sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Tigon    1490

Deszczu nie widać na horyzoncie opłaca się siać saletrę na pszenicę? Duże będę straty jak opady przyjdą za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Ja się zastanawiam czy nie rozlać RSMu 2 dawki na zboża w tym tygodniu, pierwsza poszła 4-5 marzec. W 2019 (susza) częściowo tak zrobiłem a reszta pól początkiem kwietnia i wyszło, że lepiej było podać wcześniej póki woda była.. a u mnie nie widać żadnych opadów na marzec..

Edytowano przez Florek93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

U nas podobnie z tym za od początku marca nic nie pada, nawóz drogi to teraz człowiek myśli po trzy razy

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Z rzepakiem jutro jadę a pszenica nie wiem Tylko ze pszenica to nie rzepak . A kilka dni temu dopiero pierwsza dawkę podałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na wiechlinę skuteczna jest tylko pendimetalina doglebowo po siewie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe T1 w pszenicy ozimej odmian: arkadia i bilanz, wystarczający bedzie zabieg 0.8 prochlorazu, 0,27 fenpropidyny i 0,27 tebukonazolu  (spekfree 430)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213
23 minuty temu, milanreal1 napisał:

Na wiechlinę skuteczna jest tylko pendimetalina doglebowo po siewie.

Z dzisiejszego filmiku o odchwaszczaniu wiosennym (hektar wiedzy)

 

wiech.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25

Panowie czy dawka 0.2l/ha moddus start dokrzewi mi pszenicę siana w listopadzie? Wrzucić do tego jakieś mikro? Jaka minimalna temperatura dla takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
11 godzin temu, drobny napisał:

Z dzisiejszego filmiku o odchwaszczaniu wiosennym (hektar wiedzy)

 

wiech.jpg

A Cezary prosi żeby nie kopiować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
8 godzin temu, mateusz16466 napisał:

Panowie czy dawka 0.2l/ha moddus start dokrzewi mi pszenicę siana w listopadzie? Wrzucić do tego jakieś mikro? Jaka minimalna temperatura dla takiego zabiegu?

U mnie z Modusem niestety się nie udaje. Natomiast w ubiegłym sezonie ( opcja kosztowna teraz)   rozsiałem 230 kg saletry początkiem Marca i z pszenicy która była wręcz do przesiewania zrobiła się całkiem dobra obsada. Z jednej rośliny udało się uzyskać 3 a nawet cztery kosy. Wiem nie jest to stan idealny ale plon był około 6 t. Jak dla mnie było warto i jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości to wiem że to działa. Z Moddusem natomiast jest wymagana temperatura , słońce .

Edytowano przez Agra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Witam, szukam porady w celu nawozenia pszenicy. Otoz na sciernisko podałem 20t/ha obornika a przedsiewnie  300kg/ha polifoski. Wiem, ze pszenica zbytnio nie reaguje dobrze na nawozenie obornikiem ale nie bylo innego wyjscia. Mialem w planach wysiac wiosna 2 dawki azotu: 1 dawka 200kg/ha saletrosanu 26, 2 dawka 150kg/ha zaksanu. Jednak obserwując obecny stan jest ona koloru ciemnozielonego i w miarę dobrze rozkrzewionia.

Moje pytanie czy jest sens dawać ta 1 dawke azotu czy lepiej poczekac i wysiac tylko 2 dawke? 

Edytowano przez Rolmlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
13 godzin temu, milanreal1 napisał:

Na wiechlinę skuteczna jest tylko pendimetalina doglebowo po siewie.

 

13 godzin temu, drobny napisał:

Z dzisiejszego filmiku o odchwaszczaniu wiosennym (hektar wiedzy)

 

wiech.jpg

dzieki. najlepiej atlantis star ale drogo i nie ma nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Ile bezpiecznie dodać można fluoksypryr-u do axial komplet pak aby skutecznie zwalczyć przytulię w pszenicy/pszenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Ja daję 0,2-0,3 250tki ale słyszałem nawet o manewrach po 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25

Agra saletra poszła 1 marca w dawce 250kg/ha i teraz myślę co dalej.. Najgorzej że wody nie ma i to stoi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karollo111    0

Chciałbym zastosować na N1 Saletrę amonową. Problemem jest że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych opadów. Czy saletra rozpuści się i przedostanie do korzenia bez opadów? Z góry dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Witam ja mam takie pytanie nad skutecznością zabiegu na skracanie. Chodzi mi o zastosowanie moddus 250 ec a np power grain 250 substancje czynne te same więc różnicy oprócz ceny to nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15

Mateusz16466  . Uważam że powinno być ok. opadów brak ale mamy ciągłe przymrozki co też powoduję że gleba  jest dosyć wilgotna więc saletra powinna się rozpuszczać wchłaniać.

U mnie z kolei pszenica rozkrzewiona właściwie. Na części azot wysiany . Czy to nie spowoduje dalszych rozkrzewień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekg109    1

Mam ten sam dylemat co chyba każdy, w nocy -5, zero deszczu. 

Czy azot nie ulotni się, jeżeli wysiejemy saletrę, która się dobrze nie rozpuści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
karollo111 napisał:

Chciałbym zastosować na N1 Saletrę amonową. Problemem jest że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych opadów. Czy saletra rozpuści się i przedostanie do korzenia bez opadów? Z góry dziękuję za rady.

Który szaman przepowiada trafnie pogodę na miesiąc do przodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisKristof    6

 

Co powiecie na T1 120g protiokonazolu i 

cyflufenamid 50 g/l Z Kendo w dawce 0.15l

koszt takiego zabiegu to 140 zł na ha 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
2 godziny temu, magtom36 napisał:

Witam ja mam takie pytanie nad skutecznością zabiegu na skracanie. Chodzi mi o zastosowanie moddus 250 ec a np power grain 250 substancje czynne te same więc różnicy oprócz ceny to nie ma?

Jak z każdym generykiem. ŚOR to nie tylko substancja aktywna, ale nośniki itp. Jedne są dobre inne do niczego. Z synthosu powinno być ok

4 minuty temu, KrisKristof napisał:

 

 

Co powiecie na T1 120g protiokonazolu i 

cyflufenamid 50 g/l Z Kendo w dawce 0.15l

koszt takiego zabiegu to 140 zł na ha 

 
  •  

150 gram i powinno być dobrze, jeśli będą temperatury

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
3 godziny temu, karollo111 napisał:

Chciałbym zastosować na N1 Saletrę amonową. Problemem jest że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych opadów. Czy saletra rozpuści się i przedostanie do korzenia bez opadów? Z góry dziękuję za rady.

Nie sam jesteś w takiej sytuacji.

Trzeba siać teraz bo bardzo długo będzie się rozpuszczać a dostępność dla roślin będzie wyglądała jeszcze gorzej. Póki jest zimno straty nie powinny być wielkie.

Azot powinien być dostępny już na koniec krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj