Polecane posty

mysza103    2462
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Czyli jak będę miał te 25 lat w kursie to trzeba firmę zakładać i ZUS płacić i wtedy emerytura na Majorce?

To wtedy z krusu nie dostaniesz nic , bo wymagany staż to 35 lat składkowych , a i z zus też wówczas za dużo nie uskładasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
30 minut temu, mysza103 napisał:

To wtedy z krusu nie dostaniesz nic , bo wymagany staż to 35 lat składkowych , a i z zus też wówczas za dużo nie uskładasz 

120 kwartałów czyli 30 lat i przy obecnych przepisach 60 lat kobieta,65 meżczyzna

@Jk1976 tak buja się w okolicy 352€ +- 2 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
3 minuty temu, ws71 napisał:

120 kwartałów czyli 30 lat i przy obecnych przepisach 60 lat kobieta,65 meżczyzna

@Jk1976 tak buja się w okolicy 352€ +- 2 €

emerytura z KRUS to taki badziew dla naiwnych - w ZUS gwarantowana jest po 25 latach składek

poza wysokością składki KRUS nie ma żadnych zalet - po 30 latach masz 1000zł brutto emerytury

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
7 minut temu, KarolaKarotka napisał:

działa :) ale tak srednio bo na razie +2E 😜

A to nawet nie wiedziałem , myślałem że dzisiaj wszyscy świętują , i wygląda na to że hura optymizm mija , bo tak się buja w granicach zera czy to pszenica czy rzepak ,a kuku prawie minus 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
55 minut temu, mysza103 napisał:

To wtedy z krusu nie dostaniesz nic , bo wymagany staż to 35 lat składkowych , a i z zus też wówczas za dużo nie uskładasz 

Pomyliłem bo kobieta 25 a mężczyzna 30, czyli 30 będę miał w wieku 48 i wtedy na ZUS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
46 minut temu, jahooo napisał:

emerytura z KRUS to taki badziew dla naiwnych - w ZUS gwarantowana jest po 25 latach składek

poza wysokością składki KRUS nie ma żadnych zalet - po 30 latach masz 1000zł brutto emerytury

 

Bardziej 1350 zł na łapkę, znajoma na ZUS-ie od 1992 r[najniższa opłacana składka] na obecna chwilę 700zł prognozowana emerytura[52 lata]

34 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Pomyliłem bo kobieta 25 a mężczyzna 30, czyli 30 będę miał w wieku 48 i wtedy na ZUS 

Wszyscy równo czyli min 120 kwartałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
3 minuty temu, ws71 napisał:

Bardziej 1350 zł na łapkę, znajoma na ZUS-ie od 1992 r[najniższa opłacana składka] na obecna chwilę 700zł prognozowana emerytura[52 lata]

Wszyscy równo czyli min 120 kwartałów

ze mnie się niektórzy koledzy śmieli, że nie przeszedłem na samozatrudnienie - bo tyyyyyle kasy zostaje, dziś mają prognozowaną emeryturę 1200-1500zł, a ja  3000 plus II i III filar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17

A nie jest tak , że jak jesteś ubezpieczony w ZUS-ie to możesz na własny wniosek ubezpieczyć się w KRUS i opłacać tu i tu i lata będą lecieć. Wiadomo jak ubezpieczony w ZUS to wykreślają KRUS ale na własny wniosek w jakiejś innej formie można się ubezpieczyć na pewno dodatkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy pensji minimum tylko tak można. 

kiedyś było przy pracy na1/2 etatu na minimalnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
1 godzinę temu, misiek_ad napisał:

A nie jest tak , że jak jesteś ubezpieczony w ZUS-ie to możesz na własny wniosek ubezpieczyć się w KRUS i opłacać tu i tu i lata będą lecieć. Wiadomo jak ubezpieczony w ZUS to wykreślają KRUS ale na własny wniosek w jakiejś innej formie można się ubezpieczyć na pewno dodatkowo. 

dodatkowe ubezpieczenie w KRUS dotyczy tylko częsci składki zdrowotnej, ale nie emerytalnej

@galan99 Jak tam ceny na zboże w SKierbieszowie ? Mam potrzebę coś wywieźć trochę

Znałeś Bogdana Bratkiewicza ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Turcja zapewniła Ukrainę, że korytarz zbożowy będzie podtrzymany nawet bez Rosji, która w chwili obecnej nie jest w stanie go zablokować, bo nie mogą ruszyć się z portów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Zzz Zamość Pszenica:  1 594,30 zł/t 

farmer Lipsko od 1498 do 1605 brutto

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, KarolaKarotka napisał:

nie śledzę wiadomości, kto wie dlaczego za oceanem pszenica padła o 5% i ciągnie za sobą notowania matif?

a że niby czemu ma drożeć. 

zaburzenia w produkcji żywności. 

dziś wszyscy chcą ziarko siać bo dobrze i lekko, nikt produkcji zwierzęcej nie chce rozwijać. 

inflację też trzeba dusić. 

tanie ziarko to może i tańsze mięso i mleko będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, KarolaKarotka napisał:

Ty kolego pewnie z tych co w żniwa prosto na skup?

nie. 

pierwszy raz od lat mam ziarko na sprzedaż, a nie kupuję. i strasznie mi się to podoba. 

lucerniki pod pług i to nie tylko u mnie. 

mnóstwo ludzi produkcję zwierzęca ogranicza lub likwiduje w moich regionach. 

na przyszły rok jedna obora na magazyn będzie przeznaczona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kibicuję. realnie patrzę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj