sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    461
11 minut temu, Pawlak81 napisał:

Jaka hodowla?Przecież żytem też możesz żywic.

Pszenica po pszenicy u mnie porażka totalna.W tym sezonie powrót do jęczmienia oz. i blondynek.

Kusi mnie jęczmień ozimy spróbować , jedynie nic zabardzo o uprawie nie wiem i trzeba poczytać co i jak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23
2 godziny temu, Gimmeshelter napisał:

Co roku tak gadacie płaczecie, a potem w żniwa będziecie gadać tak jak co roku 🤣 

Mówiłem że za miesiąc będą mówić że po 10t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 godziny temu, galan99 napisał:

Szkoda gadać dziś zrobiony obchód aż strach patrzeć jak to wszystko marnieje w oczach zapowiadało się pięknie ale jest jak jest , szału  nie będzie .

No nie żartuj , po innych mógłbym się spodziewać takich postów , ale po tobie ? cały czas pisałeś że wody masz w opór , chyba że mi się z kimś pomyliło , a nie chce mi się szukać czy to ty pisałeś o deszczach co chwila że pada ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
35 minut temu, Mateusz1q napisał:

Ja pier**le pewnie masz z 300l od marca to sobie możesz leżeć nawet na bahamah syty głodnego nie zrozumie

Wiem że mają biedę ja celuje w 10 inni będą miec 3 taki urok upraw pod chmura . Roślin jeszcze mocno zielone 

20220626_192905.jpg

20220626_192759.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 minutę temu, alfa napisał:

Wiem że mają biedę ja celuje w 10 inni będą miec 3 taki urok upraw pod chmura . Roślin jeszcze mocno zielone 

20220626_192905.jpg

20220626_192759.jpg

O jak ty w 10 z taką pszenicą celujesz to ja pod 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Co by nie mówić to jak ma wody tak jak pisze , to ta pszenica na 9 wygląda , więc tona w jedną lub drugą stronę może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
9 minut temu, Murphys napisał:

O jak ty w 10 z taką psze nicą celujesz to ja pod 12

Oj kolego na żywo nie widziałeś to brzeg pola . Woda w Ziemi  jest klosy grube nabite obsada 900 . Nieraz miałem ponad 10 to wiem co mówię.  Jedynie grad lub zlew może zniweczyć robotę.  Na kłos poszło 60 metko I 200 tebu także powinno utrzymać . Jakby co zapraszam na zbiór będziemy ważyć i patrzeć 

Edytowano przez alfa
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Emil 

IMG_20220626_171521.jpg

 

Formacja lepiej się trzyma 

IMG_20220626_170429.jpg

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
7 minut temu, alfa napisał:

Oj kolego na żywo nie widziałeś to brzeg pola . Woda w Ziemi  jest klosy grube nabite obsada 900 . Nieraz miałem ponad 10 to wiem co mówię.  Jedynie grad lub zlew może zniweczyć robotę.  Na kłos poszło 60 metko I 200 tebu także powinno utrzymać . Jakby co zapraszam na zbiór będziemy ważyć i patrzeć 

Podaj rozkład opadów maj /czerwiec, albo od marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
20 minut temu, mysza103 napisał:

No nie żartuj , po innych mógłbym się spodziewać takich postów , ale po tobie ? cały czas pisałeś że wody masz w opór , chyba że mi się z kimś pomyliło , a nie chce mi się szukać czy to ty pisałeś o deszczach co chwila że pada ?

To jest galan albo ma 16 lat albo 40 i jeszcze rodzice gospodarza bo siedzi dzień dzień na forum i pisze jaki PiS dobry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Po jęczmieniu jarym chcę dać wapno węglanowe 4t/ha.Czy w tym samym roku mogę jeszcze wrzucić na górę obornik i zaorać?Myślałem,zaraz po skoszeniu dać wapno,wymieszać talerzówką i odczekać 2 miesiące i na to dać obornik,a potem orka zimowa.Co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
1 godzinę temu, alfa napisał:

Oj kolego na żywo nie widziałeś to brzeg pola . Woda w Ziemi  jest klosy grube nabite obsada 900 . Nieraz miałem ponad 10 to wiem co mówię.  Jedynie grad lub zlew może zniweczyć robotę.  Na kłos poszło 60 metko I 200 tebu także powinno utrzymać . Jakby co zapraszam na zbiór będziemy ważyć i patrzeć 

Jak masz 900 kłosów to już nie będzie tego plonu. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, Murphys napisał:

O jak ty w 10 z taką pszenicą celujesz to ja pod 12

Ładnie wyglada ale 900 nie ma. Kłosy zbyt wyrównane na taka duża obsadę . Ty tylko t3 robiłeś ? Jaki przedplon ? Jak choroby podstawy i ogólnie zdrowotnodc bez zabiegów grzybowych . I czemu ich nie robiłeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
22 minuty temu, masa24 napisał:

Ładnie wyglada ale 900 nie ma. Kłosy zbyt wyrównane na taka duża obsadę . Ty tylko t3 robiłeś ? Jaki przedplon ? Jak choroby podstawy i ogólnie zdrowotnodc bez zabiegów grzybowych . I czemu ich nie robiłeś? 

Bo to nic nie daje a wręcz przypala i męczy pszenicę sama regulacja i za***iste t3 po cholerę robić jak po super t1 t2 i t3 na samym t3 pszenica zieleńsza taka zdrowsza bym powiedział a plon ten sam . Fuzarioza nie widać podstawa się nie znam ale białych kłosów nie ma przedplon akurat tu pszenica jutro mogę wrzucić po kukurydzy.  Obsada mocne 900 brana średnia z 6 miejsc 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

A po czym ta pszenica ze bez T1 i T2?  Od kiedy to T1 i T2 przypala?? 

Zapoznaj nas z ta agrotechnika. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
23 minuty temu, alfa napisał:

Bo to nic nie daje a wręcz przypala i męczy pszenicę sama regulacja i za***iste t3 po cholerę robić jak po super t1 t2 i t3 na samym t3 pszenica zieleńsza taka zdrowsza bym powiedział a plon ten sam . Fuzarioza nie widać podstawa się nie znam ale białych kłosów nie ma przedplon akurat tu pszenica jutro mogę wrzucić po kukurydzy.  Obsada mocne 900 brana średnia z 6 miejsc 

A ile azotu dostała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Pszenica po pszenicy, cała zielona z jedną grzybówką na kłos, brak białych kłosów...  Takich agronomów szukają do gospodarstw 1000+ ha. Marnujesz się. xD

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
3 godziny temu, alfa napisał:

Wiem że mają biedę ja celuje w 10 inni będą miec 3 taki urok upraw pod chmura . Roślin jeszcze mocno zielone 

20220626_192905.jpg

20220626_192759.jpg

Ta pszenica 6-7 ton max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
3 godziny temu, alfa napisał:

Oj kolego na żywo nie widziałeś to brzeg pola . Woda w Ziemi  jest klosy grube nabite obsada 900 . Nieraz miałem ponad 10 to wiem co mówię.  Jedynie grad lub zlew może zniweczyć robotę.  Na kłos poszło 60 metko I 200 tebu także powinno utrzymać . Jakby co zapraszam na zbiór będziemy ważyć i patrzeć 

Jaka klasa, plodozmian ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Nie no nie żartuj że 6 ton . Obsada może za duża , ale skoro ma wodę , i jak widać zdrowa też jest , co też mnie dziwi że przy takim zagęszczeniu i bez żadnego T1 i T2 wygląda jak wygląda, to ja osobiście jej daje na pewno nie mniej niż 8 ton 

15 minut temu, Kubawww napisał:

Ta pszenica 6-7 ton max

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
41 minut temu, Kubawww napisał:

Ta pszenica 6-7 ton max

To pokaz u siebie ta na 9 10 bo ja swojej jestem pewien . Zapraszam na wagę.  

45 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Pszenica po pszenicy, cała zielona z jedną grzybówką na kłos, brak białych kłosów...  Takich agronomów szukają do gospodarstw 1000+ ha. Marnujesz się. xD

Panie Janie u mnie u mnie od kilku lat nie dają grzybowek i rośnie przyjedz zobacz u nas krowiarze t3 to wyczyn i przyjedz zobacz zboża 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
19 minut temu, alfa napisał:

To pokaz u siebie ta na 9 10 bo ja swojej jestem pewien . Zapraszam na wagę.  

Panie Janie u mnie u mnie od kilku lat nie dają grzybowek i rośnie przyjedz zobacz u nas krowiarze t3 to wyczyn i przyjedz zobacz zboża 

A gdzie ja napisałem, że liczę u siebie na 10 ton ? Stwierdziłem tylko fakt na ile wygląda ta pszenica. Jak skosisz po cichu, bo odwagi na forum nie masz przyznasz mi racje

46 minut temu, mysza103 napisał:

Nie no nie żartuj że 6 ton . Obsada może za duża , ale skoro ma wodę , i jak widać zdrowa też jest , co też mnie dziwi że przy takim zagęszczeniu i bez żadnego T1 i T2 wygląda jak wygląda, to ja osobiście jej daje na pewno nie mniej niż 8 ton 

 

Spójrz na wielkość kłosa to raz, a dwa liście, które są już porządnie  zainfekowane 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
6 godzin temu, alfa napisał:

A jak to jest z tym nalewaniem ziarna jak już całe jest wytworzone to rośnie czy zaczyna dojrzewać 

Niedawno mówiłeś ze juz prawie nalane ziarniaki, teraz nie wiesz jak to nalewanie i mówisz o 10t, odstaw te drinki z tego jeziora. 

Wiem jak wyglądają te pszenicę u tych krowiarzy, mam 3 liście zielone, 800 kłosów prawie, 3 zabiegi fungicydowe to takie 8t byłoby rewelacja np. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj