Polecane posty

galan99    7583
40 minut temu, Wicherek napisał:

W sejmie potrzebny jest ktoś jak Andrzej Lepper , ma mówić o problemach rolników i wcale nie musi rządzić , wystarczy że będą go słuchać 

Takiego już nie ma i nie będzie bo ludzie Leppera nazywali durniem nie łukiem bo przeszkadzał własnie tym co tak go nazwali , wszelkie afery były wymyślane .

Michał jest za słaby i idzie na układy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I go wychuzdali. to jest szambo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
1 godzinę temu, PanAres napisał:

A gdyby nawet ktoś inny wygrał, to po obecnym rozpasaniu będzie zaciskanie pasa. 

Więc znowu wyjdzie, że piz dobry a inni źli XD

Jakoś od innych nie słyszałem jeszcze jaki mają program i jak chcą rządzić, tylko że na chama chcą rządzić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Afera gruntowa – potoczna nazwa afery korupcyjnej w Polsce, która wybuchła latem 2007, doprowadzając do dymisji wiceprezesa Rady Ministrów i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera 9 lipca 2007. Afera również doprowadziła do rozpadu rządzącej wówczas koalicji PiS, LPR i Samoobrony RP .

Andrzej się nie bał miał wiele spraw sądowych i nic mu nie zrobili aż do czasu w roku 2007 znaleźli sposób na Andrzeja a ludzi co byli skazani zostali ułaskawieni wiadomo o kogo chodzi .

Polska ma sprowadzać pszenicę z Ukrainy  taki jest rozkaz wydany tylko przez kogo ? .

Kowalczyk się mota wypowiedziach bom to nie są ich działania po prostu wykonują polecenia tylko nie wiedzą jak to powiedzieć Polskim  rolnikom .

Janusz Piechociński się pojawia tuż przed wyborami .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

@galan99 Leppera za***ali za to co wiedział od ukraińskiego zakonu rycerzy Michała archanioła, o kontrakcie gazowym z 2010 roku

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
45 minut temu, tadi77 napisał:

widzialem już ogłoszenia "kupię pszenicę 900zl

Ciekawe jest to że wszyscy są pewni powrotu cen z wiosny , a są jakieś przesłanki do tego ? Ja widzę jedynie jeszcze słabszą złotówkę ale więcej co ? Chiny mają ponoć zapasy na 2 lata , Ukraina ma jeszcze stare zapasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, jajonasz napisał:

No to co proponujesz?

Nic, widzę co się dzieje w Polsce i na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
58 minut temu, tadi77 napisał:

widzialem już ogłoszenia "kupię pszenicę 900zl"

To ja dam 1000 tylko że płatne w marcu😁😂. I możeta wozić do oporu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
17 minut temu, Zdzinio napisał:

To ja dam 1000 tylko że płatne w marcu

Nasłuchałeś się Kowalczyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
45 minut temu, LonelySoul napisał:

Ciekawe jest to że wszyscy są pewni powrotu cen z wiosny , a są jakieś przesłanki do tego ? Ja widzę jedynie jeszcze słabszą złotówkę ale więcej co ? Chiny mają ponoć zapasy na 2 lata , Ukraina ma jeszcze stare zapasy 

Nie będzie powrotu cen z marca jedzie zboże z Ukrainy i będzie jechało dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Nie będzie, Kowalczyk powiedział coś na co nikt nie zwrócił uwagi, otóż powiedział żeby się przyzwyczajać bo zboża z Ukrainy będzie napływać coraz więcej.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Pszenica z Ukrainy po 850 po polskiej stronie granicy.  I my chcemy żeby cena była. Myślę, że za 2-3 miesiące 1300 to najwyżej co dostaniemy. Jedyna szansa, że pójdzie z Ukrainy morzem ale UE zgodziła się na zniesienie ceł więc w połączeniu z naszymi nieudacznikami - koniec opłacalności polskiego rolnictwa. W mojej okolicy rzepak - 2900. Sprzedawać czy może czekać aż ruszy import z Ukrainy? Bo tam nie ma przetwórstwa rzepaku

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
7 godzin temu, Wicherek napisał:

Agrounia  , nie wiadomo , ale rolnicy chyba już błędu nie popełnią i na pis nie zagłosują  !

Nie słyszałem o takiej partii. Ale wynika z tego , że to jednak  desant. Niech zgadnę PSL?

Mam jeszcze taką uwagę. Porównywanie Kołodziejczaka do Leppera jest nie na miejscu. Jeden z nich, mimo, że był przez salony wiśmiewany, mógł być uznawany za prawdziwego przywódcę chłopów. Drugi z racji  z swojej piz....atości nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 godziny temu, Desperado napisał:

Jakoś od innych nie słyszałem jeszcze jaki mają program i jak chcą rządzić, tylko że na chama chcą rządzić.

Myślisz, że usłyszysz? Po wyborach się okaże, że tygrysek wprowadzi emerytury od 70 roku życia, a następca Kulczyka powie, że to fajny gość, i super reformę przeprowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak wspominałem nasz Minister nie rządzi sam tylko wykonuje polecenia .

To będzie dobicie Polskiego rolnika DROGIE NAWOZY KUPIONE A TANIO SPRZEDANE WIEC ODPOWIEDZ JEST JEDNA  HU...IA .

Kowalczyk przyznaje – sytuacja na rynku zbóż jest trudna. Skup interwencyjny nie przejdzie!

Wejdziemy w żniwa z dużymi zapasami zbóż, ale z wizją dużo mniejszych zbiorów. – wynika z posiedzenia ws. sytuacji na rynku, w której uczestniczył Henryk Kowalczyk wraz z przedstawicielami KOWR,  branży zbożowej i roślin oleistych, a także analitykami rynku. Dane są zatrważające.

Wzrost powierzchni upraw kukurydzy, pszenicy i rzepaku

Wicedyrektor KOWR Marcin Wroński przedstawił sytuację podażowo-popytową na rynku zbóż i nasion roślin oleistych. W Polsce nastąpił wzrost powierzchni upraw kukurydzy, pszenicy ozimej i rzepaku, co świadczy o większym zainteresowaniu rolników tymi uprawami. Co ciekawe w tym roku udział eksportu w krajowej produkcji zbóż, stanowi już 20 proc. Dyrektor Wroński podkreślił, że jesteśmy samowystarczalni w produkcji zbóż na poziomie blisko 140 proc. – zdecydowanie więcej zbóż eksportujemy, niż importujemy. Odnosząc się do rynku roślin oleistych, prognozy zbiorów rzepaku są optymistyczne i szacowane na ok. 3,2 mln ton.

“Wiemy, że sytuacja jest trudna. Napływ zbóż z Ukrainy powoduje niepokój wśród rolników o destabilizację rynku. Dużym problemem jest również chaos informacyjny i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o milionach ton zboża przyjeżdżającego do Polski zza ukraińskiej granicy” – powiedział wicepremier Kowalczyk.

Jak podkreślali eksperci, zboże, które trafia do nas z Ukrainy, to w ogromnej większości kukurydza. Z danych Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że od stycznia do 3 lipca tego roku do Polski zaimportowano 684 tys. ton zbóż z Ukrainy w porównaniu do 1,3 tys. ton w takim samym okresie roku poprzedniego. Zdecydowaną większość tego importu stanowiła kukurydza.  Dodatkowo występują duże regionalne rozbieżności cen – rolnicy z rejonów południowo-wschodnich otrzymują na znacznie niższe ceny, niż ci z północy kraju. Mają problem ze sprzedażą swojego zboża, często więc, aby utrzymać płynną finansową, sięgają po kredyty. Z prognoz wynika, że ze względu na suszę i upały tegoroczne zbiory zbóż będą mniejsze. Zgromadzone zapasy będą mogły zrekompensować spadek plonów. Prognozuje się, że będzie większe zapotrzebowanie na zboże w drugiej połowie roku.

Polska ma znaczne zapasy zbóż

Wielu rolników wstrzymało się ze sprzedażą zeszłorocznych zbóż przez trudną do ocenienia sytuację ekonomiczną podyktowaną wojną za wschodnią granicą.

“W nowy sezon żniwny wchodzimy ze znacznymi zapasami zbóż” – powiedział wicepremier Kowalczyk.

No i tu się zaczyna robić gorąco ponieważ do tych zapasów dochodzi obecnie napływają do Polski kukurydza z Ukrainy. Aby móc ją przewieźć dalej, niezbędne są rozwiązania licznych przeszkód logistycznych, a do ich rozwiązania potrzebne jest zaangażowanie się innych państw europejskich. 

Skup interwencyjny nie przejdzie

Kowalczyk powiedział, że dane z analiz rynku odzwierciedlają realną sytuację i Polska nie ma możliwości przeładunkowych, żeby przewieźć większe ilości zboża w czasie zbiorów. Szef resortu rolnictwa przypomniał też, że 12 maja Komisja Europejska zadeklarowała pomoc w transporcie zbóż z Ukrainy i w organizacji korytarzy solidarnościowych, jednak wciąż czekamy na konkretne rozwiązania i środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Bracia Ukraińcy, unia USA (mieli budować silosy na zboże, teraz nie muszą) dziękują polskim rolnikom za pomoc finansową na walkę z ruskim najeźcą

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja myślę że zboże będzie drogie. Węgla nie ma i nie będzie a do tego ceny są, astronomiczne . Za chwilę pewnie to samo będzie z gazem. Więc może część zboża, wyląduje w piecach jsk się pali i jest 2.5 razy tańsze od węgla. Owies, się pali jęczmień też nie wiem tylko jak z pszenica

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
4 minuty temu, Audi213 napisał:

Podkarpacie Farmer Wietlin paszowa 980, rzepak 2800.....

Rok temu ceny były podobne

brak słów co to się teraz wyprawia z nami

to tylko polityka rządzących do tego doprowadziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Z tym zbożem opałowym to może być, sam kiedyś mieszałem żyto z ekogroszkiem zużycie wychodziło ~ 1,5 T żyta / 1 T ekogroszku raczej średniej jakości wtedy cena żyta około 220 zł/t. Patrząc  na tabelę to owies czy jęczmień w cenie 1000-1200 zł daje dużą oszczędność w porównaniu do ekogroszku za 3000-3500 mimo większego zużycia.

IMG_20220718_101104.jpg

Co do cen skupu np. w jednym skupie tylko żyto 1100 dla reszty brak cen czyli czekają do żniw.

Edytowano przez Norman
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj