Polecane posty

JanKrzysztof    1975
12 minut temu, ws71 napisał:

Tylko uwzględniając dane z eksportu 2020,2021 wychodzi że w Polsce zostalo ok 3mln ton z poprzedniego sezonu, do tego dochodzi najbardziej zbożożerny segment rynku trzoda,drób który leży i kwiczy to na pewno w kraju zostało sporo zboża

Zboże zostało i raczej wyjedzie, bo susza na zachodzie Europy to nie jest wymysł mediów, tylko potwierdzają to Polacy, którzy trochę po naszym kontynencie jeżdżą. Z kolei jak cena zbóż będzie niska, to ziarno paszowe gorszej jakości skończzy jako krajowe źródło opału, bo węgla na składach jest mało, a jeżeli jest dostępny, to jego jakość i cena pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 cennik jednej z firm i  z czasu agresji  już raz podałem  i jakoś specjalnie nie leciała w dół.

 

Cytat

 

27.01  1280

03.02 1230

16.02  1235

21.02 1220 /dzień najazdu rosjan/

22.02 1260

25.02  1330

01.03 1420

08.03 1830

14.03  1650-1700 / zależnie od terminu odbioru/

17.03 1630

23.03 1790 netto z gospodarstwa, kolejnych ofert nie chce mi sie dopisywać ale  przed inwazją jakoś zwyżki nie odnotowałem

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7604
3 godziny temu, Andpol napisał:

A ja planuje zwiększyć areał rzepaku względem pszenicy?  Może ten projekt z ograniczeniem bio paliw nie przejdzie?

Daj boże żeby nie ale sam wiesz , jak zapisali to w zielonym ładzie to przejdzie .

Mam zadzwonić do Końskowoli pod koniec sierpnia mają powiedzieć co zielonym ładem jakie zasady maja być mają teraz szkolenia .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4094
4 minuty temu, galan99 napisał:

Daj boże żeby nie ale sam wiesz , jak zapisali to w zielonym ładzie to przejdzie .

Mam zadzwonić do Końskowoli pod koniec sierpnia mają powiedzieć co zielonym ładem jakie zasady maja być mają teraz szkolenia .

To jak już będziesz wszystko wiedział to pamiętaj o nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
10 minut temu, miwigos napisał:

Jeszcze kika razy zmienia ten ład , z odłogowania juz sie wycofali

Krypto zielony ład to już masz chociażby w uprawie rzepaku. Gdyby był chloropiryfos na rynku, mielibyśmy absolutny rekord jeżeli chodzi o krajową produkcję tego ziarna, bo uszkodzonych roślin przez chowacza było mnóstwo na plantacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Tak kiepsko na chowaczabrukwiaczka nie chroniłem jescze nigdy jak wtym roku, sporadyczne oznaki żerowania były, cyperkil szedł przy okazji, musiało nie być nalotu, było za zimno, nalot widziałem 2 dni  i wtedy było opryskane, miało być poprawione ,ale ciepło pszyszło późno

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
1 godzinę temu, miwigos napisał:

 

 

Czy kolega brał dziś jakieś wspomagacze, pisałem wyraźnie że na ukraińskiej pszenicy w naszym województwie przez 2 mies szło zarobic na czysto 300-400 zł, moja pomyłka cena dotyczyła pszenicy 11,5 białka czyli 2 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Zboże zostało i raczej wyjedzie, bo susza na zachodzie Europy to nie jest wymysł mediów, tylko potwierdzają to Polacy, którzy trochę po naszym kontynencie jeżdżą. Z kolei jak cena zbóż będzie niska, to ziarno paszowe gorszej jakości skończzy jako krajowe źródło opału, bo węgla na składach jest mało, a jeżeli jest dostępny, to jego jakość i cena pozostawia wiele do życzenia.

susza jest, byłem ww ub tyg w belgii , miesiąc nic nie padało, temperatury do 40, trawa wyschła, kukurydza żółta, schnie, jedynie tam gdzie deszczownie to w miarę ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
10 godzin temu, jaco512 napisał:

Raport USDA jakoś taki optymistyczny nie jest.. poza tym susza na zachodzie Europy też ma wpływ.. zobaczymy co będzie za miesiąc.

Za miesiąc będą kolejki ze zbożem po tym jak azoty na 7tys cenę nawozów opublikują.

1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

susza jest, byłem ww ub tyg w belgii , miesiąc nic nie padało, temperatury do 40, trawa wyschła, kukurydza żółta, schnie, jedynie tam gdzie deszczownie to w miarę ok

Jaki region jeździsz? 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Francja spalona na wiór też jest , widziałem  tylko ścięte zboze i to bylo widać że spalone było o kuku i trawie lepiej nie mówić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
20 minut temu, alfa napisał:

Francja spalona na wiór też jest , widziałem  tylko ścięte zboze i to bylo widać że spalone było o kuku i trawie lepiej nie mówić 

Dodaj jeszcze Hiszpania, Włochy i część Niemiec, upały były po 42⁰.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Wloch I hiszpani nie widziałem ale niemcy i Francję tak to nie które rejony to jak żyje to kukurydzy takiej nie widziałem I nie uwierzyłbym żeby ktoś powiedział.  Z daleka to jak tyton suchy patrzysz x bliska a to kuku żółta za kolano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Rumunia Węgry też przy głównej trasie ch*jowa a u mnie na górkach też bez kolby 

Pomylka oczywiście chodzi o kukurydzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7604

Polska dane ze zbiorów .

GUS zapowiada rekordowe zbiory pszenicy i rzepaku

Wstępne szacunki Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że powierzchnia uprawy zbóż podstawowych z mieszankami w 2022 r. jest o około 7 proc. mniejsza od ubiegłorocznej i wynosi 5,9 mln ha, w tym pszenicy ponad 2,5 mln ha. Jednak plony (efektywność z jednego hektara) zbóż podstawowych z mieszankami oceniono na poziomie o 6 proc. wyższym, niż w roku ubiegłym. GUS oszacował wzrost plonów wszystkich zbóż podstawowych, z tego w największym stopniu w przypadku żyta (+9 proc. r/r), pszenżyta jarego (+7 proc.) oraz pszenicy jarej i pszenżyta ozimego (po +5 proc.).

Zdaniem GUS zbiory zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi (bez kukurydzy, gryki i prosa) mogą wynieść 26,6 mln ton – o 1 proc. mniej niż w 2021 r.

Produkcja pszenicy osiągnie rekordowy poziom – 13 mln ton, o blisko 8 proc. wyższy niż w poprzednim roku.

Mniejsze od ubiegłorocznych będą zbiory niektórych zbóż (głównie jarych), w tym m.in. żyta (o 5 proc.), owasa (o 8 proc.) i jęczmienia jarego (o 19 proc.).

Zbiory rzepaku i rzepiku ocenia się na około 3,6 mln t, tj. o około 12% więcej od zbiorów ubiegłorocznych.

https://agroprofil.pl/wiadomosci/gus-zapowiada-rekordowe-zbiory-pszenicy-i-rzepaku/?fbclid=IwAR0abaMRIdUTuVpTiKMcWyWXNoevK6KT4VKEQ8vmnaqGp3qha8RTqt8Sg44

image-24.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Za miesiąc będą kolejki ze zbożem po tym jak azoty na 7tys cenę nawozów opublikują.

Jaki region jeździsz? 

antwerpia , gent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
16 minut temu, karolr2 napisał:

Rumunia Węgry też przy głównej trasie ch*jowa a u mnie na górkach też bez kolby 

Pomylka oczywiście chodzi o kukurydzę 

Coś w okolicy ładujesz na madziara? Na ruskich coś jeździsz jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
22 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Czyli nawozy niepotrzebne, skoro ludzie okroili dawki, a plony lepsze. Komisarz miał rację!

Zobaczymy jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Panowie jak myślicie ceny zboża coś wzrosną? Mam dużo żyta i nie wiem czy sprzedawać czy czekać 

Na dzisiaj cena 1000 brutto za żyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 minutę temu, krzysiek277 napisał:

Panowie jak myślicie ceny zboża coś wzrosną? Mam dużo żyta i nie wiem czy sprzedawać czy czekać 

Na dzisiaj cena 1000 brutto za żyto 

Jest tu paru znachorów wczytaj sie i sie dowiesz, aż sie dziwie ze z taką wiedzą analityczną w ziemi gmeraja.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
krzysiek277 napisał:

Panowie jak myślicie ceny zboża coś wzrosną? Mam dużo żyta i nie wiem czy sprzedawać czy czekać 

Na dzisiaj cena 1000 brutto za żyto 

konsumpcja ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19796
5 minut temu, krzysiek277 napisał:

Panowie jak myślicie ceny zboża coś wzrosną? Mam dużo żyta i nie wiem czy sprzedawać czy czekać 

Na dzisiaj cena 1000 brutto za żyto 

Jeżeli jest to żyto konsumpcyjne to czekaj zresztą i paszowe będzie miało cenę blisko Germanii , kwestia jeszcze skąd jesteś 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj