sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GABBER85    1314

Czy jak dam na T1  0,5l prochloraz i 0,5l protio.. + 3l dolistnego mikro bez NPK bedzu OK?  czy dać inaczej, co dajecie  bardziej na T2?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
11 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

standardowo siarczan magnezu i do tego do wyboru, do koloru: mocznik, saletra potasowa, pare litrów RSM, można też dać dobre mikro wspomniany wyżej Dr. Green, aminokwasy. Takie specyfiki jak Basfoliar odpuścił bym sobie- za mało wnoszą a kosztują nie mało

ile tej saletry potasowej dać kg na ha ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
milanreal1 napisał:

4 godziny temu, Piffpaff napisał:

Jak pisałem wcześniej podejrzewam że fenpropidyna spowodowała że troche zakleił mi się filtr w połączeniu z unixem. Kupiłem kilka butelek i teraz nie wiem co robić, miał ktos doświadczenie z tym środkiem?

Nic dziwnego. Środki silnie skoncentrowane (masz tu aż 750g substancji w litrze) w formulacji EC oraz adiuwanty olejowe należy wolno dodawać do opryskiwacza. Jak nie masz rozwadniacza to lej cienki strumień środka na strumień wody i będzie wszystko dobrze. Niestety wielu ma paskudny nawyk wlewania środka do opryskiwacza, idzie niewiele wody a środek jest wlewany jak z wiadra, stężenie za duże, nie ma jak się rozpuścić i robi się taka maź, trudna do rozpuszczenia.

 

 

14 minut temu, isentor napisał:

Moi mili. Proszę o pomoc w rozpoznaniu. Nie pasuje mi to do końca ani do stokłosy, ani do wiechliny, ani do wyczyńca. Liście wyraźnie wyraźnie bruzdkowane, błyszcząco zielona od spodu, brak owłosienia blaszki liściowej czy źdźbła, uszko około 2mm, pochwa liściowa otwarta. Występuje miejscowo w pszenicy ozimej, gdzie nie doszedł oprysk expertem i dff

A może życica?

dzięki za poradę odnośnie fenpropidyny, może to moja wina bo mimo że połowa opryskiwacza wody było ale wcześniej poszedł megaz unic tebu więc możliwe że stężenie za duże. Następnym razem spróbuję wstępnie rozpuścić we wiadrze wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
6 godzin temu, jajonasz napisał:

Miałem fenpropidyne z adamy tylko że andros i zakleiło mi gówno sito jak budapren xD Tern przelatywał jak woda, co ciekawe andros był droższy, ale nie mieli tyle ternu co chciałem. Ostatni raz ten szajs kupiłem 

Bo to trza umic. Ostatnio andros+mirage+siarczan magnezu+ mocznik+ kristalon i wsio gra. Po prostu trzeba wolno lac na sito i jednocześnie strumieniem wody splukiwać tylko i az tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

też miałem lekką ,,sraczkę"  jak się sitko zaczęło kleić, ale filtr i dysze ok, chociaż do tej pory sitko jest jak by tłuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
6 godzin temu, slavvek napisał:

Jeśli potrzeuje, a nie potrafi/nie może  pobierac makro czy czegokolwiek,, to co to znaczy? Brak,czy susza? W suszę podajesz i OK ?

Słabe pH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jakie moga byc efekty zbut wysokiej dawki modusa? Przez przypadek dalem 0,6-0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Z dolistnym siarczanem Mg, ok 3% tez trzeba uważać na słońce i temperaturę jak z mocznikiem? 
 

Jest plan dziś na fungicyd + siarczan Mg 3%, trochę mikro na chelacie (m.in.  ok 20g manganu, 15g miedzi) + Tytanit 0,2l. 

W dzień temp ok 15-20st, niewielkie zachmurzenie. 
 

Jest ryzyko przypalenia? 
 

Troche do zrobienia wiec nie mogę czekać na wieczór. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Siarczan "łagodzi " ewentualne przypalenia.

Jedź pryskaj. Chmury naprzemiennie ze słońcem to piekarnika nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ile dajecie N po rzepaku i na jaki plon liczycie na bardzo dobrych polach przy dobrych opadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
9 godzin temu, Michal014d napisał:

Bo to trza umic. Ostatnio andros+mirage+siarczan magnezu+ mocznik+ kristalon i wsio gra. Po prostu trzeba wolno lac na sito i jednocześnie strumieniem wody splukiwać tylko i az tyle. 

Albo kupować Tern i mieć to gdzieś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Mecha napisał:

Ile dajecie N po rzepaku i na jaki plon liczycie na bardzo dobrych polach przy dobrych opadach?

Do 200kg czystego N i liczę na plony 4+, nie zawsze się uda ale kręcę się koło tej czwórki. Nie wiem jak by było na 1 klasie ziemi ja pracuje na 3-4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363
gustaww napisał:

41 minut temu, Mecha napisał: Ile dajecie N po rzepaku i na jaki plon liczycie na bardzo dobrych polach przy dobrych opadach? Do 200kg czystego N i liczę na plony 4+, nie zawsze się uda ale kręcę się koło tej czwórki. Nie wiem jak by było na 1 klasie ziemi ja pracuje na 3-4 .

trochę słabo 4 t pszenicy przy takim nawożeniu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Koledze to się chyba z rzepakiem pomyliło. 200N to pszenica powinna dać dwa razy tyle, nawet na 4 klasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenzyto ma 3 kolanko. 2 tyg temu poszło t1 plus skracanie CCC i modus. Kiedy zrobić  T2 i kolejne skracanie i czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
40 minut temu, tobago napisał:

Koledze to się chyba z rzepakiem pomyliło. 200N to pszenica powinna dać dwa razy tyle, nawet na 4 klasie. 

Jak nie będzie wody to dwie tony pośladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

W sobotę wieczorem poszło czyste 2kg/ha Dr greena. Dziś chodziłem po polu i widzę takie kropki. Prawdopodobnie w miejscach gdzie upadła kropla cieczy. :( 
 

a5f8d3d6e1de1.jpg

2338c398ca6f4.jpg

Zabieg na wieczór. Dziwne trochę. 
 

Chce dziś tam jechać z grzybówką i siarczanem Mg. Myśle czy dodać aminokwasow trochę by roślina mniej cierpiała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Swoje muszę sprawdzić bo 3 kg dawałem greena

Wcześniej ktoś 4 kg dał i nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Takie „przypalenie” bardzo będzie miało wpływ na plon? 
 

Niby nowe liście będą już ok i plon w pszenicy buduje flaga ale niesmak pozostaje.. :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15

Jak sądzicie czy wykonanie T1 w fazie 3 liści w pszenicy jarej nie będzie szkodliwe. Występują pierwsze porażenia . Ewentualnie jaki środek będzie w takiej fazie bezpieczny dla pszenicy a skuteczny na grzyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak. Myślałem o rzepaku, pszenica to około 150N i plony w granicach 6+. W sumie od momentu gdy kupuje materiał siewny z centrali na całość uprawy to widzę wzrost plonowania o 0.5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Etefon w jakim środku lepszy kobrze czy cerone?

Kobra 30gl mocniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Plonvit 20 20 20 plus mikro można połączyć z modus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj