sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Andpol    949

Wczoraj widziałem że jara na jednym polu dopiero powschodziła będzie coś z niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, Agra napisał:

Mam podobną sytuację . Pszenica się krzewi. Planuję za około tydzień wysiać azot. Dobrze by było aby kolanko zaczęło się odrywać. Tak robiłem wcześniej i wszystko było ok.

W ubiegłym roku wysiewałem 22 Maj fazy raczej podobne plon również.

Co proponujesz do odchwaszczania pszenicy jarej.   Został mi Gold oraz Puma . Chciałbym to wykorzystać.

W poniedziałek odchwaszczałem samym tribenuronem. W zeszłym sezonie też. Co do n2 to w zeszłym sezonie dawalem 19 maja, ale i tez sialem pszenice poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583
16 minut temu, Agra napisał:

Jak uważasz czy N2    w tej fazie nie spowoduje powstania nadmiernych rozkrzewień.

W jakim terminie będzie N3

Niech się krzewi. N3 nie będzie. Podałem o tej porze bo zasilałem i tą siana 19 lutego.

Późniejsze podanie u mnie stoi pod znakiem zapytania z uwagi na notoryczny coroczny brak opadów.

Po za tym jara goni z fazami względem ozimej, więc uważam że lepiej wcześniej by azot został skonsumowany a nie został pod roślinę następczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
Napisano (edytowany)
38 minut temu, Agrest napisał:

Niech się krzewi. N3 nie będzie. Podałem o tej porze bo zasilałem i tą siana 19 lutego.

Późniejsze podanie u mnie stoi pod znakiem zapytania z uwagi na notoryczny coroczny brak opadów.

Po za tym jara goni z fazami względem ozimej, więc uważam że lepiej wcześniej by azot został skonsumowany a nie został pod roślinę następczą

Ja potrzebuję na już fungicyd . Czy w fazie krzewienia nic się nie uszkodzi. Czym odchwaszczasz jarą ??

Edytowano przez Agra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Już odchwaszczona.

Jeden kawałek axial komplet pak na 3 liść.

Ten ze zdjęcia  mustang forte i zamiennik pumy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
17 minut temu, Agrest napisał:

Już odchwaszczona.

Jeden kawałek axial komplet pak na 3 liść.

Ten ze zdjęcia  mustang forte i zamiennik pumy 

Jaką dawkę Mustanga oraz Pumy stosujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Jak tam że skrzypienia u was? Bo u mnie już zaczyna się pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Na pszenżytach zatrzęsienie.

Pszenicę mniej, jęczmień ozimy nie spotkałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
Napisano (edytowany)

Czym będziesz atakował ja? Ogólnie jaki jest prób szkodliwości?

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek4    3
Napisano (edytowany)

Doradźcie panowie... 

Pszenica, słabo przezimowala,miała być orka ale zostawiłem. I teraz pytanie.. Jakiś oprysk na wzmocnienie tego i bujnięcie co polecacie? Bo odżywek milion tylko nie wiem co wziąć... 

Azotu poszlo 2 dawki planuje przed deszczem w piątek jeszcze się wstrzelić z 3 a teraz chciałbym odżywkę jakąś dać żeby kopnąć trochę, 

 

I jeszcze czy warto w rzadką pszenicę jechać Modusa, czy liczyć że wystoi? :)

Edytowano przez Maniek4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583
17 minut temu, PanPawel napisał:

Czym będziesz atakował ja? Ogólnie jaki jest prób szkodliwości?

2maja na późnym pszenżycie do T1 dałem cyperkil  

Na resztę też chyba cyperkil będzie z t2. Specjalnego zabiegu nie planuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A powiedzcie kiedy robicie T2, tzn patrzycie tylko na fazę rozwojową czy liczycie okres działania T1, żeby była ciągłość? W ogóle ile można przyjać czas działania fungicydów, dajmy na to protio, prochlorazu, tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Ile do axial komplet dodać tribenuronu, 10g wystarczy? Nie powinno to zaszkodzić pszenicy? Dużo przytulii i chce ją dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

panowie wyskoczyła mi z jednej strony pola septorioza na pszenicy a dziś zrobiłem t1 unix 0.6 i tebu 0.6 czy taki zabieg wystarczy czy szykować się na poprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Byłem na lustracji pszenicy jarej  - masakra z ilością skrzypionki. Dosłownie ganiają się po polu. Jak żyję tyle nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
2 godziny temu, Maniek4 napisał:

Doradźcie panowie... 

Pszenica, słabo przezimowala,miała być orka ale zostawiłem. I teraz pytanie.. Jakiś oprysk na wzmocnienie tego i bujnięcie co polecacie? Bo odżywek milion tylko nie wiem co wziąć... 

Azotu poszlo 2 dawki planuje przed deszczem w piątek jeszcze się wstrzelić z 3 a teraz chciałbym odżywkę jakąś dać żeby kopnąć trochę, 

 

I jeszcze czy warto w rzadką pszenicę jechać Modusa, czy liczyć że wystoi? :)

Pokaż fotkę tej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Od odchwaszczania mija 6 dzień czy mogę jechać z  T1 czy poczekać do następnego tygodnia od jutra już opady deszczu do końca tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
47 minut temu, 3kusy3 napisał:

Od odchwaszczania mija 6 dzień czy mogę jechać z  T1 czy poczekać do następnego tygodnia od jutra już opady deszczu do końca tygodnia.

Spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516
9 godzin temu, tobago napisał:

Na pewno bym ją zwalczył jak było 8-10st i przymrozki w nocy. 
 

Wiesz..niektórzy myślą ze ziemia jest płaska.. 

Nie było okienka  bez przymrozków ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
5 godzin temu, rafal3939 napisał:

Ile do axial komplet dodać tribenuronu, 10g wystarczy? Nie powinno to zaszkodzić pszenicy? Dużo przytulii i chce ją dobić.

Triberunon na przytulię to raczej średnie rozwiązanie. Florasulam z axialu przytulię do 8 okółka powinien pogonić. Jak przytulia większa to można starane dodać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3587
Papkin napisał:

47 minut temu, 3kusy3 napisał:

Od odchwaszczania mija 6 dzień czy mogę jechać z  T1 czy poczekać do następnego tygodnia od jutra już opady deszczu do końca tygodnia.

Spokojnie

żadne spokojnie. 6 dni to wystarczający okres po ostatnim stresie. do końca tygodnia będziesz miał deszcze, potem przyjdą zimni ogrodnicy i wszystko mocno przeciągnie się w czasie. pryskaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj