Polecane posty

Buszmen11    295
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Chodzi o to że jeden metr sześcienny mokrej jest lżejszy od suchej! 

Wczoraj wjechałem w kuku to ma 41% Fao 250, muszę mniej nowozu siać😁 . Co nieliczni coś próbują , centrum Polski.

QQ na metry sześcienne się nie sprzedaje tylko na tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, Buszmen11 napisał:

QQ na metry sześcienne się nie sprzedaje tylko na tony. 

Wiem że na tony ale chciałem koledze wyżej wytłumaczyć że mokrej jest obiętościowo więcej ale wagowo jest lżejsza.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 minutę temu, dawcio2218 napisał:

Dziś ścięte fao 230 wilgotność 34 plon 11 ton cena 760 netto po potraceniach

ładny plon jak na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2494
1 godzinę temu, dawcio2218 napisał:

Dziś ścięte fao 230 wilgotność 34 plon 11 ton cena 760 netto po potraceniach

 Mam też parę ha kuku , ale po prawdzie to na tle pszenicy, to marnie to wygląda kuku 11 x760=8360, pszenica 6 x1500=9000.  Jak by było za kuku z 900 , to już było by to jakoś ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881

Bo uprawianie kukurydzy bez suszarni to słaby interes. Z tych 11 masz 8,5 suchej *1400 to już inaczej wygląda( koszt suszenia 1500 na propanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
1 godzinę temu, Navara1988 napisał:

8ha skoszone kokuna wilgotność 33-34% 15.2t z hektara sprzedane do bioagry  750 netto

Co tak tanio oddajesz? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zdzinio napisał:

Wiem że na tony ale chciałem koledze wyżej wytłumaczyć że mokrej jest obiętościowo więcej ale wagowo jest lżejsza.

ale chodzi o to że z hektara ton mokrej też jest więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    127
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Bo uprawianie kukurydzy bez suszarni to słaby interes. Z tych 11 masz 8,5 suchej *1400 to już inaczej wygląda( koszt suszenia 1500 na propanie)

A gdzie reszta kosztów?? Samo się wysuszyło, załadowało, zmagazynowało itp.?? Z 34% to napewno nie zostanie 8,5t suchej. Cóż na papierze zawsze wychodzi duży plus:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
9 godzin temu, dawcio2218 napisał:

Dziś ścięte fao 230 wilgotność 34 plon 11 ton cena 760 netto po potraceniach

 

9 godzin temu, Navara1988 napisał:

8ha skoszone kokuna wilgotność 33-34% 15.2t z hektara sprzedane do bioagry  750 netto

Może piszcie rejon polski, będzie lepiej porównywać 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
13 godzin temu, Zdzinio napisał:

Wiem że na tony ale chciałem koledze wyżej wytłumaczyć że mokrej jest obiętościowo więcej ale wagowo jest lżejsza.

Wozimy i suchą kukurydzę i bardzo mokrą, nawet po ponad 40 %, i nie zgadzam się z Twoją opinią. Wagowo m3 kukurydzy czy mokrej czy suchej nie ma różnicy ,po typie ziarna czyli flint lub dent są duże różnice , flint praktycznie zawsze jest cięższy od denta i różnice potrafią być znaczne, ale wilg nie ma wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
26 minut temu, Bartek72511 napisał:

Wozimy i suchą kukurydzę i bardzo mokrą, nawet po ponad 40 %, i nie zgadzam się z Twoją opinią. Wagowo m3 kukurydzy czy mokrej czy suchej nie ma różnicy ,po typie ziarna czyli flint lub dent są duże różnice , flint praktycznie zawsze jest cięższy od denta i różnice potrafią być znaczne, ale wilg nie ma wpływu.

co ty gadasz czyli woda nic nie warzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
mysza103 napisał:

1 godzinę temu, dawcio2218 napisał:

Dziś ścięte fao 230 wilgotność 34 plon 11 ton cena 760 netto po potraceniach

 Mam też parę ha kuku , ale po prawdzie to na tle pszenicy, to marnie to wygląda kuku 11 x760=8360, pszenica 6 x1500=9000.  Jak by było za kuku z 900 , to już było by to jakoś ok.

Z 7 hektarów jakieś 1,5 było na piachu 6z gdzie wydajność kukurydzy nie przekraczała 5 ton a miejscami od lasu nie było w ogóle kolb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    173
35 minut temu, fabio napisał:

co ty gadasz czyli woda nic nie warzy

Czy wy naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Jasno jest napisane że M3 mokrej waży podobnie jak suchej, tylko w mokrej jest więcej wody a mniej ziarna (bo jest grubsze nasączone wodą) a w suchej jest więcej ziarna a mniej wody. Tyle razy było wałkowane a niektórzy nie są w stanie pojąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
44 minuty temu, Audi213 napisał:

Podkarpacie Farmer Wietlin 750 netto. Tragedia...

To pewnie i wipasz, bioagra dadzą podobne ceny... W złym miejscu w Polsce przyszło mam żyć 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
49 minut temu, Audi213 napisał:

Podkarpacie Farmer Wietlin 750 netto. Tragedia...

Więcej zarobi na tej kukurydzy mając tylko suszarnie niż Ty mając pole maszyny nawozy i całą obsługę,O interesie pod chmurką,zależnym od pogody  nie wspomnę...

4 minuty temu, Pajej napisał:

To pewnie i wipasz, bioagra dadzą podobne ceny... W złym miejscu w Polsce przyszło mam żyć 

A jak kupujesz pasze u nich to masz taniej niz w innych rejonach ? Zwykłe dziady i tyle !

Edytowano przez mirekcich
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 godzinę temu, Pajej napisał:

To pewnie i wipasz, bioagra dadzą podobne ceny... W złym miejscu w Polsce przyszło mam żyć 

U nas statystycznie o wiele mniej razy susza występuje ja wole wykosić 12t x 750 niz 7t x 900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

A to czy Ty sprzedasz po 300 za tonę, zmienia cenę kukurydzy suchej? Poprostu ktoś zarobi na Tobie, ale Ty to chyba lubisz...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Nie musze, mam komu sprzedać uczciwie ! Rozumiesz to handlarzyku ???? To wy posrednicy najbardziej niszczycie rozne sektory gospodarki. Bo z Grażyna i dzejsiczką na Hawaje bedom jechać, janusze biznesu!!!

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez volvofh12
      Witam posiadamy w sprzedaży obronił indyczy bydlęcy oraz podłoże popieczarkowe dostarczam również wapno magnezowe węglanowe  kontakt 785449275
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj