sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

jahooo    9281

U mnie też nie byłem zadowolony z Wirtuoza w pełnej dawce, stosowałem kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25863
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Opis jako opis wykonywanych prac ok

Natomiast jeśli pytasz o stylistykę interpunkcję to do druku tekst w tej formie by nie przeszedł. Absolutnie to nie zarzut z mojej strony. Przeanalizuj przecinki . Zwyczajnie jest ich za dużo. 

Zwrot "postanowiliśmy,  żeby zastosować" w tym zdaniu kłuje w oczy. Żeby jest zbędne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 minutę temu, jahooo napisał:

U mnie też nie byłem zadowolony z Wirtuoza w pełnej dawce, stosowałem kilka lat

A czego nie byłeś zadowolony?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
Przed chwilą, androproteam napisał:

A czego nie byłeś zadowolony?  

Występują przejściowe przypalenia, a z ochroną podstawy są problemy. Kwestia pewnie jeszcze odmian, bo Wirtuoz szedł na Tonację i Arkadię, teraz mam inne odmiany i inną ochronę, tak że nie można porównywac wprost. Zboża mam głównie w monokulturze po kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 minutę temu, androproteam napisał:

Też planowałem wirtuoza ale u mnie pszenice siane po rzepaku i fasoli, ciekawo jak by to się sprawdziło 

Jak odmiany masz mało podatne na mączniaka i po takim przedplonie, to czemu nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Fundamentum + axial trochę drogi ale b.skuteczny z miotłą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
50 minut temu, jahooo napisał:

U mnie też nie byłem zadowolony z Wirtuoza w pełnej dawce, stosowałem kilka lat

Stosowałeś kilka lat i nie byłeś zadowolony?

Coś mi tu nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 minutę temu, hardkor113 napisał:

Stosowałeś kilka lat i nie byłeś zadowolony?

Coś mi tu nie pasuje

Stosowałem 2-3 lata i zmieniłem na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

a co myślicie axial+ mustang w etykiecie pisze żeby nie mieszać axiala z środkami z grupy regulatorów wzrostu, a jak to ma się w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Mustang też dobry a fundamentum tańszy

axialu nie mieszam i 0,7 wystarczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3693
rolnikos25 napisał:

a co myślicie axial+ mustang w etykiecie pisze żeby nie mieszać axiala z środkami z grupy regulatorów wzrostu, a jak to ma się w praktyce?

zobacz sobie skład Avoxa Pak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

czyli pszenicę w mono lepiej czymś mocnym a po rzepaku może iść i wirtuoz bo już sprawdzałem żadnej różnicy z delaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550

Wirtuoz kiedyś kosztował 140 zł a teraz 180. Za 180 myślę że idzie cos lepszego skleić 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

A Duet na start w dawce 1+0,33 l w monokulturze? na podstawe powinno być ok. gorzej chyba z ochroną liścia. Jak by sie to miało w porównaniu do inputa  triple 1 l ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
2 godziny temu, XTRO napisał:

Wirtuoz kiedyś kosztował 140 zł a teraz 180. Za 180 myślę że idzie cos lepszego skleić 

Po wszystkich upustach input triple wychodzi 171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem już sam co robić, jechać z pierwszą dawką czy nie? na wtorek, środa jest szansa na mały opad 1-2mm a może wcale nie być, cały następny tydzień zimno, wnocy nawet do -10. z dłuższych prognoz wynika brak opadów co najmniej na 30dni i tak będzie bo sucha wiosna to już u nas tradycja,  to i później z nawozu nic nie będzie, pszenica słabo rozkrzewiona, na polach już w tej chwili robi się miejscami sucho. i co tu robić saletra droga szkoda jej by się zmarnowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Po wszystkich upustach input triple wychodzi 171

jakie to upusty są na imput ?

 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Czy ktoś z was ma dysze dwustrumieniowe ceramiczne z agroplastu ? Są identyczne jak lechler idkt 03. Ja je mam i mam wrażenie że  przy 200l i ok 5 barach nadal mają dość dużą krople. ( Zbyt dużą ) ale innych nie miałem więc nie mam porównania. W grzybowkach niby drobnej kropli trzeba więc ciekawe jaka jest skuteczność. Ma ktoś agroplast ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

zdecydowałem się zastosować na lepszych działkach Elatusa erę na T2 w dawce 0,8l. czy jest sens jeszcze coś dorzucić do niego np. po cichu epoksykonazolu i odpuścić T3 ? Czy jednak dołożyć i zrobić porządnie T3 metkonazol+ tebukonazol ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    356
6 godzin temu, Andpol napisał:

Fundamentum + axial trochę drogi ale b.skuteczny z miotłą.

W jakich dawkach taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj