sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3887
metrax12 napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

t3 i priaxor? w jakim celu?

To jeszcze ten Priaxor na T3 by uszedł, przy lepszym T2. Ale to nie jest dobra kombinacja T2 i T3.

sdhi na t3? kiedy żniwa? na koniec września?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

michal1993

Na T2 Priaxor 0,75 + protiokonazol 120-150 g, T3 azoksystrobina 125 g + metkonazol 75 g i to wtedy ma sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Ja stosowałem Duet na start ale w zwiększonej dawce. Pak na 8 ha dawałem na 6 ha i działał bardzo dobrze. W przyszłym roku też pójdzie tak samo.

Edytowano przez Frontier
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
4 minuty temu, yacenty napisał:

sdhi na t3? kiedy żniwa? na koniec września?

0,75 l Priaxora na T3, to nie jest problem. Słoma co najwyżej będzie troszkę zieleńsza (czyt. zdrowsza). Ale dawanie T3 lepszego od T2 jest niewłaściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
23 minuty temu, metrax12 napisał:

michal1993

Na T2 Priaxor 0,75 + protiokonazol 120-150 g, T3 azoksystrobina 125 g + metkonazol 75 g i to wtedy ma sens. 

Dzięki. Wezmę pod uwagę. Jeżeli chodzi tylko o inne pomieszanie tego co już mam to spoko 

28 minut temu, yacenty napisał:

sdhi na t3? kiedy żniwa? na koniec września?

3 lata stosuję tę mieszaninę i zawsze żniwa mam wtedy kiedy wszyscy i z dobrą wilgotnością 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
8 godzin temu, lebek5 napisał:

Jest taki problem, ze te po prawo to druga próba a te po lewo to trzecia. O pierwszej próbie sobie zapomniałem i ręcznik wysechł, jak sobie przypomniałem to wschodzi podobne do tego. Nie przejmowałem się tym bo myślałem że to wina braku wody, dlatego zrobiłem  następna próbkę.

Moze być też wina ilości wody co 2 drugi dzień dolewam wody tak ze nasiona niektóre pływają trzymałem w kotłowni przy oknie.

Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem i taką kiepska siłą kiełkowania, tym bardzie ze pszenica koszona na suchu 100% stała,MTN 50g plon 8+ , odmiana Euforia drugi rok po centrali.

Co z tym fantem zrobić,mam zaprawione 450kg a dziś miałem siać.

Domieszac Kilimanjaro C1  siła kiełkowania 93%  ?

Zrób test jak napisałem po 2 dniach powinien być efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
michal1993 napisał:

23 minuty temu, metrax12 napisał:

michal1993

Na T2 Priaxor 0,75 + protiokonazol 120-150 g, T3 azoksystrobina 125 g + metkonazol 75 g i to wtedy ma sens. 

Dzięki. Wezmę pod uwagę. Jeżeli chodzi tylko o inne pomieszanie tego co już mam to spoko 

28 minut temu, yacenty napisał:

sdhi na t3? kiedy żniwa? na koniec września?

3 lata stosuję tę mieszaninę i zawsze żniwa mam wtedy kiedy wszyscy i z dobrą wilgotnością 

u mnie trochę mocniejsze T2 i już żniwa się opóźniają :) na t3 zawsze tebu z metko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Witam. Co dorzucić do oprusku na ziele na robaka? Mianowicie zauważyłem w tym roku larwy ploniarki zbożówki.  Dzisiaj pryskałem żyto to dołożyłem inazume bo miałem akurat. Ale czy da się coś taniej ale skutecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Cyperkill działa kontaktowo( czyli niszczy to z co miało z nim bezpośredni kontakt) Inazuma chyba działa systemiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

w jakiej fazie pszenicy mogę wjechać taka mieszanką na chwasty Toluron 1,5l+ galmet 30 gr+ rassel 0,05l /ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Inazuma działa i kontaktowo i systemicznie. 

@Tomek90 Akurat miałem tylko inazume to dałem. I nie w pszenicę a w żyto 😂.  Pszenicę będę pryskać w przyszłym tygodniu. I chciał bym się uszykować z czymś tańszym.  Chociaż mam nadzieję że nie będę musiał na robaka dawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Metrybuzyna <10 stopni ma sens termin zabiegu?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

W tamtym roku po wykonaniu zabiegu expert + duflufenikan + tribenuron było - 2. Do samych żniw czyściutko. Bez żadnych przebarwień pszenica była.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
8 minut temu, hardkor113 napisał:

Zdążają się już przygruntowe przymrozki można pryskac expertem? Czy dać sobie spokój?

Dzisiaj jeszcze mają być a później do końca tygodnia ma być cieplej i też planuję w tym tygodni zrobić odchwaszczanie. Aby dzień przed i dzień po zabiegu nie było przymrozków a tak to nie zwracam na to uwagi. Ważne aby w trakcie zabiegu było chociaż te 12 stopni i będzie dobrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
7 minut temu, Tomek90 napisał:

Podobno przy suchej glebie wskazany nawet przymrozek aby złapać trochę wilgoci. 

Przecież jest rosa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
10 minut temu, Michal014d napisał:

Panowie takie pytanko czy fundamentum trąci fiołka czy ni huhu?

Trąci ale go nie ubije do końca

wiosną stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
23 minuty temu, Andpol napisał:

Trąci ale go nie ubije do końca

wiosną stosowałem.

Raczej ubije, tylko jak jeszcze nie strzelił w pęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj