znowu to samo-dwa potwierdzenia -jedno  z opcja wycofania-juz nie wycofywalem , potwierdzenia zlozenia z tymi samymi numerami..

jakis blad systemu ? musialem  dwa razy nacisnac zgody chyba to cos pieprzy bo tak to nie dalo sie wyslac.

mial juz ktos taki przypadek.

kolega za duzo tv oglada-chcial 500 + a nawozu nie kupuje bo i pola nie obrabia 🤣

Gieeee składałeś i gieee wiesz bo takie podwojne  potwierdzenie było już w tamtym roku i tak ma być..... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

@ciupekAżebyś wiedział 😅 do tego jak już wszystkie papiery trafiły do notariusza i miało być ok człowiek zadowolony to ten dopatrzył się że w jednym z dokumentów już nie pamiętam w jakim był błąd literówka w nazwisku wiadomo jak to kiedyś pisane na maszynie nikt nie zwrócił uwagi i nie przeszło by to przez sąd aby księgę założyć 🤦🤦🤦 i trzeba było jeszcze akt zgonu lub akt małżeństwa zmarłego już dziadka dostarczyć jako poświadczenie jakie powinno być prawidłowe nazwisko aby uznali za błąd. Taka biurokracja że głowa mała 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Witam mam pytanie mam ok 6 ha tuzu do likwidacji na jesień  Czy muszę jakieś pozwolenia do agencji pisać na likwidacje ? jak to wygląda bo nie mogę się konkretnie doszukać bo wszędzie tylko te 5 % widnieje jeżeli ogólna pow. UZ w PL spadnie to będą kazać odsiewać ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15395

To jak juz poskładaliscie wnioski?

Pamiętajcie kto nie złozy ten nie dostanie.

Mój to pewno już rozpatrzony i czeka po ile euro wyliczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
17 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To jak juz poskładaliscie wnioski?

Pamiętajcie kto nie złozy ten nie dostanie.

Mój to pewno już rozpatrzony i czeka po ile euro wyliczą.

Jeszcze chyba czas🤔 czekam na ornitologa żeby do kwiatków na łące aktualizację mi zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15395

Ja tam w nic nie wchodzę starczy tych piniędzów z podstawy.

I sobie zyć spokojnie i nie martwić się ze ptaszek nie przyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986

Kwiatķi rosły i będą rosły, zdjęcie zrobią i niczym się nie martwię, 5 lat minęło  szybko. Na ptaszki to tylko w obszarach natura 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj