yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2022

Polecane posty

krzysiek277    909
Dnia 25.02.2023 o 09:39, Celownik07 napisał:

Robie wnioski paru osobom. Wszyscy maja tak jak twoj tata i decyzje sa pod znakiem sprawy. U mnie jest jak u ciebie - brak przypisanych zgod i nigdzie nie ma decyzji po rozklikaniu - brak zalacznikow. Napisalem do arimr o co chodzi bo w zeszlym roku tez nie mam decyzji. 

Z mazowsza jestes? 

Rozmawiałem z kolegą i ma tak samo właśnie jak w twoim przypadku że nic niema na i ternecie żadnej decyzji, po dwóch dniach przysłali mu do domu 

Drugi zaś mówił że dostał sms z agencji że ma się zalogować na epue bo jest tam wiadomość wysłana, I on tam miał decyzję do odczytu 

To chyba zależy od nich co wystawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Po jakim czasie od decyzji należy się spodziewać kasy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

Przyszła decyzja podlaskie, kontrola administracyjna wykazała 1,1% różnicy błędu. A ta kontrola administracyjna to na miejscu czy zza biurka?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

dostawał ktoś już za dobrostan? u mnie ciągle w obsłudze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamka    0

W tym roku ci co mieli kontrolę dostają pierwsi.Większość nie ma nawet decyzji.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

Udało się komuś zalogować do tej aplikacji mobilna ARiMR? Mi nie działa nawet logowanie, hasło i login 100% poprawne, a oni że złe 🤦‍♂️ W opiniach w sklepie play pełno ludzi też pisze, że nie może się zalogować. Chciałem jutro wjeżdżać z obornikiem i robić te zdjęcia do schematów. Da się jakoś inaczej czy tylko przez tą aplikację? Może ktoś też nie mógł się zalogować i pokonał jakoś ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
7 godzin temu, tomn95 napisał:

Po jakim czasie od decyzji należy się spodziewać kasy? 

Podbijam. Mi wyjątkowo w tym roku też zależy by się pospieszyli wreszcie 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

Sprawdzałem na epue i mam wniosek zakończony dzisiaj, ale oczywiście o decyzji nic nie pisze, a zgody mam wyrażone na wszystko, pewnie przyjdzie na dniach pocztą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241
1 godzinę temu, ciupek napisał:

Podbijam. Mi wyjątkowo w tym roku też zależy by się pospieszyli wreszcie 😜 

Zadzwoń zapytaj jak się sprawa ma. Ja w zeszłym roku dzięki temu, że zadzwoniłem to udało się załatwić jeden poważny problem. 10k dopłaty do skrobi by poszło w pissdu bo gość już szykował odmowę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JaqMF napisał:

Udało się komuś zalogować do tej aplikacji mobilna ARiMR? Mi nie działa nawet logowanie, hasło i login 100% poprawne, a oni że złe 🤦‍♂️ W opiniach w sklepie play pełno ludzi też pisze, że nie może się zalogować. Chciałem jutro wjeżdżać z obornikiem i robić te zdjęcia do schematów. Da się jakoś inaczej czy tylko przez tą aplikację? Może ktoś też nie mógł się zalogować i pokonał jakoś ten problem?

Tylko miało być przez aplikację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

No to jest problem bo nie da się zalogować i dużo ludzi to zgłasza 🤔 Słabo dopracowana coś ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

Mi też już udało się zalogować. Napisałem do nich maila i za chwilę weszło bez problemu. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

Przed chwilą decyzja po kontroli listonosz przyniósł

teraz czekam na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558
6 godzin temu, Andpol napisał:

Przed chwilą decyzja po kontroli listonosz przyniósł

teraz czekam na przelew.

mi też dopiero wczoraj decyzja przyszła i czekam tęż jeszcze na pieniądze, mają czas :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta2407    0

Mi decyzja przyszła 20 lutego ,dzisiaj logując się do konta Arimer w finansach mam przelew na kwotę 360 zł ,miałam kontrolę ,zaliczki w listopadzie brak ,tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamsB    6
Dnia 28.02.2023 o 13:26, pedro2 napisał:

Przyszła decyzja podlaskie, kontrola administracyjna wykazała 1,1% różnicy błędu. A ta kontrola administracyjna to na miejscu czy zza biurka?

Zza biurka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Mam decyzję, była na profilu w internecie. Dają dopłaty jak normalnie piszą że wszystkie powierzchnie się zgadzału, chociaż w tym raporcie pisało o rozbieżnościach. Może było w granicach błedu? Czekam na przelewy, już spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

Rozbieżności zawsze jakieś są, oby tylko poniżej 3%


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Wlkp południowa dziś reszta dopłat u ojca naliczone było 31 grudnia 

Ja jeszcze nie mam choć decyzja była 3tyg temu ale naliczone nie mam w epue


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta2407    0
19 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Po jakim czasie od zakończenia wniosku dostajecie decyzję? 

Dostałam decyzję 20 lutego ,a wczoraj dostałam przelew ,całość wyplacona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

@Celownik07 Mam tak samo od wczoraj, aż się zastanawiałem czy coś nie kliklem przypadkiem i czy się gnoju nie narobiło 

Ale to widocznie oniz przed wczoraj wcale strona się mi nie włączała, teraz jak włączę to brak wniosków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

cos sie dzieje na PUE , info:  brak złożonych wniosków

Spoko.. U mnie tyz czysto.. 

Reszta obszarowych wpłynęła przedwczoraj... 🤗

Decyzji brak.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj