Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3887
danielhaker napisał:

34 minuty temu, yacenty napisał:

Miałem kosić w sobotę, ale nie ma gdzie wysuszyć a skupy pracują tylko rano, w niedzielę nikt nie skupuje. Cena już fik na 860.

To w poniedziałek zawieziesz

koledzy mówią że w poniedziałek to możemy bimber robić jak postoi 2 doby na ciężarówkach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
31 minut temu, Damian24424 napisał:

Z tego co mówili to zawozisz wystawiają fakturę i kasa na drugi dzień

Z tego co słyszałem, to za zboża w żniwa w tym roku tak właśnie płacili, znajomy zawiózł im zboże, na wieczór była fakturka na mailu, a w południe następnego dnia przelew na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
10 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Z tego co słyszałem, to za zboża w żniwa w tym roku tak właśnie płacili, znajomy zawiózł im zboże, na wieczór była fakturka na mailu, a w południe następnego dnia przelew na koncie.

No może tak być dwa lata temu też mówili mi tak samo i kasa była ale po 3 miesiącach i proszeniu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Ja tam nic do tej pory nie sprzedawałem i nie wiem z własnego doświadczenia, mówię to co słyszałem od znajomego który tam w tym roku sprzedawał zboże w żniwa.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
47 minut temu, yacenty napisał:

koledzy mówią że w poniedziałek to możemy bimber robić jak postoi 2 doby na ciężarówkach

Kosić w niedzielę, wieźć w poniedziałek rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jakbym miał kombajn w niedzielę to nie byłoby tematu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian24424 napisał:

Z tego co mówili to zawozisz wystawiają fakturę i kasa na drugi dzień

ahhahahah FDS Pasze jeśli to koło sochaczewa to pieniędzy nie będziesz mieć i za rok 😉 ale ktoś bajek ci nagadał że na drugi dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, driver24 napisał:

Wlkp też już 950zl, tylko tak jak pisałem suszarnie mało co susza, plony tragedia oscylują w granicach 3t.

Masz może jakieś zdjęcie takiej plantacji , bo ciekawy jestem jak taka kukurydza wygląda. Nie pozawiązywała kolb czy puste?

 

3 godziny temu, yacenty napisał:

Miałem kosić w sobotę, ale nie ma gdzie wysuszyć a skupy pracują tylko rano, w niedzielę nikt nie skupuje. Cena już fik na 860.

Jedni piszą że cały czas drożeje , drudzy znowu że tanieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

widzisz wszystko zależy od powiatu, z tego co widze karty rozdaje 2 podmioty, reszta małych od razu reaguje na cennik tego dużego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
6 godzin temu, Dm39 napisał:

604535971 - Ulmir Brańsk

Też mi zaproponował taki układ 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
47 minut temu, mysza103 napisał:

Masz może jakieś zdjęcie takiej plantacji , bo ciekawy jestem jak taka kukurydza wygląda. Nie pozawiązywała kolb czy puste?

 

 

 

20220821_190108.jpg

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389
3 godziny temu, Damian24424 napisał:

No może tak być dwa lata temu też mówili mi tak samo i kasa była ale po 3 miesiącach i proszeniu się

Brałeś od nich ziarno do siewu? Ja już dostałem SMS żeby zamawiać na przyszły sezon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Masz może jakieś zdjęcie takiej plantacji , bo ciekawy jestem jak taka kukurydza wygląda. Nie pozawiązywała kolb czy puste?

Na gorszej glebie zupełny brak kolb, na trochę lepszej kolby małe, co ciekawe w tych lepszych miejscach rośliny w miarę wyrośnięte, na pewno z odległości nie wyglądają na takie tragiczne plony. Wilgoci starczyło na wzrost rośliny na kolby już zupełnie brakowało wilgoci. W lipcu zupełny brak opadów i upały. W tym czasie rośliny były dosłownie do połowy uschnięte, wyglądały jakby był za chwilę czas do zbioru. To nie na 6 klasie jak tu koledzy piszą, typowe mozaiki jak to u mnie przewaznie 4a-5. Nawet widziałem plantacje która oddała 3 tony na 2-3klasie gleby. Kompletnie nie udany rok na kukurydzę i to już kolejny, ale ten jest rekordowo zły. Większe deszcze przyszły po 20 sierpnia o miesiąc za późno. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Klasa ziemi jaka 6 ? .

Pod Wrocławiem tak kuku wyglądała na 3 klasie ,także schowaj się do szafy i już nie wychodź .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
2 godziny temu, dlugin napisał:

Pod Wrocławiem tak kuku wyglądała na 3 klasie ,także schowaj się do szafy i już nie wychodź .

chciał zabłysnąć :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

5 i 6 klasa zwarty obszar powinno być przymusowe zalesianie a nie uprawiane rolniczo. Tam żeby coś się urodziło musi raz w tyg padać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj