danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Roman176    4609

tak


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

kurna czarny piatek a nawet wikend, andzejki a wy calymi dniami w internecie...zazdroszcze wam 😂.

u nas tez palili weglem z kazachstanu,kolej szerokotorowatez niedaleko jest -to wegiel kamienny z naciskiem na kamienny byl,droge popiolem mozna bylo naprawiac 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
galan99 napisał:

Wszyscy to wiedzą bo zakazuje się węgla by był dla Niemca .

Anglia tez otwiera nowe  Kopalnie .

czy Ty zrozumiesz kiedyś iż odejsćie od węgla to: 1) nie jest na jutro 2) dotyczy także innych paliw kopalnych? Silnik spalinowy może jeszcze zwiększyć sprawność ale niewiele i przestanie być elastyczny. Sprawność konwersji jest taka, że dizlem jedziesz 100 km na 45 kWh a elektrykiem na 12. Ogniwo paliwowe to jest bodaj koło 30. Gdyby te całą ropę jarać w procesach produkcji wodoru i energii elektrycznej to już byłby w pip ruch w dobrym kierunku. Niestety bateria... Dlatego zamiast cerdolonej Izery najlepiej wyszlibyśmy na produkcji PHEVa (tylko broń Boziu nie od Toyoty) Bo akumulator 20kWh naładujesz spokojnie z przydomowej fotovoltaiki a jak nie to na bank wyrobisz się w tańszej, nocnej taryfie przeciwnie do 100kWh aku w Tesli czy tam około 70 - 80 w Izerze. Poza tym, mając te kilowaty w akumulatorze można podgrzać wstępnie układ podtlenku LPG bez benzyny lub z symboliczną, rezerwową iloscią zatem taki hajbryda na gaz to na nasze warunki byłaby korzystna opcja...


jacus napisał:

kurna czarny piatek a nawet wikend, andzejki a wy calymi dniami w internecie...zazdroszcze wam 😂.

u nas tez palili weglem z kazachstanu,kolej szerokotorowatez niedaleko jest -to wegiel kamienny z naciskiem na kamienny byl,droge popiolem mozna bylo naprawiac 

No i prawidłowo - niema odpadu popiołowego tylko eko materiał budowlany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Luźno zacytuję Erwin Rommela  , pustynny lis powiedział:Dajcie mi amerykański sprzęt, brytyjskie wojska i niemieckich generałów, a nie tylko wygram w Afryce Północnej, ale wygram wojnę. "

Czyli dobry sprzęt, dobrze wyszkoleni i zdeterminowani żołnierze oraz doświadczona wiedza taktyczna Dodaj do tego walkę na własnym terenie dla własnych ludzi. Stawiam na Ukrainę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro Ukrainie tak dobrze idzie to czemu siedzą przy świeczkach w zimnych mieszkaniach pomimo tego super zachodniego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak poważnie .

Jak by to Polskę spotkało co Ukrainę , to nawet byś świeczki nie zapalił .

Wiesz o tym że Europa pozbyła się pocisków po sowieckich i tak samo Stany . 

Teraz mają produkować na masową skalę na Słowacji bo nikt nie liczył że , Rus takim sprzęntem będzie walczył .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A dlaczego nas by miało to spotkać ? Skoro rusek nie daje rady pobić upadlina to nas by pobił... przecia nas broni hameryka i całe NATO no i plaszczak czy jak mu tam 🤔toć my potęga militarna ponoć 😋

Żydzi by nam dali zginąć, no nie pojmuje tego.. 🤔

Toć kto by ich karmił wtedy... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Gimbusy nie nauczone walczyć .

Spodnie Rurki na pół d*py , tęcza we włosach oni mają bronić .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
1 godzinę temu, DTaras napisał:

czy Ty zrozumiesz kiedyś iż odejsćie od węgla to: 1) nie jest na jutro 2) dotyczy także innych paliw kopalnych? Silnik spalinowy może jeszcze zwiększyć sprawność ale niewiele i przestanie być elastyczny. Sprawność konwersji jest taka, że dizlem jedziesz 100 km na 45 kWh a elektrykiem na 12. Ogniwo paliwowe to jest bodaj koło 30. Gdyby te całą ropę jarać w procesach produkcji wodoru i energii elektrycznej to już byłby w pip ruch w dobrym kierunku. Niestety bateria... Dlatego zamiast cerdolonej Izery najlepiej wyszlibyśmy na produkcji PHEVa (tylko broń Boziu nie od Toyoty) Bo akumulator 20kWh naładujesz spokojnie z przydomowej fotovoltaiki a jak nie to na bank wyrobisz się w tańszej, nocnej taryfie przeciwnie do 100kWh aku w Tesli czy tam około 70 - 80 w Izerze. Poza tym, mając te kilowaty w akumulatorze można podgrzać wstępnie układ podtlenku LPG bez benzyny lub z symboliczną, rezerwową iloscią zatem taki hajbryda na gaz to na nasze warunki byłaby korzystna opcja...

 

No i prawidłowo - niema odpadu popiołowego tylko eko materiał budowlany...

 

Kurna weź no mnie tak po chłopsku napisz co jest dobre.

O tesli nie myślę wogóle.

O jakiejś hybrydzie być może.

O co chodzi z tym ładowaniem z foto i dlaczego nie z Toyoty? Zbyt długi czas czy zbyt drogo?

Wogóle jaki jest koszt prądu zużytego do pełnego naładowania aku auta elektrycznego  by np te 500km przejechał.

Trafiają się fajne hybrydy z zachodu ale CNG.  Tylko że tego u nas nie ma , a przynajmniej w mojej okolicy.

Kolega ma rav4 w hybrydzie ale to żaden biznes jak pali mu 6,5 - 7l benzyny na 100km.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23
5 godzin temu, jahooo napisał:

przecież to powrót do PRL - urzędnik jest najważniejszy, bez papierka nic nie załatwisz, niedługo trzeba będzie papierek na pierdnięcie na świeżym powietrzu

Ja bez papierka czasami załatwiam sprawy w Warszawie.

1. Mając 8-10 lat załatwiłem się (zesrałem się) w sklepie mięsnym.

2. Mając około 25 lat załatwiłem sprawe (zesrałem się) na Nowolipkach w krzakach bez papieru - tylko liście.

3. Mając około 25 lat, stojąc w korku załatwiłem sprawe (zesrałem się). Obyło się bez papierku/mandatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
galan99 napisał:

Gimbusy nie nauczone walczyć .

Spodnie Rurki na pół d*py , tęcza we włosach oni mają bronić .

A byś się zdziwił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powoli mijają bądź już minęły czasy że wojny kulami się wygrywa.Tam o coś innego idzie czego pewnie jeszcze długo nie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
16 minut temu, galan99 napisał:

Gimbusy nie nauczone walczyć .

Spodnie Rurki na pół d*py , tęcza we włosach oni mają bronić .

A umiesz obsługiwać dżojstiki itp żeby latać dronami ;) Bo gimbusy które godzinami siedzą przed XBOX/PS bez problemu sobie z tym poradzą ;) Bez problemu taki gimbus latający dronem zlikwiduje drużynę dziadków takich jak ty z AK-47 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
14 minut temu, marcin19071980 napisał:

Powoli mijają bądź już minęły czasy że wojny kulami się wygrywa.Tam o coś innego idzie czego pewnie jeszcze długo nie zobaczymy

Pewnie o kobitę😗

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tylko trzeba  pierw mieć by te obsługiwać dżojstiki .

Jak  by nie złoża na Ukrainie nikt by się o nią  nie bił , zresztą bronią zasobów nie ludzi tylko rękoma Ukraińców i sprzętem zachodu .

5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A umiesz obsługiwać dżojstiki itp żeby latać dronami ;) Bo gimbusy które godzinami siedzą przed XBOX/PS bez problemu sobie z tym poradzą ;) Bez problemu taki gimbus latający dronem zlikwiduje drużynę dziadków takich jak ty z AK-47 ...

Rus walczy AK i zaraz wyciągnie czołgi kaczorki z czasów 2 wojny bo nie ma czym .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
36 minut temu, marcin19071980 napisał:

Skoro Ukrainie tak dobrze idzie to czemu siedzą przy świeczkach w zimnych mieszkaniach pomimo tego super zachodniego sprzętu?

Bo stacje trafo same się nie obronią. A nawet nie przesuną się na bok, przed lecącą rakietą. Takie są to to wredne stacje.😂 Suszarnie kukurydzy też .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
9 minut temu, lemik napisał:

Pewnie o kobitę😗

To by królowa jaka musiała być 🤔😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
32 minuty temu, Agrest napisał:

Kolega ma rav4 w hybrydzie ale to żaden biznes jak pali mu 6,5 - 7l benzyny na 100km.

Stara RAV w benzynie 2.0 tyle paliła.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Agrest napisał:

Kurna weź no mnie tak po chłopsku napisz co jest dobre. O tesli nie myślę wogóle. O jakiejś hybrydzie być może. O co chodzi z tym ładowaniem z foto i dlaczego nie z Toyoty? Zbyt długi czas czy zbyt drogo? Wogóle jaki jest koszt prądu zużytego do pełnego naładowania aku auta elektrycznego  by np te 500km przejechał. Trafiają się fajne hybrydy z zachodu ale CNG.  Tylko że tego u nas nie ma , a przynajmniej w mojej okolicy. Kolega ma rav4 w hybrydzie ale to żaden biznes jak pali mu 6,5 - 7l benzyny na 100km.

CNG - jak masz w chacie gaz E czy tam GZ50 to stację CNG możesz mieć na pedłourku. Z tym że albo się nie chwalisz albo robisz skład akcyzowy Toyota - skrzynia w Toyce czy też w Lexie to prawie to co ma @mirro we fyndcie. To jest obiegowa bezstopniówka a co za tym idzie zużywa prund na powolnej jeździe na elektryczności. Silnik spalinowy zaś leci w obiegu Atkinsa. Obieg termodynamiczny zrobi sto procent sprawności jak z maksymalnego sprężania rozpręży się do stanu początkowego. Atkins robi tak że zpręża z nie pełnego skoku tloka i rozpręża do jego pełnej objętości. Taka praca poprawia sprawność ale pogarsza zakres użytecznych obrotów. Toyoty przez to po prostu wyją a jak wyją to skrzynia musi zhamować koło pierścieniowe. Jak aku naładowane to strata jest robiona z akumulatora i bez sensu przez wycie i te straty nie jeździć powoli na spalinówce.. Jakoś to jest niby poprawiane i fakt - najnowszym nie jechałem ale taka ma ocena. Toyka znów nie taka chętna aby ją ładować. Skoda, Ford tak nie robią a minusem jest tam znów problem z sumowaniem mocy. Zasięgi na voltach dochodzą tam do 50 km Nie mniej z tego co wiem od użytkowników Skody to jak nie dopuszczają do rozładowania akumulatora to tankują raz na miesiąc. Aby auto elektryczne pojechało 500 km tak jak ja spokojnie jadę to trzeba je było nabić trzy razy do pelna no i parę km zostało. Mustang Mach to był z akumulatorem 75. Tyle, że u mnie spokojnie to jest powoli lewym pasem do przodu chyba, że akurat wyścigi słoni.


Tomasz0611 napisał:

16 minut temu, galan99 napisał:

Gimbusy nie nauczone walczyć .

Spodnie Rurki na pół d*py , tęcza we włosach oni mają bronić .

A umiesz obsługiwać dżojstiki itp żeby latać dronami ;) Bo gimbusy które godzinami siedzą przed XBOX/PS bez problemu sobie z tym poradzą ;) Bez problemu taki gimbus latający dronem zlikwiduje drużynę dziadków takich jak ty z AK-47 ...

Widziałem chlopaków po 25 lat co o strachu pojęcia chyba nie mieli.


Agrest napisał:

Kolega ma rav4 w hybrydzie ale to żaden biznes jak pali mu 6,5 - 7l benzyny na 100km

7 l to jak najbardziej zajebisty wynik. W trybie perfo idzie jak dzika i bierze razy dwa co i tak jest przyzwoitym wynikiem jak na taki klocek.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Podziękował choć to trudna dla mnie języka😉

Teraz elektryki chyba już każda marka ma.

Jak hujdaje wypadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Biznes będzie się kręcił więcej zarabiamy to więcej płaci się .

Nawet 2 tys. zł miesięcznie składek będą musieli płacić Polacy. I to już całkiem niedługo, bo prawdopodobnie w 2024 r. — wynika z szacunków Business Insider Polska. Składki na ZUS i NFZ w najbliższych latach będą skokowo rosły, podczas gdy jeszcze w 2018 r. wynosiły nieco ponad 1,2 tys. zł. Problem ten może dotknąć nawet 2 mln osób.

Składki ZUS w 2023 r. wzrosną rekordowo szybko, bo o ponad 17 proc.

Przedsiębiorcy i samozatrudnieni będą musieli tylko na ubezpieczenia społeczne przeznaczyć co miesiąc ponad 1,4 tys. zł

Do tego dochodzi 9 proc. składki zdrowotnej, która od tego roku dla większości przedsiębiorców wyliczana jest w zależności od dochodu. Efekt? Już dziś co miesiąc na ZUS i NFZ trzeba wydać przynajmniej 1,7 tys. zł

A będzie tylko gorzej. Jak bowiem wynika z szacunków Business Insider Polska, w 2024 r. osoba z dochodem na poziomie 5 tys. zł miesięcznie będzie musiała zapłacić 2 tys. zł składek na ZUS i NFZ. Co miesiąc

Już dziś — po wspomnianych zmianach w składce zdrowotnej — niektórzy przedsiębiorcy z łatwością przebijają tę granicę. Zazwyczaj zarabiają jednak blisko 10 tys. zł na rękę. Za nieco ponad rok wystarczy już "zaledwie" dochód na poziomie 5-5,2 tys. zł

W kolejnych latach tempo wzrostu składek nie spowolni, bo ich wysokość zależy bezpośrednio od rządowych prognoz dotyczących wynagrodzeń. A te mówią, że w 2026 r. średnia pensja wyniesie w Polsce ponad 8,5 tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
galan99 napisał:

Jak  by nie złoża na Ukrainie nikt by się o nią  nie bił , zresztą bronią zasobów nie ludzi tylko rękoma Ukraińców i sprzętem zachodu .

Ruskie chcą zejść z ropy i gazu bo dawno nic nie znaleźli a tak się składa, że wszelki nowoczesne minerały są wszędzie w okół tylko nie u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Ruskie chcą zejść z ropy i gazu bo dawno nic nie znaleźli a tak się składa, że wszelki nowoczesne minerały są wszędzie w okół tylko nie u nich

Skoro tak powiadasz to czas Rusa wygnać z ich ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj