Polecane posty

dlugin    322
52 minuty temu, galan99 napisał:

Rekordowe zbiory pszenicy i rzepaku w Australii

Dobra pogoda i powiększanie areału uprawy zapewniają rekordowe zbiory.

Ostatnie ulewne deszcze na wschodnim wybrzeżu Australii, wywołane zjawiskiem pogodowym La Niña, nie przeszkodzą w osiągnięciu rekordowych wyników dla obecnych zbiorów zbóż i rzepaku.Tak przynajmniej ocenia australijski urząd ds. rolnictwa (ABARES), którego obecna prognoza zakłada łącznie 58,4 mln ton zbiorów roślin ozimych w sezonie 2021/2022. To nie tylko 4,8 proc. więcej niż w poprzednim sezonie, lecz także największa ilość, jaką kiedykolwiek zebrano.

Wzrost zapewnia Australia Zachodnia

Zdaniem ekspertów oprócz powiększenia powierzchni upraw o 3,0 proc. sprzyjające warunki klimatyczne z wiosennymi opadami umożliwią obfite zbiory. Znacznie lepsze warunki pogodowe w porównaniu z sezonami suszy 2018/2019 i 2019/2020 są szczególnie widoczne w uprawie pszenicy. Tegoroczne zbiory mają wzrosnąć o 3,3 proc. w porównaniu do poprzedniego roku, do rekordowego poziomu 34,4 mln ton. Większość tego wzrostu pochodzi ze stanu Australia Zachodnia.

W przypadku jęczmienia ABARES spodziewa się wzrostu produkcji o 1,5 proc. do 13,3 mln ton w porównaniu z sezonem 2020/2021. Byłby to drugi największy poziom w historii. Z kolei w przypadku owsa, przy znacznie zmniejszonej powierzchni uprawy, widoczny jest spadek zbiorów o 4,9 proc. do 1,58 mln ton. Według dyrektora zarządzającego ABARES, deszcze opóźnią zbiory w niektórych częściach kraju i prawdopodobnie nastąpią również gradacje jakościowe ze zróżnicowaniem cenowymi, ale nie należy się spodziewać dużych strat w plonach.

Wzrost uprawy rzepaku i roślin jarych

Rolnicy w Australii zwiększyli uprawę rzepaku o około 24 proc. w porównaniu z sezonem 2020/2021 do 3,04 mln ha i, według władz rolniczych, mogą zebrać go o 26,7 proc. więcej, osiągając rekordową wielkości 5,73 mln ton.

Ze względu na dobre warunki pogodowe, uprawa roślin jarych, takich jak sorgo, kukurydza, ryż i bawełna, została rozszerzona o 36,1 proc. do 1,42 mln hektarów w stanach Nowa Południowa Walia i Queensland. Zbiory rzędu 5 mln ton przekroczą poziom z poprzedniego roku o połowę, przy czym najwyższy wzrost spodziewany jest w przypadku sorgo, bawełny i ryżu.

Australia DYKTUJE CENY PSZENICY .

Ty  dyktujesz ceny znawco😂😂😂Procentowo bardzo dużo zwiększyli areał rzepaku ,kuku,ryżu ,bawełny i o 3% pszenicy jest więcej .Owsa mniej posiali tylko nie podali ile mniej skoro zbiory będą tylko o niecałe 5% mniejsze r/r .To czego oni tam nie posiali skoro wszystkich upraw % bardzo dużo przybyło?Chyba że mają hektary z gumy z twoich majtek 😂😂😂😂😄

Edytowano przez dlugin
  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Głównie informacja zaleje.

Jeszcze chyba na raport z USA o stanie zasiewów czekają w tym tygodniu, przy czym nie omieszkali wspomnieć że jest dobrze.

Liczy się informacja, a nie towar. Ci co kreują rynek pewnie zbóż by nie rozróżnili

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
3 godziny temu, PanAres napisał:

Ten sezon jest do innych niepodobny.

image-10.png

Jest bardzo podobny w żniwa , darcie  chłopskiej skóry na  żywca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
11 godzin temu, KrzysMis napisał:

Malinowska TOP 

1300 brutto pszenica ogólnoużytkowa

 

 

 

A kiedy pytałeś, bo wczoraj mi tam powiedzieli 1250 brutto za paszę.

Jęczmień 1050 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Kupujcie chłopy tą saletrę i nie patrzcie na cene, bo nie możemy być gorsi od jakiś kangurów, wyprodukujemy więcej i sprzedamy jeszcze taniej jak oni!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Teraz pisana umowa czy wcześniej? Czemu w takim dołku cenowym wypychasz? 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysMis    4
1 godzinę temu, oregano napisał:

A kiedy pytałeś, bo wczoraj mi tam powiedzieli 1250 brutto za paszę.

Jęczmień 1050 brutto

Dzisiaj rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten wpis z plonami w Australii to jest jakaś kpina. Zwiększyli areały zasiewów..... Ciekawe.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Teraz pisana umowa czy wcześniej? Czemu w takim dołku cenowym wypychasz? 

Jak dla mnie to przyzwoita cena , dzis zadzwonili ze beda miec autko w okolicy, mroz trzyma to błota niema to sie zgodziłem . Czy to dobrze czas pokaze . Nawozy mam kupione ale dom buduje i ssanie na kase mam.

Edytowano przez Jurek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Dastan napisał:

Teraz pisana umowa czy wcześniej? Czemu w takim dołku cenowym wypychasz? 

Ile podrożeje? Kupię z 2000 ton. Odpalę ci 10% za informację. Pisz priv żeby inni za darmo się nie dowiedzieli...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Już samo to, że w grudniu skupy się obkupiły na full i jeszcze nie są zmuszone do zakupów. Muszę się im wyczerpać zapasy to wtedy cena wzrośnie.

 

P.s

@Taurus83 zdrożeje 200% także kupuj ile wlezie pewne info tylko nikomu nie mów xD

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
8 godzin temu, Taurus83 napisał:

Ile podrożeje? Kupię z 2000 ton. Odpalę ci 10% za informację. Pisz priv żeby inni za darmo się nie dowiedzieli...

Podrozeje w naszym rejonie 200zł , podac numer konta?:D:D Ruszaj szukać towaru:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Już samo to, że w grudniu skupy się obkupiły na full i jeszcze nie są zmuszone do zakupów. Muszę się im wyczerpać zapasy to wtedy cena wzrośnie.

 

P.s

@Taurus83 zdrożeje 200% także kupuj ile wlezie pewne info tylko nikomu nie mów xD

Skupy to akurat maja prawie zerowy wpływ na cene w Polsce w obecnej sytuacji będzie eksport będzie cena, nie będzie eksportu cena w dół, podobna sytuacja dotyczy całej Unii

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wszystkim koszty rosną tylko nie nam. Nami się nikt nie przejmuje tylko obarcza za inflacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bo jesteś tylko rolnikiem ładnie nazwę bo można by inaczej to powiedzieć .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Jestem w młynie samo i już 3 albo 4 auto odjeżdża bo prawdopodobnie nie przechodzi parametrów. Auta głównie spod Lublina i jedno Zamość. 

Widać że sporo pszenicy nie łapie parametrów 

Edytowano przez XTRO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@XTRO Nic dziwnego że może nie spełniać parametrów jak spora część osób w okolicy nie kosiła bo jeszcze suchsza będzie a później już deszcze lały, ja nie czekałem i przed deszczem wszystko wykoszone, cały plon czeka na lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
30 minut temu, XTRO napisał:

Jestem w młynie samo i już 3 albo 4 auto odjeżdża bo prawdopodobnie nie przechodzi parametrów. Auta głównie spod Lublina i jedno Zamość. 

Widać że sporo pszenicy nie łapie parametrów 

Jaki ceny 

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj