danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Roman176    4615
6 minut temu, jahooo napisał:

aby wydobycie nie spadało, trzeba uczynniać nowe pokłady - do tego trzeba pieniędzy i ludzi

jak kopalniom zabroniono odnawiać pokłady i trzeba było zwolnić ludzi, to skąd się nagle weźmie wzrost wydobycia ? to tak jak z eksploatacją nie remontowanego dawno silnika, który bierze olej, moc systematycznie maleje, koszty rosną

poprzez likwidację otoczki kopalń, brak modernizacji i planowego rozwoju węgla będzie coraz mniej i niestety, odwracasz kota ogonem, PiS jest tu mniejwinien, niż PO, które na siłę chciało zlikwidowac wydobycie a nowe pokłady sprzedać zagranicznym kontrahentom

... tu wiedza jest ....  

4 minuty temu, galan99 napisał:

Unia odchodzi od węgla w 100 % po co komu węgiel

ta ? Niemcy pobijają kolejne rekordy w użyciu węgla 250mln 

Węgiel wraca do łask w niemieckiej energetyce. W pierwszej połowie 2022 r. roku prawie jedna trzecia energii elektrycznej, wytwarzanej w Niemczech, pochodziła z elektrowni węglowych. Tym samym udział paliw kopalnych wzrósł do 31,4 procent (o 4,3 pp.) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – podał w środę Federalny Urząd Statystyczny.

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

Wszyscy to wiedzą bo zakazuje się węgla by był dla Niemca .

Anglia tez otwiera nowe  Kopalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
19 minut temu, Roman176 napisał:

jpr aleś ty głupi...     czekaj idę dom budować zaraz wracam bo do godziny go wybuduje  

 

9 minut temu, jahooo napisał:

aby wydobycie nie spadało, trzeba uczynniać nowe pokłady - do tego trzeba pieniędzy i ludzi

jak kopalniom zabroniono odnawiać pokłady i trzeba było zwolnić ludzi, to skąd się nagle weźmie wzrost wydobycia ? to tak jak z eksploatacją nie remontowanego dawno silnika, który bierze olej, moc systematycznie maleje, koszty rosną

poprzez likwidację otoczki kopalń, brak modernizacji i planowego rozwoju węgla będzie coraz mniej i niestety, odwracasz kota ogonem, PiS jest tu mniejwinien, niż PO, które na siłę chciało zlikwidowac wydobycie a nowe pokłady sprzedać zagranicznym kontrahentom

Przecież PIS kontynuuje to samo co robiło PO. Gdyby chcieli zwiększać produkcję to zapewne przez 7 lat coś by zrobili a nie tylko wysyłali na emeryturę płacąc po 120 tys od łebka za odejście z zawodu. No i żeby zwiekszyć wydobycie i rozwijać kopalnie zawarli umowę społeczną że nie będą zatrudniać nowych górników do kopalni.  Panowie - trochę powagi😃


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4615

a my mamy to @Ulman + bauer media = to co mamy bo w to wierzą

1 minutę temu, Ulman napisał:

Przecież PIS kontynuuje to samo co robiło PO. Gdyby chcieli zwiększać produkcję to zapewne przez 7 lat coś by zrobili a nie tylko wysyłali na emeryturę płacąc po 120 tys od łebka za odejście z zawodu

wszyscy odchodzą aż kona wybijają 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591
2 minuty temu, Ulman napisał:

 

Przecież PIS kontynuuje to samo co robiło PO. Gdyby chcieli zwiększać produkcję to zapewne przez 7 lat coś by zrobili a nie tylko wysyłali na emeryturę płacąc po 120 tys od łebka za odejście z zawodu. No i żeby zwiekszyć wydobycie i rozwijać kopalnie zawarli umowę społeczną że nie będą zatrudniać nowych górników do kopalni.  Panowie - trochę powagi😃

Tak ma być obuć się @Ulman .Po i PiS , to jedna i ta sama polityka . Zapomniał bym i PSL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

No jak ta sama jak ciągle piszesz że jak rudy wróci to wszystko zabierze wyprzeda i bieda będzie i dlatego trza na PIS głosować. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
8 minut temu, Ulman napisał:

 

Przecież PIS kontynuuje to samo co robiło PO. Gdyby chcieli zwiększać produkcję to zapewne przez 7 lat coś by zrobili a nie tylko wysyłali na emeryturę płacąc po 120 tys od łebka za odejście z zawodu. No i żeby zwiekszyć wydobycie i rozwijać kopalnie zawarli umowę społeczną że nie będą zatrudniać nowych górników do kopalni.  Panowie - trochę powagi😃

generalnie linia była ustalona już przez UE, więc czemu mieli iść na spór z Komisją Europejską i zwiększać wydobycie węgla ? Większe wydobycie jest nam potrzebne teraz, gdy okazało się, że cała polityka energetyczna forsowana przez Niemcy i Francję jest o kant d*py ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 minutę temu, jahooo napisał:

generalnie linia była ustalona już przez UE, więc czemu mieli iść na spór z Komisją Europejską i zwiększać wydobycie węgla ? Większe wydobycie jest nam potrzebne teraz, gdy okazało się, że cała polityka energetyczna forsowana przez Niemcy i Francję jest o kant d*py ...

To że nie zwiekszali to jedno ale czemu zmniejszali i zamykali kolejne kopalnie i płacą za to by ludzie odeszli z zawodu? Przecież to są ustalenia pisowców ze związkami a nie wina Tuska


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
4 minuty temu, Ulman napisał:

To że nie zwiekszali to jedno ale czemu zmniejszali i zamykali kolejne kopalnie i płacą za to by ludzie odeszli z zawodu? Przecież to są ustalenia pisowców ze związkami a nie wina Tuska

to była kontynuacja polityki przyjętej przez Tuska i porozumień z UE

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Wiem i dlatego niezmiernie mnie śmieszy jak wmawiają ciemnotę ze dbają o górnictwo😆 a lud to kupuje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

Stocznie i nie tylko inne zakłady tak samo sprawcą PSL .

Sam Ardanowski wspominał publicznie w telewizji to co może kłamał , jakoś pod sąd nie trafił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
1 minutę temu, Ulman napisał:

Wiem i dlatego niezmiernie mnie śmieszy jak wmawiają ciemnotę ze dbają o górnictwo😆 a lud to kupuje.

Polityka nie polega na negowaniu wszystkiego, co robili poprzednicy

Za rok okaże się, że PO "zawsze popierało 500+ i inne programy socjalne wprowadzone przez PiS"

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Tylko nikt normalny w to nie uwierzy a w ratowanie górnictwa przez PIS wierzy cała sekta. 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

Już to robią i jeszcze chcą dokładać ale zaznaczam prze wyborami , jeśli wygrają to już inna bajka czy tak będą . Dalej popierać może się wszystko odmienić .

4 minuty temu, Ulman napisał:

Wiem i dlatego niezmiernie mnie śmieszy jak wmawiają ciemnotę ze dbają o górnictwo😆 a lud to kupuje.

Wielu zapytanych ludzi na Ulicy , taki sonda to najbardziej partia PiS spełniła swe postulaty . 

Wiec jak to się ma do ludzi , ludzie wolą tych co spełniają a nie gadają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

No ale przed chwilą pisałeś

28 minut temu, galan99 napisał:

Tak ma być obuć się @Ulman .Po i PiS , to jedna i ta sama polityka . Zapomniał bym i PSL .

Weź ty sie kuźwa w końcu zdecyduj bo to na jakąś schizofrenię wygląda.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Ty psycholu pomylony o szacunku to się nie wypowiadaj...Co tak tego" lebera" skasowałeś.... Lonucy tak go lubił... 😂😂😂

Napisz do Dalusia jak to z tym leberem mlotkiem i innymi było. Najlepiej z konta Jasia😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3141
10 godzin temu, galan99 napisał:

Tak ma być obuć się @Ulman .Po i PiS , to jedna i ta sama polityka . Zapomniał bym i PSL .


oj to to! (tak się nieco rozmarzyłem) na razie tylko Ci (PSL) odchodzą w zapomnienie i oby tak dalej i tych pozostałych jednych i drugich w dowolnej kolejności tam się jak najszybciej udało wysłać

_______________________
rzecz dla wielu praktyczna i z autopsji.
Poproszono mnie abym napisał odwołanie czy cóś (mam drukarkę to i wydrukował z miejscem pustym na datę i podpis)) względem nie rozpatrzenia wniosku na dodatek węglowy przez zamojskie... a nawet nie wiem czy GOPS czy Urząd Gminy bo nie dostarczono mi jeszcze pisma jakie petent otrzymał
Otóż pogoniono Go uzasadniając iż spod Jego adresu złożono więcej niż jeden wniosek a w/g ustawy z (bodajże) 5 sierpnia 2022 z jakąś tam nowelizacją wrześniową spod jednego adresu "zwycięzcą może być tylko jeden" a decyduje chronologia wpłynięcia wniosków czyli po naszemu - kto pierwszy ten... nie marznie.

no i poczytałem ja sobie... alle zaraz - otóż te zamojskie (nie lepiej powiedzieć) biurwy; nawet coś tam w tej nowelizacji (znaczy - wrześniowej) jak by doczytały bo wysyłają biedaków co przegrali wyścig do jakowyś innych biurew, biurw... (nie wiem ale pewnie to drugie bo biurew mi podkreśliło czyli pewnie aż tak pokrewnie fonetycznie nie wypada) znaczy jedne biurwy co dodatku poskąpiły sugerują pono nawet w tym piśmie odmownym jakoby wszcząć procedurę rozdzielenia adresu a to wystarczy i dodatek dadzą nawet jeśli się adres nie zdąży rozpączkować do trzydziestego bieżącego miesiąca to stosowne zaświadczenie przynieść że procedura ruszyła i bedzie git (no słowo obywatela za nic mają i świstek musi być tylko po xuj obywatel jeszcze to info o "do 3 lat za fałszywe dane" podpisuje to jeszcze nie wiem bo zapominam zapytać a bardziej to nie ustaliłem jeszcze - kogo)
Pono różne biura geodezyjne i wydział nieruchomości w starostwie okupowane przez takich pechowców jak - nie przyrównując - Ukraina przez rosję

no i nie wiem co zrobić?
czy napisać tylko kolejny wniosek o rozpatrzenie przydziału dodatku węglowego na odrębny lokal jednego adresu w trybie nowelizacji ustawy - dziennik ustaw 2 listopada 2022r poz 2236 art.26 ust.1 i na tym poprzestać?
czy jeszcze poszperać po jakich naczelnych sądach administracyjnych i podobnych ..."? o! i może u "Żelaznego Mariana" jest stosowna wrzutka na takie fuckupy? a może jakie medium podpuścić? co Wy na to?

oczywiście jeśli komu się podobny niefart trafił to pogrubione wrzucić w gugla i pod stosownym artykułem wyszukać o co mi chodzi i na co się w ew odwołaniu lub ponownym wniosku powołać, oczywiście jeśli są odrębne lokale najlepiej z odrębnymi c o ... ale to już z ustawy wyczytacie

aaa! i najlepiej wyrobić się przed 30-ym jak by co

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23
4 godziny temu, galan99 napisał:

Unia odchodzi od węgla w 100 % po co komu węgiel .

Dla przewoźnika na tamten świat. Drachmy zlikwidowali. Przewoźnik i diabeł będą zadowoleni. Przewoźnik co zrobi to zrobi, a diabeł do kotła podrzuci.

 

Trochę może taka teoria spiskowa odnośnie tych piłkarzyków. Arabia Saudyjska w zamian za przegrany mecz przejmuje Lotos i Orlen. Arabia Saudyjska sprzedaje Polsce ropę rosyjską.

 

A już o tych wnioskach suszowych to jedno wielkie złodziejstwo.

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4615

wy tu gadu gadu a ja wydobyłem 8tyś ton koksu ide spać 600zł w kapsie 

9 godzin temu, Ulman napisał:

Przecież PIS kontynuuje to samo co robiło PO. Gdyby chcieli zwiększać produkcję to zapewne przez 7 lat coś by zrobili a nie tylko wysyłali na emeryturę płacąc po 120 tys od łebka za odejście z zawodu. No i żeby zwiekszyć wydobycie i rozwijać kopalnie zawarli umowę społeczną że nie będą zatrudniać nowych górników do kopalni.  Panowie - trochę powagi😃

a co propaganda wmawiała ze wegiel jest bee tak gdyby powiedzieli ze inwestuj wtedy węgiel to społeczeństwo by sie oburzyło 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3141
1 godzinę temu, Roman176 napisał:

wy tu gadu gadu a ja wydobyłem 8tyś ton koksu ide spać 600zł w kapsie

koks jako taki w naturalnych złożach nie występuje i powstaje dopiero po przetworzeniu węgla w koksowni
zatem wnoszę o powołanie stosownej komisji w celu ustalenia
a)w której koksowni powstał ten koks
b)na czyje zlecenie i kto poniósł koszty
c)w jakim celu i kto ten koks kazał zakopać

zanim powyższe zalecam komisji wstępne ustalenie w jakim znaczeniu użyto tu słowa "koks" choć tylko w kwestii formalnej bo w tym "drugim" znaczeniu ew dochodzenie w sprawie leży w gestii odrębnych organów i z innych paragrafów

;)

miłych snów
i ew przyjemnych wizji ale to już zależy co to był za "koks" xD

i już jak najbardziej nie kursywą to jeśli pomysły walki z węglem się powiodą jednako nielegalne będzie wytwarzanie i posiadanie "koksu" w dowolnym tego słowa znaczeniu.

jeśli tak ma wyglądać cywilizacja to ja coraz przychylniejszym okiem patrzę na troglodytów :P
 

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
1 godzinę temu, Roman176 napisał:

a ja wydobyłem 8tyś ton koksu ide spać

ŁOPATĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3141

jeszcze wrócę do tematu tego dodatku węglowego i procedury ustalania odrębności lokali spod jednego adresu który to obowiązek nowelizacja z 2 litop 2022r zrzuca na gminy i zdarzają się przypadki gdy komisje wysyłane przez te gminy koncentrują się nie na ustaleniu czy istnieje rzeczywista odrębność grzewcza lokali a na wyszukiwaniu haków typu braku lub niewłaściwie zamontowanych kratek wentylacyjnych, najdrobniejszych uchybień np w gospodarowaniu odpadami i co się tam jeszcze da i miast ustalenia stanu faktycznego odrębności grzewczej wizyta takiej komisji kończy się wnioskami o ukaranie co robi wrażenie jakoby odgórnie polecono siojtkom z komisji coś typu - "bez znalezienia haka na delikwenta mi nie wracać bo ma się delikwentowi odechcieć jakichkolwiek wniosków ponownych czy odwołań bo to my decydujemy "komu-na"* na węgiel a komu nie "na"* a nie jakaś ustawa na którą byle śmieć zechce mieć czelność się powoływać?

tego dowiedziałem się kilkanaście minut temu iż taki przypadek miał miejsce przynajmniej raz na terenie i tu zamojskim tak że państwo etatystyczno mafijne ma się coraz lepiej nawet na najgłębszych zadupiach i w zasadzie społeczeństwo obywatelskie w Polsce już nie istnieje

*- "na" zwyczajowy zwrot do psa używany w celu zwrócenia uwagi tego psa iż mu się ochłap rzuciło, synonim pogardliwego - "masz, żryj"

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
9 minut temu, dysydent napisał:

i miast ustalenia stanu faktycznego odrębności grzewczej wizyta takiej komisji kończy się wnioskami o ukaranie co robi wrażenie jakoby odgórnie polecono siojtkom z komisji coś typu - "bez znalezienia haka na delikwenta mi nie wracać

Albowiem, zaprawdę powiadam Ci. Jak się wysyła ludzi to trza im wytłumaczyć, po kija tam idą. Jeżeli mają ustalić stan faktyczny, to mają go ustalić. Jeżeli zaś dokonać kontroli procesu ogrzewania wigwamu, to też trza to określić. Chyba że od razu przybywają z ustalonym wynikiem a buszowanie po obejściu ma tylko zapewnić zapełnienie rubryk w protokole. Jakie zadań stawianie, takie wykonanie. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj