sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

tytanowyJanusz    3614
51 minut temu, drobny napisał:

Jeśli ekonomicznie to po 125g Azoksy i Tebu

lepsza opcja 125g azoksy+100g protio

Najlepsza opcja 0,7l Priaxor+100g Protio

@Cheesburger tutaj kolega bardzo dobrze radzi. 

Priaxor 0.7L + 125-150g tebu też będzie spoko

Priaxor solo w minimalnej dawce nie poradzi sobie, litra trzeba lać a to już koszt 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na t2 bede dawał chyba Amistar Pro Pak czyli Amistar i protio chyba ze kupie oddzielnie tazer i protio i moze wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

u siebie na t2 daje solior w dawce 1l/ha protiokonazol 53 g/l (5,4 %), spiroksamina 224 g/l (22,9 %), tebukonazol 148 g/l (15,1 %) koszt 163zł/ha

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Pszenżyto zrobione w tym tygodniu windsar 250 0,5l/ha. Spóźniony zabieg.

 

Pszenica na 1 kolanko 0,5 -0,6 kg medax

Zabieg chyba w poniedziałek zrobię 

 

Chyba rdest.

Drobną kroplą niby lepiej pokryjesz, i szybciej trafisz. Czyli 0,3 było by ok.

Ale bardzo podatne na znoszenie.

Eżektor duża kropla i z ładunkiem powietrza,  trochę jak pocisk. 

I chyba te 0,25 będą najlepsze 

jakie plony osiągasz? ja koło 8t nie ważne więc zaniżam po leci wg zbiorników wiecej. coś sprzedawałem i wiem ze plony 8t+ parapetry białka miałem 16,5 i 14,8%. rok temu dawałęm 0,4kg medax max i pszenica stała aby julius troszke sie położył ale to już nie miało wpływu na plon bo było to może miesiąc do koszenia(pszenice kosze jakoś po 15 sierpnia o ile dobrze pamietam)  w tym roku lece tak samo. stanowisko po grochu i lucernie. N1 220kg saletry i n2 nie na całości około 120kg slatery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Po jakim czasie odstępu od odchwaszczania mieszanką fluroksypyr + tribenuron można wjeżdżać z fungicydami? 3dni będzie ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
3 godziny temu, Mecha napisał:

Co to za chwast i jak najlepiej trafić go opryskiem w gęstym łanie. Mam dysze plaskotrumieniowe 02, 03, 04 i dwustrumieniowe 025 ezk. 

IMG_20220429_100758.jpg

Rdest ,dwustrumieniowka 200l cieczy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24
marluk napisał:

Po jakim czasie odstępu od odchwaszczania mieszanką fluroksypyr + tribenuron można wjeżdżać z fungicydami? 3dni będzie ok? 

Ja po husarze activ jade kolejnego dnia. Mam nadzieję, że nic nie przypale. Dzisiaj i jutro ładna pogoda szkoda nie skorzystać. A do t1 pójdzie jeszcze r1 i mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Są ale kontaktowe na jesień.

Muszkę trzeba zaraz po wschodach obserwować i pyretroudem traktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
3 godziny temu, Agrest napisał:

Zobacz czy nie ma larwy śmietki, 

Albo drutowce w glebie

Byłem właśnie zobaczyć. Nic z tych rzeczy nie znalazłem w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
1 godzinę temu, marluk napisał:

Po jakim czasie odstępu od odchwaszczania mieszanką fluroksypyr + tribenuron można wjeżdżać z fungicydami? 3dni będzie ok? 

Ja wczoraj popołudniu jechałem herbicydem,, a jutro planuję T1 + regulacja. Czy taki odstęp wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7

No kwiatek wiadomo się gdzieniegdzie trafi, tylko żeby czekać na oblot pszczół, to będzie zimno. 

Jak to pogodzić?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

No nie tak na luzie. To nie zginie ona od razu jak po insektycydów to nie znaczy że to taka oczywista sprawa. Jeśli są rośliny kwitnące to nie pryskamy. Koniec kropka. W najbliższym sąsiedztwie kwitnących roślin jak rzepak również należy się wstrzymać. Wystarczy że pszczoła złapie zapach chemii i ginie zabita przez rój.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
57 minut temu, Agrest napisał:

Są ale kontaktowe na jesień.

Muszkę trzeba zaraz po wschodach obserwować i pyretroudem traktować

Było atakowane, może nie odrazu po wschodach, nie wiem ile % roślin to ma, zazwyczaj główny pęd. Wydaje mi się że rzadko się trafia, pszenica sama w sobie wygląda w porządku. Jutro rano polecę z poprawka na 2 liścienie to coś dorzucę. Miało być dziś wieczorem..

IMG_20220429_100450.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Teraz zabieg to tylko na skrzypionki,mszyce, lednicę czy inne kłosowe po stwierdzeniu obecności.

Tej śmietce nic nie zrobisz. Szkoda pieniędzy i trucia środowiska .

 

A występuje na pędzie głównym bo atakuje już w fazie szpilki.

Objaw to bardzo gruby pęd późną jesienią i nadmierne krzewienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Medax z Artemisem (tebukonazol, prochloraz i fenpropidyna) można w jednym zabiegu? 
 

Kolejne dwie-trzy noce pewne bez przymrozków potem jakieś prognozy 2 nad ranem. Chyba jutro trzeba wykorzystać moment. Tylko czy rozdzielać regulatora i grzybowke..? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
14 minut temu, Agrest napisał:

Teraz zabieg to tylko na skrzypionki,mszyce, lednicę czy inne kłosowe po stwierdzeniu obecności.

Tej śmietce nic nie zrobisz. Szkoda pieniędzy i trucia środowiska .

 

A występuje na pędzie głównym bo atakuje już w fazie szpilki.

Objaw to bardzo gruby pęd późną jesienią i nadmierne krzewienie.

Liście i tak pouszkadzane więc mam zamiar działać, a może jednak zdechnie od czegoś o działaniu systemicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
1 godzinę temu, Broody napisał:

No nie tak na luzie. To nie zginie ona od razu jak po insektycydów to nie znaczy że to taka oczywista sprawa. Jeśli są rośliny kwitnące to nie pryskamy. Koniec kropka. W najbliższym sąsiedztwie kwitnących roślin jak rzepak również należy się wstrzymać. Wystarczy że pszczoła złapie zapach chemii i ginie zabita przez rój.  

To by u nas nikt nie opryskał , bo pszenice i rzepaki na wiekszości pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

W rzepaku to każdy wie ze jak kwitnie to robimy wieczorem i w nocy , a pszenica w dzień . Przecie pszenica to nie rzepak , no chyba ze ktoś ma kwitnący herbapol w pszenicy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wszyscy mają wystarczająco wiedzy ale jeśli pszczela rodzina wyczuje u jakiegoś osobnika inny zapach to zwyczajnie jest uznawana za wroga i zabijana lub nie wpuszczana do ula. 
Doskonale wiecie ze sporo grzybowek, czy choćby Moddus, po zabiegu dają na polu wyraźny zapach. Jeśli obok pszczoły mają pożytek, czy to na rzepaku czy w lesie, czy na polu rolnika papraka co ma herbapol to przelatując nad takim świeżo opryskanym polem ma spore szanse chwycić tego smrodu. 
Zatem wszystko trzeba robić z głową bo rzeczy nie są często tak oczywiste. 
 

Nie, nie jestem pszczelarzem, ekoterrorystą. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15

unix 0,6+ tern 0,4+ modus 0,3+ stabilan1+ dr.green2kg+siarczan7kg czy to nie będzie za dużo na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

jesienny oprysk expert met +legato przepuscil rumian, ktos ma podobnie? nigdy nie bylo z nim problemu. czym budżetowo poprawke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj