sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Czarek525    91

Panowie, w jakich porach dnia pryskacie axialem i robicie zabieg T1 i T2 ? Środek z adiuwantem pryskany o godzinie np. 14:00-15:00 będzie tak samo skuteczny jak ten pryskany o godzinie 19:00 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
Dnia 26.04.2022 o 17:27, Piffpaff napisał:

ciekawa sytuacja u znajomego, kupił saletrę puławska rok temu w maju jak się dziś okazało z datą produkcji 06.2020 czyli prawie 2 letni towar trzymał w garażu bez dostępu słońca i wilgoci a jak dziś sypał na pszenicę za rozsiewaczem było siwo, granulki się zbrylily a po zduszeniu ręką robiła się mąka. Jaki powód?

Zawilgocona a później wyschła i stąd taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co będzie lepsze na t1? Duett na start w dawce z opakowania czy 360 g/ha prochlorazu + 300 fenopropidyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
AdamKutno napisał:

20 minut temu, pawelol111 napisał:

Można dać 1l Axiala i 30g Winettou ? 20 wydaje się za mało na dwuliścienne

W Axialu Komplet masz jeszcze 5 gram florasulamu. Do tego winietu

Jasne tylko wraz chaber zostawał często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
16 minut temu, pawelol111 napisał:

Jasne tylko wraz chaber zostawał często.

Chaber ostatnimi laty to skurwesyn prawie wszedzie w okolicy był w oziminach mimo że inne środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Robicie opryski w dzień gdy rano był przymrozek? Wszystko odpada czy np. grzybówki można? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213
56 minut temu, Fugeo napisał:

Co będzie lepsze na t1? Duett na start w dawce z opakowania czy 360 g/ha prochlorazu + 300 fenopropidyny?

Oczywiście że Duet ale z paku na 8ha robisz 6 Wychodzi 1l+330ml 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leslaw00    0

Witam. Część pszenicy nie dostała drugiej dawki azotu i mam pytanie. Rozlać rsm 32 w ilości 250 kg w taki dzień jak dziś? (jest słonecznie ) Dodam że nie posiadam węży wleczonych tylko zwykłe końcówki do rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1
Vegrin napisał:

Andpol napisał: 2 godziny temu, Vegrin napisał: Panowie omyłkowo dałem 4 kg drgreen zboża na 1h... konsekwencje?:) Mieszałeś z czymś? tak, szło 7 kg siarczanu magnezu unix 0.5 kg tebu 125g fenfropidyny 375g CCC 0.6 l i zamiennik modusa 0.25 + ( omyłkowo 4 kg dr green)

wracam z informacjami i pytaniem:) do dziś nic się nie wydarzyło a minęło 4 dni po tej pomyłce, powiem więcej miejscami mogło iść nawet 8 kg Greena z racji nakładek, zakładam że już nic się nie wydarzy chyba że może to porosze poprawcie, drugie pytanie czy mogę lecieć ewentualnie z poprawka na chwasty czy dać jeszcze jej odsapnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

RevyFlex stosował ktoś? W opisie pisze że działa do 50 dni to można by zrobić tylko 1 zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Polecicie jakieś fajne mikro w dobrych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Kluczowym słowem jest zapewne "do"  Środek dobry, ale przy pogodzie deszczowej i tak t2/3 warto zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378
40 minut temu, Fugeo napisał:

Polecicie jakieś fajne mikro w dobrych pieniądzach?

Dr green, amino ultra, fmc multiple pro, asx complex 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Właśnie jakie mikro wybrać? Testowałem dr gren i Amino ultra zboża z intermagu z super technologią GCAA😉 i nie widzę żadnej różnicy. Dr gren wychodzi drożej na ha bo trzeba go więcej podać chociaż nie wiem dlaczego amino ultra daje się tylko 0,75kg czyżby tak dobrze się wchłaniał? A może pójść teraz w Adob mikro zboża gdzie są chelaty a nie jakieś aminokwasy które nie wiadomo czy działają? Ciężki temat a chciałbym coś dodać do grzybowego. Macie coś sprawdzonego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Myślę że tego amino ultra to co najmniej kilo trzeba dać, żeby coś tam było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

dziś mam plan pryskać medax Max i czy mogę dodać siarczan magnezu basfoliar i z 10l rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
22 godziny temu, miwigos napisał:

Po wpisach wnioskuje że połowa   forum wszystko pryska 10-14 dni za późno ,na co czekacie, lepiej troszke za szybko niz za pózno

100% racji. Niestety jak ktoś pisał większość na forum to hobbyści ja też nie inaczej. Nie zawsze się da urwać wcześniej z pracy poza tym trzeba dojechać pewnie przygotować ciecz , czasami coś się popsuje. Inna sprawa to pogoda. Nie jest łatwo.

My hobbyści z racji że mamy odrobinę mniej ha chcemy to bardziej dopieścić ale czasami posiadany sprzęt tego nie ułatwia. 

Pozdrawiam. Nie tyko hobbystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie, dzis zrobiłem zupę w kolejności 0.4 medax 0.6 unix 0.6 tebu i 0.3 fenpropidyna. W zbiorniku do momentu wlania fenpropidyny wszystko ok po zabiegu zaglądam a tam trochę takiej gliny jakby unix... Na 100% wszystko dobrze wcześniej rozpuszczone w wiaderku. Co mogło spowodować ten osad i prawie zapchany filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

z fenpropidyną miałem identyko problem w zeszłym roku, a co się potem z filterkami działo na rozpylaczach brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
tytanowyJanusz napisał:

a fenpropidyna jaka poszła? jeśli nie spod brandu Syngenty to możliwe że trochę ona zawiniła

fenpropidyna jakiś zamiennik mieli w sklepie to wziąłem i też obstawiam że to właśnie ona zawiniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

kubamako66 napisał:

dziś mam plan pryskać medax Max i czy mogę dodać siarczan magnezu basfoliar i z 10l rsm ?

z tym rsm to bym sie wstrzymal bo może przypalic lepszy mocznik reszte możesz śmiało mieszac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj