sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156
18 godzin temu, alfa napisał:

Pracownik pryskał axial komplet pak i wyszło mu 0.7 litra axial i gdzieś 15 Winnetou.  Da to radę? 

nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3609

2- 4kg/ha


Frontier napisał:

Fosforan monopotasowy dolistnie jako uzupełnienie potasu i fosforu nadaje się na zboża? Jakie dawki stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
13 godzin temu, Roxer napisał:

Ale poprawka regulacji? U mnie pierwszy zabieg bo dopiero pierwsze kolanko. 

Ja właśnie z domieszką jeszcze prochloraz i gramitrel yary. Aminokwasy jakis konkretnie produkt/dawka?

Kurde jeszcze te butelki takie same, kolor i formulacja cieczy taka sama w tym Ternie, dowalilem :D na szczęście pomyłka ledwo 2ha. 

gramitrel z Yara nie robił papki w opryskiwaczu ?

umnie 2-3 lata wstecz to zrobił istną masakrę , że co 100-200 m musiałem czyścić filtry  , nie pamiętam co wtedy był za mix ale ok 3- 4 substancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie, pszenica ma już kolanko na 1cm ale niestety zabieg wykonam dopiero w środę czyli w tych warunkach będzie na pewno 2cm. Mam medax max i planowałem dac 0.4kg na 160kgN czy taka dawka będzie odpowiednia przy opóźnionym zabiegu czy nie ma to wpływu? planuje na flagowy dać jeszcze 0.3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Panowie, pszenica ma już kolanko na 1cm ale niestety zabieg wykonam dopiero w środę czyli w tych warunkach będzie na pewno 2cm. Mam medax max i planowałem dac 0.4kg na 160kgN czy taka dawka będzie odpowiednia przy opóźnionym zabiegu czy nie ma to wpływu? planuje na flagowy dać jeszcze 0.3kg

ja rok temu przy podobnym co Ty nawożeniu dałem R1=0,5kg Medax Max, na flagowy Modan 0,2l. R1 wtedy wykonalismy duuuzo za późno ale jakos Bogu dzięki ustała :) 

13 godzin temu, mf21 napisał:

Panowie co proponujecie na pszenicę jarą, żeby uzyskać w miarę dobry plon. Przed siewem dawane 250kg NPK oraz 250kg saletrzaku 27.

w sensie ochrona czy nawożenie ? warto by było żeby miała na pierwsze kolanko jakiś strzał Azotu, najlepej saletra. T1 ja bd robił coś a'la Artemis, no i woda musi być. Jaka obsada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Chcę pryskać jutro chwasty w pszenicy ozimej Mustangiem Forte, przez najblizszy tydzień ładnie się trzyma minimalna temp. w nocy 4-5 stopni tylko we wtorek jednodniowe załamanie podobno nad ranem zejdzie z +5 do -1 i zaraz znowu w górę bo słońce. Ryzykowalibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
4 godziny temu, Kubawww napisał:

Z tym mustangiem to bym już ostrożnie podchodził.. pewnie u większości 2 kolanko, a on stosowany za późno powoduje czarne kłosy 

Potwierdzam w tamtym roku robiłem w  pszenżycie poprawkę na chabra z zboże powyżej kolana. Pełno czarnych kłosów było mimo dwóch zabiegów na grzyba t1 i późne t2/t3. Z 6 ton było na 3/4 klasie ale pewnie ze dwie tony uciekło ze względu na mniejsze ziarko.

W tym roku też trochę wychodzi po expert met  plus triben. Fluoroksypr zwalczy chabra i nie zaszkodzi pszenżycie w fazie 2 go kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
10 minut temu, Troker1979 napisał:

Potwierdzam w tamtym roku robiłem w  pszenżycie poprawkę na chabra z zboże powyżej kolana. Pełno czarnych kłosów było mimo dwóch zabiegów na grzyba t1 i późne t2/t3. Z 6 ton było na 3/4 klasie ale pewnie ze dwie tony uciekło ze względu na mniejsze ziarko.

W tym roku też trochę wychodzi po expert met  plus triben. Fluoroksypr zwalczy chabra i nie zaszkodzi pszenżycie w fazie 2 go kolanka?

Ja jutro jadę fluoksypyr właśnie na chabra i marune. Ktoś pisał, że chaber pada w etykiecie tez.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Troker używałeś mustang forte czy 306? bo to spora różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
4 godziny temu, ksys napisał:

gramitrel z Yara nie robił papki w opryskiwaczu ?

umnie 2-3 lata wstecz to zrobił istną masakrę , że co 100-200 m musiałem czyścić filtry  , nie pamiętam co wtedy był za mix ale ok 3- 4 substancje

Jest bardzo gęsty i intensywnie barwi ale filtrów jeszcze nigdy nie musiałem czyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Tez miałem takie spostrzeżenia jeśli chodzi o mustang forte, było dużo czarnych pustych kłosów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Czy duet na start można zmieszać z modusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Po wpisach wnioskuje że połowa   forum wszystko pryska 10-14 dni za późno ,na co czekacie, lepiej troszke za szybko niz za pózno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jak tu połowa tych środków już nie działa od monokultur zbożowych. Sam mam pszenicę na jednym kawałku już 4-5 rok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Macie mało ha i czekacie na idealne warunki , większe gospodarstwa sobie radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Troker - aminopyralid był przyczyną tych czarnych kłosów pewnie Miwigos to samo zauważyłem.. tylko że jest mega różnica między zachodem a wschodem Polski, bo u nas na zachodzie jęczmień za tydzień będzie się klosil, także zaraz T2 muss

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
miwigos napisał:

Po wpisach wnioskuje że połowa   forum wszystko pryska 10-14 dni za późno ,na co czekacie, lepiej troszke za szybko niz za pózno

Polska mała i nie mala. Dziś u mnie w pszenicy kolanko jest idealnie 1cm a siana 24.09 a w piątek rano było u mnie -2* Jestem z okolic Siedlec więc niech się ktoś z okolic Suwałk wypowie jak u nich wygląda wegetacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj