danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Agrest    25831

Mam jedną ale stara kosztela była lepsza. Drzewo miało pień blisko 1m średnicy. Konary rozpiętość a z 18m, co drugi rok 1000 do 1100kg zdrowego jabłka. Znikomy procent z parchem i owocówką.

Oczywiście zero ochrony i nawożenia

1 minutę temu, jarecki napisał:

a ja aronie wykopałem , nawet ptaki ni chciały jej owoców obgryzać 

A zrób sok z aronii . Rewelacja.

Tylko to trzeba znać przepis.

Pierwsza rzecz to dojrzałe owoce. Do zamrażarki na jakiś czas .

Potem do gara i podlać trochę wodą dodać liści z wiśni i gotować...

Miodzio, smak aromat. Tylko nie przeginać z ilością i stężeniem bo może obniżyć ciśnienie tętnicze i spowolnić akcję serca.

A dżem z aroni też nie solo a np z gruszką. W sprzedaży jest ze śliwką węgierką i też super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Agrest napisał:

Zrobione z 60l soku malinowego, z 5l aroniowego, 10l z czerwonej porzeczki z 10l z wiśni, 5l z jagody kamczackiej, 

Ogórki kiszone i papryka konserwowa standardowo.

Kompoty z truskawek, wiśni,  czereśni.

Brzoskwinie w syropie

Dżem z truskawek, jagody kamczackiej, wiśni w odmianach, czereśni żółtej i czerwonej, Brzoskwinie.

Grzybki marynowane

 

😋😋😋👍👍👍

Kilka ha gość deserowej zasadził.  W ubiegłym roku 100% kwiatów zimą zmarzło.

Ale są za***iste z dziką mirabelka wspólny mają wygląd. Żółte I dość małe. Odchodzenie od pestki rewelacja, smak słodkiej dojrzewającej renklody. Chrupkie soczyste. Super

A panie Sławku ogórków konserwowych niet 🤔 

Ja tych kiszonych nie mogę jeść chyba mam nadkwaśność 🤨 chyba że małosolne 👍

14 minut temu, galan99 napisał:

Dżem z borówki jaki dobry .

9 minut temu, Agrest napisał:

Dobry, ale zbyt mało wyrazisty. Taki trochę mdły.

Z jagody kamczackiej bardzo wyrazisty, kontrast słodkości i kwasowości

Z dzikiej bursznicy super 😛 

Ja jeszcze uwielbiam dżem z węgierki tej starej tradycyjnej , nie tych nowoczesnych pompowanych jakby z Czarnobyla pochodziły🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25831
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

A panie Sławku ogórków konserwowych niet 🤔 

Ja tych kiszonych nie mogę jeść chyba mam nadkwaśność 🤨 chyba że małosolne 👍

Z dzikiej bursznicy super 😛 

Ja jeszcze uwielbiam dżem z węgierki tej starej tradycyjnej , nie tych nowoczesnych pompowanych jakby z Czarnobyla pochodziły🤨

Nie, ogórków konserwowych nie robimy. Kiedyś cukinia konserwowa. 

Brusznicy nigdzie nie ma w okolicy, ciotka kiedyś zza Kielc nam przywoziła.

 

A i jeszcze zamrażarka na owoce jest. Kilkanaście kg truskawek całych, plastry w cukrze, gniecione z cukrem, czereśnie, wiśnie drylowane, jagody .

Jeszcze fasolka w strąkach mrożona i koper.

Można trochę zachomikować na zimę? Można 🤭🤭🤭

😋

7 minut temu, jarecki napisał:

za młodego sok z aroni to był najlepszy dla mie do popity .

Swojak czy kupny. Jak drugi to o smaku aroniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kupny ale i tak mile wspominam go , a nigdy nie wypije pod oranżade  helene 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Agrest napisał:

Nie, ogórków konserwowych nie robimy. Kiedyś cukinia konserwowa. 

Brusznicy nigdzie nie ma w okolicy, ciotka kiedyś zza Kielc nam przywoziła.

 

A i jeszcze zamrażarka na owoce jest. Kilkanaście kg truskawek całych, plastry w cukrze, gniecione z cukrem, czereśnie, wiśnie drylowane, jagody .

Jeszcze fasolka w strąkach mrożona i koper.

Można trochę zachomikować na zimę? Można 🤭🤭🤭

😋

Swojak czy kupny. Jak drugi to o smaku aroniowym

Cukinie konserwową mamy , do tego górki kiszone , konserwowe i w carry , papryka , grzybki , buraczki z papryką itd 

A zamrażarka mięskiem wypchana 😊 druga owocami i warzywami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1958
mirro napisał:

Kuźwa, mirabelki oje.ali mi szkółkarze na podkładki. Normalnie plaga gorsza jak gołębie.😂

A ja chwasta ciągnikiem wytargałem...


Ursus932 napisał:

7 minut temu, Agrest napisał:

Nie, ogórków konserwowych nie robimy. Kiedyś cukinia konserwowa. 

Brusznicy nigdzie nie ma w okolicy, ciotka kiedyś zza Kielc nam przywoziła.

 

A i jeszcze zamrażarka na owoce jest. Kilkanaście kg truskawek całych, plastry w cukrze, gniecione z cukrem, czereśnie, wiśnie drylowane, jagody .

Jeszcze fasolka w strąkach mrożona i koper.

Można trochę zachomikować na zimę? Można 🤭🤭🤭

😋

Swojak czy kupny. Jak drugi to o smaku aroniowym

Cukinie konserwową mamy , do tego górki kiszone , konserwowe i w carry , papryka , grzybki , buraczki z papryką itd 

A zamrażarka mięskiem wypchana 😊 druga owocami i warzywami

 

Ptonlem z zamrażarką jest taki iż prąd wciąga a towar najlepiej byłoby mrozić uformowany aby można było nim swobodnie operować. Prądu może zbraknąć i o ile nie wywalisz zawartości na śmietnik to tworzy się bryłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25831

24h bez prądu wytrzyma. Porcjujesz  czy to w torebeczki foliowe, czy też pojemniki z odzysku np z lodów, margaryny... 

O np tak...

20210602_071440.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1958

no o tym piszę przecież... Najlepiej najpierw zamrozic a potem zmagazynować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, DTaras napisał:

A ja chwasta ciągnikiem wytargałem...

 

Ptonlem z zamrażarką jest taki iż prąd wciąga a towar najlepiej byłoby mrozić uformowany aby można było nim swobodnie operować. Prądu może zbraknąć i o ile nie wywalisz zawartości na śmietnik to tworzy się bryłka...

 

To Ty myślisz że mam wszytko wsypane luzem do tej zamrażarki😛 w domu zamrażarki są ze 30 lat i nigdy nie było problemu ze cos sie zepsuło z braku prądu 

13 minut temu, Agrest napisał:

24h bez prądu wytrzyma. Porcjujesz  czy to w torebeczki foliowe, czy też pojemniki z odzysku np z lodów, margaryny... 

O np tak...

20210602_071440.jpg

Panie Sławek u nas to jeszcze każdy produkt ma karteczke z opisem co to jest i data mrożenia 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1958

Podnosiłem temat zestalenia w kostkę. Rozmrożenie częściowe aktywuje ciekawe procesy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
3 godziny temu, many13 napisał:

K@rwa i wszystko jasne - niech każdy o tym wie w Polsce ,ze Adam Niedzielski nosi podstawione nazwisko I jest pochodzenia z nacji okupującej Palestynę . Prawdziwi Adam Niedzielscy az 3 groby są pochowani w Warszawie w w 19 wieku . Do dzisiaj można ich groby odnależć I to byli prawdziwi Polacy . o co tu biega się pytam bo chyba se rzygnę?

272170288_115952000966681_4100014130382970157_n.jpg

Tu nie trzeba robić dochodzeń tylko na facjatę spojrzeć. Niedzielski, Morawiecki, Puda, Rau, Fogiel , Pereira, Kurski.....

a w drugim szeregu mamy np Krzysztof Szczucki – Wikipedia, wolna encyklopedia, albo  Jarosław Nowak odwołany ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. kontaktów z diasporą żydowską - RMF 24

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@DTaras

No nie ma takiej opcji , wszytko musi być poporcjowane i pakowane ,nawet koguty jak zabije to od razu podzielone i spakowane odpowiednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

koguta na 4 i w woreczek, to samo wolowe , wieprzowe.

kartek nie pisze bo misie nie chce

czasami po paru mesiacach to trudno rozpoznac co to jest-wiec biore losowo i gotuje co wyciagne.

 

1 godzinę temu, jarecki napisał:

za młodego sok z aroni to był najlepszy dla mie do popity .

po soku z aronii to mi sie niedobrze robilo i wylalem caly zapsa,bo nikt nie chcial pis,wiecej nie robie

19 minut temu, Ursus932 napisał:

To Ty myślisz że mam wszytko wsypane luzem do tej zamrażarki😛 w domu zamrażarki są ze 30 lat i nigdy nie było problemu ze cos sie zepsuło z braku prądu 

Panie Sławek u nas to jeszcze każdy produkt ma karteczke z opisem co to jest i data mrożenia 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Marek Suski. - Mówienie o jakiejś masowej inwigilacji to jest w ogóle jakiś wymysł z Księżyca. Bo to były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku - powiedział.

  • Haha 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

To jest dyzurny debil PISu. Dziś też stwierdził że dobrze byłoby wprowadzić odgórną regulację żeby stacje radiowe były zobowiązane do grania 80% polskiej muzyki. Każdy nawet średnio inteligentny człowiek byłby oburzony takim poziomem wybrańca narodu. A u nas co? Sekta PIS go poprze bo jest na takim samym poziomie. Nikt nie jest zbulwersowany, każdy popiera głupka bo sam jest głupkiem a swoich popierać trzeba bo w jedności siła. Kretyn, kretynem kretyna pogania.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

my tu mamy tez wielu kretynow-ot chocby takich co po twarzy poznaja czyjas narodowosc..

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Tu nie trzeba robić dochodzeń tylko na facjatę spojrzeć. Niedzielski, Morawiecki, Puda, Rau, Fogiel , Pereira, Kurski.....

a w drugim szeregu mamy np Krzysztof Szczucki – Wikipedia, wolna encyklopedia, albo  Jarosław Nowak odwołany ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. kontaktów z diasporą żydowską - RMF 24

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Jakbyś trochę świata zwiedził to wiedziałbyś że to nie jest specjalnie trudne. Niestety większość to ciemnota która nie widzi rzeczy  oczywistych 

image.jpeg.76403f1cac1838a93cd6b405cf16cf25.jpeg

 

Ilustracja

Zobacz obraz źródłowy

Zobacz obraz źródłowy

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

z grona towarzyszy leningradzkich przeszedles do grupy galana  i many-ego ?? no, nie wiem czy to jest awans ?? w sumie oni glupi nie sa tylko chorzy ...

ten tez podejrzanie wyglada  .otym nie wspominajac 

 

image.jpeg.68c66d2a74277a00e3bc071d29829b88.jpegimage.jpeg.3a6ef6a112f444eb06ee34b6056fbd1f.jpeg

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Braun to raczej nie ale co do Korwina to nigdy nie byłem pewien. Sam znam paru zydów i nie mam z tym problemu. Tu bardziej chodzi o tępy PISowski elektorat który słysząc zyd utożsamia go z całym złem swiata. Wszędzie widzą żydów i żydowski spisek a mają ich sporo wśród swoich idoli. Ot taki paradoks 😆

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

wiec ty jestes pis-owski elektoratem- w koncu sie przyznales..

a tak naprawde to kto nim jest-byl kiedys trzeci blizniak dorn-baum ale juz dawno nie jest. do tego w drugim czy trzecim szeregu  czeslaw  bielecki, 

 a reszta to wymysl chorych umyslow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

Formuła polska nie pisowska
Śledztwo antymonopolowe Komisji Europejskiej potwierdziło w 2017 r. nieprawidłowości w kontrakcie jamalskim dające Gazpromowi nieuprawniony wpływ na tę infrastrukturę. Jednakże Komisja przyznała, że nie ma wpływu na ustalenia międzyrządowe Polski oraz Rosji. Gazprom został zobowiązany do uwolnienia punktów odbioru oraz wycofania zakazu reeksportu ograniczających możliwości PGNiG, jego klienta. Dzięki temu może odbierać gaz, gdzie chce i odsprzedawać go dalej w Unii Europejskiej. Po arbitrażu wygranym przez PGNiG w 2020 r. została zbliżona, ale nie przestawiona na zależność od giełdy holenderskiej TTF w zgodzie z kilkudziesięcioletnią polityką polską oraz unijną budowy wspólnego rynku gazu z rolą cenotwórcza. Chodziło o to, aby cena zależała od sytuacji na rynku, a nie woli politycznej na Kremlu. Nie jest to "formuła pisowska" jak chcieliby autorzy popularnych, lecz niedorzecznych analiz na ten temat, ale polska lub wręcz unijna, zgodna z interesem klientów, którzy w normalnych warunkach czerpią z niej korzyści, o czym pisałem szeroko w innym miejscu. Polska wnioskuje o drugie śledztwo antymonopolowe przeciwko Gazpromowi, który według Międzynarodowej Agencji Energii celowo ogranicza dostawy gazu do Europy. To oznacza, że ten dostawca nie zrezygnował z praktyk monopolistycznych i nadal istnieje przesłanka do porzucenia zależności od niego.

Obecne warunki sprawiają za to, że kontrakty uzależnione od ceny gazu na giełdzie Henry Hub, a za taki jest uznawany kontrakt PGNiG-Cheniere na dostawy LNG z USA, są najbardziej atrakcyjne. Witold Gadomski podliczył w grudniu 2021 r. różnicę między ceną na giełdzie amerykańskiej a europejską na giełdzie TTF. Firmy w Europie płacą obecnie za gaz na giełdzie piętnaście razy więcej niż amerykańskie, które nie doświadczają kryzysu energetycznego widocznego na Starym Kontynencie, bo mają dostęp do gazu łupkowego. W obecnych warunkach LNG z USA może być najtańsze na rynku i dlatego biją się o niego klienci z całego świata. Tymczasem umowa PGNiG z szeregiem dostawców amerykańskich, w tym Cheniere, daje do niego pewny dostęp. Jeżeli krytycy PGNiG pokazują cenę na TTF jako dowód winy, powinni chwalić Polaków za podpisywanie kontraktów na LNG. Wolą jednak bronić kontraktu jamalskiego, wpisując się w głosy płynące z Rosji. To nie znaczy, że LNG z USA będzie zawsze tańsze. Dostawy długoterminowe z Norwegii za pomocą Baltic Pipe to kolejny element alternatywy dający możliwość podpisania kontraktu długoterminowego z Equinorem bądź innym dostawcą z szelfu oraz importu ze złóż własnych PGNiG, które mogą być w długim terminie bardziej atrakcyjne.

Wolność wyboru daje najlepszą cenę gazu
Właśnie o to chodzi w procesie dywersyfikacji na rzecz uniezależnienia Polski od kontraktu jamalskiego. Duży portfel umów daje wolność wyboru z najlepszą ceną, bo w zależności od zmian na rynku dana umowa staje się bardziej atrakcyjna wobec pozostałych. Sama umowa jamalska musiała odejść do historii ze względu na powiązane z nią porozumienia polityczne widoczne na dokumentach ujawnionych w tym materiale. Jeżeli Polska będzie jeszcze chciała sprowadzić gaz z Rosji, będzie miała inną pozycję negocjacyjną dzięki wolności wyboru i nie będzie musiała podpisywać protokołów politycznych pojawiających się w relacjach Federacji Rosyjskiej z krajami zależnymi od jej gazu. Jeżeli Polacy będą chcieli, nie podpiszą żadnego kontraktu z Rosjanami i sprowadzą gaz z innych źródeł, a dzięki wolności wyboru otrzymają sumarycznie najlepszą możliwą cenę. BA.

----

giełda słabo wygląda :)

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461
5 godzin temu, nie napisał:

Obecne warunki sprawiają za to, że kontrakty uzależnione od ceny gazu na giełdzie Henry Hub, a za taki jest uznawany kontrakt PGNiG-Cheniere na dostawy LNG z USA, są najbardziej atrakcyjne.

I co z tego że atrakcyjne, kiedy nie wystarczające?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale przez ostatnie lata to giełda lepiej wyglądała  od kontraktów długoterminowych  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5627

Tylko nawet trochę droższy kontrakt jest bardziej przewidywalny niż giełda i bardziej pozwala zaplanować produkcję. A nieprzewidywalność giełdy właśnie obserwujemy. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj