sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3883

u mnie średni plon jęczmienia w tym sezonie 9t więc drogie T2 się zwraca

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    63
10 minut temu, yacenty napisał:

nie, ale pamiętaj że mówie o plusie, nie erze. tam jest solatenol solo bez triazola

można także kupić Elatus Pluz zboża. W tym pakiecie dodatkowo jest bromukonazol z tebukonazolem (Sakura 274 EC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
17 minut temu, yacenty napisał:

nie, ale pamiętaj że mówie o plusie, nie erze. tam jest solatenol solo bez triazola

Jak cenowy to wyszło na T2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

koło 200, ale nie pamiętam a faktury już u księgowej


Ernst98 napisał:

10 minut temu, yacenty napisał:

nie, ale pamiętaj że mówie o plusie, nie erze. tam jest solatenol solo bez triazola

można także kupić Elatus Pluz zboża. W tym pakiecie dodatkowo jest bromukonazol z tebukonazolem (Sakura 274 EC).

można, ale u nas jest w pakiecie z metko. metko zostawiam na t3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

W pszenicy mam plan na taką ochronę:

T1 Artemis 2l/ha lub taka mieszanina z substancji solo. 

T2 Delaro 1l/ha 

T3 W zależności od warunków tebu + prochloraz lub metkonazol. 

Nawożenie około 165 kg N

A w jęczmieniu ozimym opłaca się taka ochrona T1, T2 czy bardziej budżetowo? Stanowisko po rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to źle? kupuje 90pricent lokalnie albo osadkowski albo agromat bo tu i tu mam po 8km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

czy ja mówię że źle? znam to rozwiązanie bardzo dobrze bo tym handluje też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Warto, sprawdziłem w zeszłym roku i na stałe wpisałem to w moja agrotechnike. Już 100kg robi duża robotę

W czym robi robotę w plonie czy parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
2 godziny temu, Kedar88 napisał:

Standardowa cena czy liczona z kuponem?

Standardowa. Tylko dziś się dowiedziałem że na ten środek mają tzw przedsprzedaż i fizycznie będzie dopiero ok 15-30 marzec więc kto chce na t1 w zbożach to się może nie doczekać. Chodziło Ci o ten bon 600zł ? Może ktoś z tego realnie skorzystać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
caseihc napisał:

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Warto, sprawdziłem w zeszłym roku i na stałe wpisałem to w moja agrotechnike. Już 100kg robi duża robotę

W czym robi robotę w plonie czy parametrach?

Na pewno w plonie, parametrów nie miałem w tym roku bo nie zdążyłem wykosic pszenicę przed dwutygodniowym deszczem. W tym roku znowu dam 100kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
47 minut temu, Nh89 napisał:

Standardowa. Tylko dziś się dowiedziałem że na ten środek mają tzw przedsprzedaż i fizycznie będzie dopiero ok 15-30 marzec więc kto chce na t1 w zbożach to się może nie doczekać. Chodziło Ci o ten bon 600zł ? Może ktoś z tego realnie skorzystać ?

Szczegółów nie znam bo kupiłem przed tym jak to przyszło. Natomiast widzę że cena spadła i teraz litr kosztuje poniżej 150 zł za protio 250. Dobra cena.

 

1 godzinę temu, Szu15000 napisał:

Yacenty rozwiązanie kupione u Osadka bo to ich wyłączność :D

Większość chemii u nich biorę od kilku lat i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, majster545 napisał:

Witam, stoję przed zakupem siarczanu magnezu z siarkopolu, kizeryt nie dostępny. Czy ten siarczanu magnezu jest wart tej ceny?

Co ci może ktoś powiedzieć? Wiadomo że nie jest warty tej ceny tak samo jak każdy nawóz w chwili obecnej nie jest warty ceny która jest , ale takie są realia i nic na to nie poradzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

ile soli potasowej stosujecie na ha i kiedy najlepiej ją rozwiewać? 32,6% K2O, 22,6% SO3, 9,06% CaO, 2,89% MgO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Ktoś się orientuje kiedy mogą ruszyć ubezpieczenia upraw w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1993michal napisał:

ile soli potasowej stosujecie na ha i kiedy najlepiej ją rozwiewać? 32,6% K2O, 22,6% SO3, 9,06% CaO, 2,89% MgO

a jakie masz zasobności? jaki plon chcesz osiągnąć? ile słomy zostało w polu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

sprzedałem reszte pszenicy plon totalna klapa 5.6 t/ha nawożenie 180N zasobności srednie i wysokie . nie wiem co juz robie źle


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
robi57362 napisał:

sprzedałem reszte pszenicy plon totalna klapa 5.6 t/ha nawożenie 180N zasobności srednie i wysokie . nie wiem co juz robie źle

ile deszczu? mnie to ogranicza najbardziej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
27 minut temu, robi57362 napisał:

sprzedałem reszte pszenicy plon totalna klapa 5.6 t/ha nawożenie 180N zasobności srednie i wysokie . nie wiem co juz robie źle

Azot 180 N a plon 5,6 tony jaka była temperatura jak ziarno nalewało i ile w tym czasie nie padało podczas nalewania ziarna ? .

Pogoda zeszłym roku zredukowała dobry plon zaledwie 14 dni do 5 ton pszenicy na nie których polach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
hardkor113 napisał:

Napisz co robisz to może ktoś doradzi

 

staram robic sie wręcz ksiazkowo pelna ochrona mikro regulacja itp. Niby rok byl łaskawy w opady chóc na zboża rewelacji nie bylo nie pamietam ile dokladnie spadlo a kartka z zapiskami zamokla .Rzepak dla porównania sypnol 3.9 t gdzie nikt w okolicy do 3 t nie mogl sie zbliżyć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Akurat z pogody w zeszłym roku nie ma co narzekać.Mówie tu o okresie max do sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja niestety narzekam - 450l opadu znacząco obcięło plon pszenicy. jęczmień dużo lepiej wypadł bo jest wcześniejszy, z rzepakiem podobnie ale tu miałem inny problem i rozrzut w płonie znaczny bo blisko 20 procent


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj