sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

milanreal1    319
57 minut temu, sadownik12 napisał:

Powiem wam, że pszenice to fioletowe się zrobiły i to tak fest 🤔. Jak na pole spojrzałem z daleka to aż się przestraszyłem, bo jakby pole gołe. A ta kolor zmieniła. Ciekawe 🤔. Jęczmieniowi czy psieżytu nic.

Norma. Wegetacja trwa od dobrych 3 tyg, od tyg mamy temperatury które całkowicie zblokowały składniki więc nie ma się co dziwić że wszystko jest głodne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marglo    1

Jak to jest z azotem bez deszczu to w jakim czasie się ulotni do atmosfery? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
14 godzin temu, miwigos napisał:

I on mąke robi , niemożliwe

może z tą mąką przesadziłem, ale największym problem w tym nawozie było to, że strasznie słabo się zsypywał. Jeszcze będę go rozsiewał na kukurydzę to podrzucę tutaj zdjęcia jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak97    6

Panowie co teraz byłoby lepszym rozwiązaniem zaksan czy rsm 32 bo jak narazie zaczyna się robić sucho a pszenica 1-2 rozkrzewien ia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

Panowie,w piątek rozsialem saletrzak na pszenice, dzisiaj mróz i snieg.Mroz pewnie jeszcze bd się utrzymywał jakieś 2  tyg w.I co z azotem? Na marne.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Zaczepiaj pług i oraj wszystko, nic z tego nie będzie. 

A na poważnie idź do apteki kup stoperan lub maść na ból d*py i nic nie rób. Kilka lat temu śnieg leżał przez miesiąc po pierwszej dawce i było dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Sypać dzisiaj saletrzak na pszenicę , zrobiło się biało i to chyba jedyna okazja bo deszczu nie zapowiadają ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890

Ja już nie będę czekał, w piątek lece.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Również w piątek ruszam ze wszystkim . Na rzepak myśle tez wszystko na raz dać i nie dzielić na dwie dawki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

Ja czekam do soboty, sniegu spadło tyle że spadło nie widac, poczekam aż trochę trochę roztopi żeby nie było przypaleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
5 godzin temu, Mark252a napisał:

Panowie,w piątek rozsialem saletrzak na pszenice, dzisiaj mróz i snieg.Mroz pewnie jeszcze bd się utrzymywał jakieś 2  tyg w.I co z azotem? Na marne.?

Tylko się cieszyć że tak trafiłeś. Azot się nie ulotni jak jest mróz. A jak zacznie puszczać to od razu w glebę pójdzie razem z wodą z roztopionego śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7617

W poniedziałek posiana saletra po pszenicach dziś spadł śnieg strzał w 10 .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Ponoć saletra w anwilu wegług nowego cennika po  6100,  po nowych cenach gazu producent mówi że za tyle powinien sprzedawać. Przedstawicielka przekazała że nie będzie produkcji po tej cenie gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nie na czasie, ale może ktoś doradzi co do odchwaszczania jesiennego w pszenicy. W poprzednim sezonie zrobiłem 2 litry chlorotoluronu + dff i pełnooo miotły teraz na polu jest rzepak i fusilade forte 1L nie zwalczył życicy. Na polu problemem jest miotła i coraz więcej życicy ( pomijam dwuliścienne ) Flufenacet w nie tak końskich dawkach jak teraz wszyscy stosują próbowałem i nie było świetnych rezultatów. Nastawiam się teraz na Boxer, ale widzę, że nie bierze on życicy...? Co dodać do Boxera jakiś zabieg z "górnej półki" na tą życice i dwuliścienne?  Czy mimo wszystko testować flufenacet i podejść pod 250gram tej substancji?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Panowie z racji na zaistniałą sytuację mam dostępny tylko saletrosan 26 do 300 kg na hektar oraz 100 kg saletry. Rozsypywać będę dopiero w poniedziałek (brak czasu praca na etacie). Doradzcie proszę jak najlepiej to zastosować? Najpierw saletrosan potem saletra czy odwrotnie a może wszystko odrazu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
9 minut temu, leszczyk674 napisał:

Panowie z racji na zaistniałą sytuację mam dostępny tylko saletrosan 26 do 300 kg na hektar oraz 100 kg saletry. Rozsypywać będę dopiero w poniedziałek (brak czasu praca na etacie). Doradzcie proszę jak najlepiej to zastosować? Najpierw saletrosan potem saletra czy odwrotnie a może wszystko odrazu? 

Na pierwszą dawkę na pewno saletrosan na drugą saletra albo saletrosan i saletra

możesz na części pól dac na 1 i 2 dawkę saletrosan a na pozostałej części na n1 saletrosan a na n2 saletrę

Nie wiem ile masz tego nawozu i na jakim areale chcesz go zastosować

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Cienko panowie . U hektarka wiedzy już 2 dawki pod pszenice wysiane a wy dopiero z 1 lecicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
7 godzin temu, galan99 napisał:

W poniedziałek posiana saletra po pszenicach dziś spadł śnieg strzał w 10 .

 

U mnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890

ja jeszcze nie dałem i mi nie spieszno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3890

serio? wierzysz w prognozę dłuższą niż 72h?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj