sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

tytanowyJanusz    3608
drobny napisał:

Mój plan na tegoroczną ochronę pszenicy

T1-duett na start 1l+0,33l

T2-priaxor 0,75l

T3-protiokonazol 100g

koszt ok 340zł /ha

protio lepszą robotę by zrobiło przy Priaxorze, a na T3 sam tebukonazol

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

turbo pak + unix ma wady.. m.in metkonazol potrzebuje tak na prawdę około 15 stopni, dodatkowo nie bierze dtr i septoriozy jak zimno jest, za to podstawa i mączniak perfekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608

żadna nowość, znalazłeś wady każdego triazola. ciężko znaleźć inną substancję która idealnie uzupełniła by t1 o walke z septoriozą czy rdzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na to jest rozwiązanie, podzielić t1


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

zamiast siać na jesieni trawnik, wystarczy dać mniejszą dawkę wysiewu i problem z szybkim wjazdem z T1 można trochę odsunąć w czasie , gdy temperatury są wyższe i korzystniejsze

najbardziej zazwyczaj płaczą ci, co na jesieni im pszenica zakrywa w 100% glebę a na wiosnę sam grzyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

nie napisałem że nowość, tylko każdy koncern ma wady....


yacenty ma rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

to nie nowość,a le jak naprawiasz auto, to nie lakierujesz całego od razu, tylko element, który uległ uszkodzeniu

jest sens działania całościowego, gdy substancja daje jakąś ochronę na pewien czas

gdy trzeba działać interwencyjnie, czasem wystarczy jedna substancja, która da efekt, zamiast składania środków, które w niskiej temperaturze nie będą działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
5 minut temu, jahooo napisał:

zamiast siać na jesieni trawnik, wystarczy dać mniejszą dawkę wysiewu i problem z szybkim wjazdem z T1 można trochę odsunąć w czasie , gdy temperatury są wyższe i korzystniejsze

najbardziej zazwyczaj płaczą ci, co na jesieni im pszenica zakrywa w 100% glebę a na wiosnę sam grzyb

Ale ja siałem tylko 300 roślin, co ja poradzę, ze im pogoda przypasowała w tym roku dwa razy bardziej jak w poprzednim.
Tak wyglądała moja pszenica 2 stycznia

20220102_114157.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
Przed chwilą, yacenty napisał:

Ale ja siałem tylko 300 roślin, co ja poradzę, ze im pogoda przypasowała w tym roku dwa razy bardziej jak w poprzednim.
Tak wyglądała moja pszenica 2 stycznia

 

U ciebie wegetacja miesiąc do przodu w stosunku do mojej, u mnie leży śnieg i -7

pewnie zaraz temperatury będą na pryskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Przed chwilą była dyskusja o nawożeniu. U nas od 23 nie było minusa, z chęcią bym chciał minus, żeby rozsiać wapno pod kukurydze. Na horyzoncie też same plusy, a koło 20 lutego będę myślał już kizerycie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

jahoo to dzielenie jest łatwe małych gospodarstwach, duże chcą i jadą wszystko na raz najczęściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

T1 450g prochloraz 375g fenpropidyna 

T2 125g azoksystrobina 180g tebukonazol

T3 Nie wiem, chyba nic xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

300 roślin siane w terminie terminie to jest gęsto , na poludniowym zachodzie bardzo gęsto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Na wschodzie siane 320 początkiem października zaledwie 2 rozkrzewienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
2 godziny temu, mysza103 napisał:

3 substancje pchasz w jeden zabieg , a po za mączniakiem żadnych chorób liści nie zwalczysz , ale kto bogatemu zabroni 

tak mączniaka zwalczę plus widziałem że ktoś napisał że mączniaka nie idzie zwalczyć jak już jest. fenpropidyna działa właśnie że niszczy. cyprodynil to na podstawę najlepsza chyba substancja aprochloraz ma troszkę liście zabezpieczyć + wspomuc na mączniaka i podstawę. Ochroną liści zajmuje się na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Prochloraz to może tylko wspomóc działanie innego środka na liście , a nie że sam w sobie da radę wyeliminować choroby liści , ponieważ w większym stopniu działa on na podstawę ,a na liście ma tylko uzupełniać inne środki , a u ciebie tych innych środków na liście nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Czy 2957zł za 20l  PRAKTIS  protiokonazol 250g/l to dobra cena czy można gdzieś taniej kupić protio? Jeśli tak to gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
29 minut temu, mysza103 napisał:

Prochloraz to może tylko wspomóc działanie innego środka na liście , a nie że sam w sobie da radę wyeliminować choroby liści , ponieważ w większym stopniu działa on na podstawę ,a na liście ma tylko uzupełniać inne środki , a u ciebie tych innych środków na liście nie ma 

wolałbym dać zamiast prochlorazu protiokonazol ale on wymaga wyższej temp. będę i tak miał te sub w domu wiec jak bedzie ciepła pogoda pojdzie protiokonazol unix i fenpropidyna. i co do nawożenia jeśli zakładam plon 8t a na taki realnie liczę na moich glebach bo co roku +/- taki mam to jednak kupie normalną ilość azotu ;/ ja małorolny jestem i 1t już mam ale 1,5t musze dokupić wtedy jakieś 450kg saletry pojdzie. oczywiscie po grochu i lucernie dam mniej i dodatkowo był dawany obornik. ktoś podpowie na ile N moge liczyć po grochu? plonował koło 4-5t. i po lucernie ile mogło zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Ale ja siałem tylko 300 roślin, co ja poradzę, ze im pogoda przypasowała w tym roku dwa razy bardziej jak w poprzednim.
Tak wyglądała moja pszenica 2 stycznia

20220102_114157.jpg

Czym odchwaszczanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Przed chwilą, Nh89 napisał:

Czym odchwaszczanie ?

pszenica - bacara trio


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Bacara trio odchwaszczalem już drugi rok z rzędu. Uważam ta mieszaninę za chyba najskuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
42 minuty temu, Nh89 napisał:

Czy 2957zł za 20l  PRAKTIS  protiokonazol 250g/l to dobra cena czy można gdzieś taniej kupić protio? Jeśli tak to gdzie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608
jajonasz napisał:

T1 450g prochloraz 375g fenpropidyna 

T2 125g azoksystrobina 180g tebukonazol

T3 Nie wiem, chyba nic xD 

lubię to! 😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj