Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pabloooo    124

Mam jeszcze jedno auto, myślę że jeszcze będzie wysoko końcem kwietnia i dobijemy do 1000 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
2 godziny temu, miwigos napisał:

A ma ktoś jeszcze rzepak , mało kto

Kto ma ten ma, ale rzeczywiście towaru już jak na lekarstwo.Mam w planach do końca kwietnia sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
52 minuty temu, miwigos napisał:

Nie w tym sezonie

Ten rok tak przewrotny ,że nie był bym taki pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Kolego miwigos, a nie mówiłem?? Teraz tylko pszenica na 500e

Najlepiej powyżej 500 euro, bo moja jeszcze leży w BINie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Pozazdrościć..

Ale sytuacja będzie miała drugie dno, w moim regionie na dobrych ziemiach 1-3klasa jak bambry powyżej 100ha pozbierają 4t rzepaku po 5k i pszenicy 7t po te nawet 2k to aż jestem ciekawy czy nadal będą tacy durni żeby bić się o każdy kawalek ziemi podbijając ceny do 100k i kupować nowe traktory czy jednak będzie inaczej ? Bo sodowa może uderzyc co niektorym, mimo wyższych kosztów..

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
29 minut temu, skywalker89 napisał:

Pozazdrościć..

Ale sytuacja będzie miała drugie dno, w moim regionie na dobrych ziemiach 1-3klasa jak bambry powyżej 100ha pozbierają 4t rzepaku po 5k i pszenicy 7t po te nawet 2k to aż jestem ciekawy czy nadal będą tacy durni żeby bić się o każdy kawalek ziemi podbijając ceny do 100k i kupować nowe traktory czy jednak będzie inaczej ? Bo sodowa może uderzyc co niektorym, mimo wyższych kosztów..

No jak zbiorą 4t po 5k to będą podbijać nie po 100 a po 200, nie rozumiem twojej logiki. Teraz jedynie wybrany ten co na starych nawozach jedzie bo na nowych to już się robi ruletka 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Jakby była cena taka jaką sugerujecie i plony to wszyscy wygrani, 

Obstawiam że w żniwa będzie 3800-4000

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
41 minut temu, skywalker89 napisał:

No i saletra po 1500 😃 zapomnijmy..

saletra była 835zł ostatnio jak kupowałem, mocznik przepłaciłem 1910 

polidap 1500 i poniżej Takich cen się nie zapomina :)

Recesja u wrót 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
20 godzin temu, skywalker89 napisał:

No i saletra po 1500 😃 zapomnijmy..

Niektórzy mieli zapasy ale za rok to już nie ciekawie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7

Rok temu koszty rzepaku (3700/ha) pokrywaly dwie tony plonu. Teraz przy cenie rzepaku 4000/t potrzeba go 1.5 przy kosztach 5500zl/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Jak tak będzie to się większości w "D" poprzewraca już to jest zauważalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, fogbuse70 napisał:

Rok temu koszty rzepaku (3700/ha) pokrywaly dwie tony plonu. Teraz przy cenie rzepaku 4000/t potrzeba go 1.5 przy kosztach 5500zl/ha 

To jakim cudem mnie 7tys.wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7

Można zrobić i za 8. Każdy robi według uznania i gleb jakie posiada. U mnie plony maks 4t, więc nakłady robię na 3-3.5t. Koszty liczylem na szybko uwzględniając nawozy opryski i niemal same usługi, żeby nie bawić się w amortyzację i bez podatku. Do tego dochodzi jeszcze dopłata która też nie liczona 

Edytowano przez fogbuse70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
22 godziny temu, fogbuse70 napisał:

Rok temu koszty rzepaku (3700/ha) pokrywaly dwie tony plonu. Teraz przy cenie rzepaku 4000/t potrzeba go 1.5 przy kosztach 5500zl/ha 

Nawozy cena stara czy nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj