sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

tobago    348
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie było okienka  bez przymrozków ,

Było ciężko. A może ja niepotrzebnie czekam zawsze na idealne warunki. 
 

Dzis wieczorem pojechałem bo nie chciałem czekać kolejnego dnia. 
I tez nie wiem czy to dobra decyzja. 
 

Prochloraz, tebukonazol, fenpropidyna. 
 

Wyjezdzalem było 12-13st. Wróciłem niedawno to spadło do 10. 
Nie mówili o przymrozkach ale nad ranem 5-6. Boje się czy przy gruncie nie zabieli. 
 

Do tego gdy wróciłem na bazę na trawie już była rosa. Nie wiem czy ona nie osłabi działania. Chyba oprysk z nią nie spadnie na ziemie..? 

Płatka w rzepaku zawsze się robi z rosą i działa. 
 

Wejdzie ten zabieg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73

mam takie pytanie taki zabieg dolistny będzie dobry w pszenicy i pszenżycie : cynk 93g + mangan 132g + bor 50g , molibden 11g + miedź 25g . będzie to ok czy coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
50 minut temu, tobago napisał:

Było ciężko. A może ja niepotrzebnie czekam zawsze na idealne warunki. 
 

Dzis wieczorem pojechałem bo nie chciałem czekać kolejnego dnia. 
I tez nie wiem czy to dobra decyzja. 
 

Prochloraz, tebukonazol, fenpropidyna. 
 

Wyjezdzalem było 12-13st. Wróciłem niedawno to spadło do 10. 
Nie mówili o przymrozkach ale nad ranem 5-6. Boje się czy przy gruncie nie zabieli. 
 

Do tego gdy wróciłem na bazę na trawie już była rosa. Nie wiem czy ona nie osłabi działania. Chyba oprysk z nią nie spadnie na ziemie..? 

Płatka w rzepaku zawsze się robi z rosą i działa. 
 

Wejdzie ten zabieg? 

Gdzie takie temp jeszcze są?

U mnie w dzień po 20', w n ocy nawet nie sprawdzam bo tak ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekIlecki    8

Mam pytanko, ogólnie chodzi o wysianie nawozu na n2 po deszczu bez kolejnych opadów zapowiadanych. Dziś prognozowali bez opadów nagle jakaś chmurką sięgła i ładnie pada. Teraz się zastanawiam czy jutro nie wysiać saletry w pszenicach bo pierwsza dawka poszła 3 marca. A druga jeszcze nie bo miesiąc bez deszczu… Stanowiska dobre po cebuli i rzepaku. Pszenica ładnie wyglada ale czas już podać 2 dawkę. Czy jutro po opadach jak wysieje to rozpuścić się rozpuści na pewno ale czy się coś przemieści jeśli na tydzień w przód opady nie są prognozowane? Wiadomo, przy tych cenach warto podejść do tematu w taki sposób żeby zminimalizować straty … 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
54 minuty temu, tobago napisał:

Było ciężko. A może ja niepotrzebnie czekam zawsze na idealne warunki. 
 

Dzis wieczorem pojechałem bo nie chciałem czekać kolejnego dnia. 
I tez nie wiem czy to dobra decyzja. 
 

Prochloraz, tebukonazol, fenpropidyna. 
 

Wyjezdzalem było 12-13st. Wróciłem niedawno to spadło do 10. 
Nie mówili o przymrozkach ale nad ranem 5-6. Boje się czy przy gruncie nie zabieli. 
 

Do tego gdy wróciłem na bazę na trawie już była rosa. Nie wiem czy ona nie osłabi działania. Chyba oprysk z nią nie spadnie na ziemie..? 

Płatka w rzepaku zawsze się robi z rosą i działa. 
 

Wejdzie ten zabieg? 

Rosa nie oslabi ,dlaczego nie pryskałeś w południe jak takie temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek4    3
5 godzin temu, Mecha napisał:

@Maniek4 najbardziej sensowne to chyba dobre aminokwasy skoro wszystko jest.

Dobre tzn jakie właśnie trzeba mi coś polecić bo ja zielony w temacie:)

Co polecicie. I czy jest sens wjeżdżać z modusem w słabe zboże? 

 

Zdjęć chyba nie będzie. Dopiero jak będę pryskal jak coś doradzicie to zrobie;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
1 godzinę temu, tobago napisał:

Było ciężko. A może ja niepotrzebnie czekam zawsze na idealne warunki. 
 

Dzis wieczorem pojechałem bo nie chciałem czekać kolejnego dnia. 
I tez nie wiem czy to dobra decyzja. 
 

Prochloraz, tebukonazol, fenpropidyna. 
 

Wyjezdzalem było 12-13st. Wróciłem niedawno to spadło do 10. 
Nie mówili o przymrozkach ale nad ranem 5-6. Boje się czy przy gruncie nie zabieli. 
 

Do tego gdy wróciłem na bazę na trawie już była rosa. Nie wiem czy ona nie osłabi działania. Chyba oprysk z nią nie spadnie na ziemie..? 

Płatka w rzepaku zawsze się robi z rosą i działa. 
 

Wejdzie ten zabieg? 

Zmień pogodę skoro podają 5-6 na noc, a ty boisz sie przymrozek. To ile maja podawać 10 stopni aby nie bac się przymrozku?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
Napisano (edytowany)
40 minut temu, miwigos napisał:

Rosa nie oslabi ,dlaczego nie pryskałeś w południe jak takie temperatury

Rano padało, do południa popadywalo  a i wiatr chwilami wiał mocny. 
Pole graniczy z rzepakiem i akurat tam goniło. Niby fungicyd ale pszczoły już tam chodzą i dla spokoju wolałem pod wieczór jak się uciszy. 
 

A to nie jest tak ze nawet jak w nocy warunki niesprzyjające to gdy jutro w dzień zrobi się cieplej to substancje zaczną działać? 
 

 

@Tomek90 oj bo się człowiek naczyta w jakich warunkach nie robić zabiegów  i potem wychodzi ze powinien siedzieć cały czas na tyłku.. :/ 

 

To jak to z tymi chłodnymi nocami? Uznać ze zabieg zadziała mino ze noc chłodna i ze sporą rosą? 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73
Turok napisał:

mam takie pytanie taki zabieg dolistny będzie dobry w pszenicy i pszenżycie : cynk 93g + mangan 132g + bor 50g , molibden 11g + miedź 25g . będzie to ok czy coś zmienić ?

ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
9 godzin temu, tobago napisał:

Rano padało, do południa popadywalo  a i wiatr chwilami wiał mocny. 
Pole graniczy z rzepakiem i akurat tam goniło. Niby fungicyd ale pszczoły już tam chodzą i dla spokoju wolałem pod wieczór jak się uciszy. 
 

A to nie jest tak ze nawet jak w nocy warunki niesprzyjające to gdy jutro w dzień zrobi się cieplej to substancje zaczną działać? 
 

 

@Tomek90 oj bo się człowiek naczyta w jakich warunkach nie robić zabiegów  i potem wychodzi ze powinien siedzieć cały czas na tyłku.. :/ 

 

To jak to z tymi chłodnymi nocami? Uznać ze zabieg zadziała mino ze noc chłodna i ze sporą rosą? 

Jak bym miał takie dylematy co TY to bym nic nie zrobił zmień podejście do życia , na 100 ha byś osiwiał ,a na 1000 zawału dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

ja jechałem w sobotę axial komplet pak + fundamentum a w poniedziałek skracanie + grzyb i nie ma żadnej fito oni nic podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
22 minuty temu, damian12345 napisał:

co najlepiej zastosować najlepiej na miotłe, życicę w późnej fazie?

Ja dałem axial w dawce 1l,na poprawkę, było to z tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
59 minut temu, Turok napisał:

ponawiam

Może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785
52 minuty temu, miwigos napisał:

Jak bym miał takie dylematy co TY to bym nic nie zrobił zmień podejście do życia , na 100 ha byś osiwiał ,a na 1000 zawału dostał

Dlatego tych co mają 1000 trzeba rozkułaczyć bo mniejsze gospodarstwo zrobi wszystko na czas w odpowiednich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
51 minut temu, miwigos napisał:

Jak bym miał takie dylematy co TY to bym nic nie zrobił zmień podejście do życia , na 100 ha byś osiwiał ,a na 1000 zawału dostał

Tak by było. ;) Ale ze mam trochę mniej to zawsze czekam na jak najlepsze warunki. Tylko jak widać idealnych nigdy nie ma. 

Noc była z temp 4-6st. Mało ale w dzień ma skoczyć do ponad 15 wiec można przyjąć ze skuteczność będzie. 
Rosa, dosyć spora tez raczej nie zmyła środka  

Za normalnych czasów kiedy zboża kosztowały po 600zl bardziej olewacko podchodziłem do robienia oprysków. Teraz za bardzo się spinam.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ta rosa pomogła wchłonąć środek , bedzie dobrze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

dałem rsm, po 20h spadło 10l deszczu, dość mocny czy mogło mi zmyć ten azot? dodam, że mam pola na górach i stokach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
Napisano (edytowany)

Spadła ulewa w 3 minuty  te 10 litrów , że miało popłynąć , akurat przemieściło się tam gdzie trzeba, pozazdrościć takiego deszczu a Ty się mrtwisz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469
Napisano (edytowany)

pompa to się zaczyna dopiero od 30 mm zwyż , takie opady mniejsze nawet w ciągu parunastu minut ziemia wchłania bez większych problemów.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73
Tomek90 napisał:

59 minut temu, Turok napisał:

ponawiam

Może być. 

ok dawki są ok czy coś zwiększy czy zmniejszyć lub coś dołożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj