Polecane posty

miwigos    3527
4 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

A co byś zaradził gdybyś zajechał na wagę jak co roku z myślą o depozycie i dowiedział się że od tego sezonu tylko skup, właściciel dostał dobry kredyt skupowy i woli zainwestować w przechowanie towaru który kupi w żniwa niż przechowywanie depozytów? Masz jakiś plan B?

Tak nie bedzie jedynie może byc płatny , jest druga opcja sypać w silosy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Wczoraj w południe Kruszwica miała 4930 plus dopłaty.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Rzepak przed wczoraj sprzedany po 4840 zł netto za nie pełny skład i stąd taka cena. Przy pełnym aucie były propozycje ponad 4900 , ale nie udało mi się znaleźć 3 ton  do pełnego składu 

Wszyscy w rejonie pozbyli się już wcześniej nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Szacun za wytrzymałość , jaja ze stali masz, 

Edytowano przez miwigos
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

W piątek podpisany na Kruszwicę po 4925zł. Dostawa zaraz po wolnym , czyli jest ssanie na towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

A śmiałem się na jesieni że trzymam do wiosny to sprzedam po 5k.. złamałem się przy 3,2k pod koniec listopada. Myślałem że sprzedam kupię to tamto, nawozy paliwo.. ale na szybko licząc i tak lepiej bym wyszedł jakbym teraz sprzedal po te prawie 5k i kupił droższe paliwo i nawozy.. no ale gdyby babka miała wąsy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Dnia 30.04.2022 o 07:36, miwigos napisał:

Szacun za wytrzymałość , jaja ze stali masz, 

No có w kościach czułem że jeszcze będzie wysoko, zresztą wcześniej o tym pisałem w tym temacie,  że pod koniec kwietnia będzie wysoko🙂. Zostało jeszcze do sprzedania połowa zbiorów zboża za 2021i też myślę że nie będzie źle 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064

Na nowe zbiory szykują cenę 3700- 3800 netto  !  już na starcie chcą chłopu  1000 zł na tonie zajumać  ! kto postawił Biny to wrócą się z wielką nawiązką  !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

W żniwa to dobra cena , jakby później miało być tylko 100 zł drożej to by wszyscy w zniwa sprzedawali, im wyższa cyna później tym lepiej dla nas , a TY martwisz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064

Nie wszyscy mają świadomość że w żniwa cena tak drastycznie rypnie na pysk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Ja mam i cena w żniwa około 4 tyś to dobra cena.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

W piątek miałem pierwszą dostawę do Kruszwicy , dopłata do ceny bazowej 355 zł ,ceny bazowa podpisana na 4925zł ,tak więc wyszło 5280zł/netto. Takiej ceny życzę każdemu i to już w żniwa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

 To chyba rekord cenowy za co ta dopłata?

W żniwa taniej będzie jak zawsze choć nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Doplaty te są naliczane procentowo standardowo za olej i zanieczyszczenie, a że procencik od 1500 a od 4900 to już fajne doplaty wychodzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
59 minut temu, marek1977 napisał:

W piątek miałem pierwszą dostawę do Kruszwicy , dopłata do ceny bazowej 355 zł ,ceny bazowa podpisana na 4925zł ,tak więc wyszło 5280zł/netto. Takiej ceny życzę każdemu i to już w żniwa.

to pszenica powinna być połową ceny rzepaku czyli około 2600 a jest dużo mniej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
56 minut temu, Andpol napisał:

 To chyba rekord cenowy za co ta dopłata?

W żniwa taniej będzie jak zawsze choć nie musi.

Olej, wilgotność i zanieczyszczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj