Polecane posty

strzechu    254

a skąd się weźmie tego towaru od groma? z niezasianego na UA słonecznika? niezadbanego rzepaku? Czy z suszy i kosmicznych cen nawozówn w Polsce ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Rozmawiałem ostatnio z kierowcą bo sprzedawałem pszenicę to mówi że non stop jeżdżą po ukraińskie zboże. Wagony pełne wjeżdżają jeden za drugim. I to już o od drugiej osoby takie info wiec coś w tym jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

przez porty szło 200 tyś dziennie , wagonami max 20 tyś , czyli 10 razy mniej, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

O to chodzi że propaganda nie jest tylkow Rosji, cały świat chce zarobić na wojnie puki jest, ale gdy się skończy to giełdy przynajmniej żywnościowe polecą w dół, a żeby kontrakty na rzepak sięgnęły 4,5tys to by musiał putek i do nas zawitać a wtedy kontrakty na nic sie nie zdadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
13 godzin temu, XTRO napisał:

Rozmawiałem ostatnio z kierowcą bo sprzedawałem pszenicę to mówi że non stop jeżdżą po ukraińskie zboże. Wagony pełne wjeżdżają jeden za drugim. I to już o od drugiej osoby takie info wiec coś w tym jest 

wagonami wjeżdża głownie kukurydza. 

W Polsce w tym roku podwoi się ilość zasiewów słonecznika. Soi też będzie więcej. Myślę że to będzie trend światowy więcej oleistych mniej reszty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Sam wracam do soi po kilku latach przerwy. Z jednej strony oszczędność na azocie, z drugiej zmianowanie. No i cena niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoggyDogg    4

Panowie, jak tam sytuacja cenowa na krajowym rynku rzepaku po giełdowym rollercosterze?? Macie jakieś konkretne propozycje od kupujących?? Złotówa się umacnia i za miesiąc wygasa najbliższy kontrakt a kolejny wyceniany jest 180€ niżej... O tej porze zawsze płacili Matif + 10-40€, tym sezonie raczej poniżej Matifu, czy się mylę?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj propozycja od handlarza 4500zł netto , ponoć coś Putin wprowadził zakaz wywozu rzepaku i słonecznika, może to prima aprylis .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Z rzepakiem to zostali Ci co nie mają nerwy usunięte, na ogół to kwiecień /maj taniał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak oceniacie koszty uprawy przy tych cenach nawozu? Dwie tony rzepaku wystarcza...Nie sieje od 2019,ale wrócę do uprawy ze względu na płodozmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

rzepak na 4 tony przy dzisiejszych cenach koszt 7500zl/ha - bez podatku , ubezpieczen

Co do ceny rzepaku wszystko zależy jak się dalej rozwinie wojna ... jutro pojutrze zapewne kolejne działania Rosji "fałszywa flaga" , żeby osiągnąć poparcie społeczne dla powszechnej mobilizacji...ale to zobaczymy

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950
10 godzin temu, andrzej1988 napisał:

ciekawe bez kontraktow jaka cena bedzie w zniwa rzepakowe. Mysle ze te ponad 3000 nettoo powinno być

I jeszcze żeby koło 4 sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834
45 minut temu, miwigos napisał:

Według mnie rzepak droższy już nie będzie , 

Tak samo jak saletra miała 3k nie kosztować... rosija zakazała exportu m.in rapsu, więc ja bym powiedział chociażby inaczej - taniej już nie będzie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
2 godziny temu, miwigos napisał:

do żniw mi chodziło

Nie wiadomo co przyniesie tydzień ,a co dopiero do źniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasPozn    1
Dnia 1.04.2022 o 23:29, strzechu napisał:

rzepak na 4 tony przy dzisiejszych cenach koszt 7500zl/ha - bez podatku , ubezpieczen

Co do ceny rzepaku wszystko zależy jak się dalej rozwinie wojna ... jutro pojutrze zapewne kolejne działania Rosji "fałszywa flaga" , żeby osiągnąć poparcie społeczne dla powszechnej mobilizacji...ale to zobaczymy

7500zł na jakich glebach? 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Na 4kl na ciut wyższy plon wyjdzie z 7tys po dzisiejszych cenach i też bez podatku ubezpieczeń, amortyzacji sprzętu który też ostro drożeje to tak na szybko liczone koszta pewnie coś mogłem ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
2 godziny temu, LukasPozn napisał:

7500zł na jakich glebach? 

 

 

 

 

4ab Z uregulowanym pH i zasobnościami PKMg srednimi - wysokimi

a czy odda 4 czy 4,5 , a może 2,5 to żniwa pokażą . Nie mniej ten co na polu u mnie kosztuje ~5k zł

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj