Polecane posty

Leszy    5022

Dzwoniłem do Piasta w Płońsku i oferują 1550 za paszową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
34 minuty temu, PAN88 napisał:

Żeby nie wojna to wszystko było realne. A co będzie to zobaczymy

W marcu była już wojna, ale to nie o to chodzi. Po prostu, niektórym w majtach mokro się robi, kiedy innym źle się dzieje, stąd tego typu analizy/prognozy, słowem, życzenia. Szczęśliwie błędne, a nawet bz durne. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8
4 minuty temu, Leszy napisał:

Dzwoniłem do Piasta w Płońsku i oferują 1550 za paszową. 

Jeśli paszówka to badają jakieś parametry ? 

Jak z płatnościami i transportem u nich ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
12 minut temu, geo2 napisał:

ogłoszeniodawca z ... Warszawy 

Co w tym dziwnego?a tak naprawdę to uj go wie skąd on jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
8 minut temu, Boles napisał:

Jeśli paszówka to badają jakieś parametry ? 

Jak z płatnościami i transportem u nich ? 

a to nie wiem, bo mam tylko jedną przyczepę 10 t. Tylko, że u nich zawsze trzeba się nastać w kolejkach. Z kierowców tak to mało kto chce tam jechać jakby chciał kogoś wynająć. Parametrów mają się ponoć nie czepiać.  

Mi zawsze płacili, ale było parę głosów, że się ociągają. 

Edytowano przez Leszy
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

a co myśleliście że dadzą chłopu z ha 10 tyś na czysto wziąć za ha,  k...a oni mają wszystko policzone co do grosza żeby nie zarżnąć a mieć nadzieje i te gówno pchać do przodu

nikt na ludzi nie patrzy, dali 13 i 14 emerytury zabiorą z nawiązką w cenie węgla, paliwa, gazu  ale jaki naród taka władza

Ja na to nie liczyłem że będą jakieś kokosy tylko wyżej jeden pisał że to przez wojnę przez ch*a a nie wojnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
38 minut temu, geo2 napisał:

ogłoszenie olx, pszenica 1190, w ofercie także inne towary z UA, wagony, ogłoszeniodawca z ... Warszawy 

Wagony w cenie pszenicy ? Czy może w cenie złomu ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, geo2 napisał:

ogłoszenie olx, pszenica 1190, w ofercie także inne towary z UA, wagony, ogłoszeniodawca z ... Warszawy 

No przelew na konto i uj z pieniędzy i ze zboża,tak jak kiedyś z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
11 minut temu, Navara1988 napisał:

W żniwa będzie po 800 i ch*ja więcej. 

Dziwne aby było tyle samo co teraz. Potem musi drożeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Parczewski obszarnik zakontraktował zboże i rzepak więc teraz będzie już tylko drożej 😁 ostatnio pryskał pszenicę, pokazał że 9t da to od razu na matiffie notowania ostro w dół 😂

  • Haha 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Dzisiaj klepnięte  pszenica konsumcyjna po 1670 zł netto,  pszenżyto 1390 zł netto,  jęczmień 1340 zł netto,  lubuskie, stare zbiory, więcej już nie czekam ,czyszczę magazyny

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Parczewski obszarnik zakontraktował zboże i rzepak więc teraz będzie już tylko drożej 😁 ostatnio pryskał pszenicę, pokazał że 9t da to od razu na matiffie notowania ostro w dół 😂

A który to 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Udalo mi się zakontraktować stare zbiory 1560 netto PSZENŻYTO. Tym co nie sprzedali to życzę cierpliwości i jak najmniej nerwów. Oby rolnictwo nasze polskie pnęło się do góry, a nie na odwrót. 

Edytowano przez Magikk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
4 godziny temu, Navara1988 napisał:

W żniwa będzie po 800 i ch*ja więcej. 

Do żniw jeszcze miesiąc czasu , spokojnie można jeszcze jakiś magazyn przygotować aby nie zostać okradzionym , a swoją droga to ja przez cały rok piszę  że w żniwa będzie rzeź   ! i kto słuchał to jakiś magazyn postawił  !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
12 minut temu, Wicherek napisał:

że w żniwa będzie rzeź 

No i sprawdziło się szybciej niż myślałeś, już jest😆

3 godziny temu, pedro2 napisał:

pokazał że 9t da

Tak da jak te byki ,a teraz ,,zarobi" na tych motorach🤣

Edytowano przez witejus
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Wicherek napisał:

, a swoją droga to ja przez cały rok piszę  że w żniwa będzie rzeź   ! i kto słuchał to jakiś magazyn postawił  !

Nie lubię się kurzyć żeby dwa razy przerzucać 🤭

Po niedzieli trzeba będzie zawieść resztę , a tak trzymałem na czarną godzinę 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
34 minuty temu, Wicherek napisał:

Do żniw jeszcze miesiąc czasu , spokojnie można jeszcze jakiś magazyn przygotować aby nie zostać okradzionym , a swoją droga to ja przez cały rok piszę  że w żniwa będzie rzeź   ! i kto słuchał to jakiś magazyn postawił  !

No tak ale gdzie te 2500 za tonę?😅

Czy teraz napiszesz że już sprzedałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Niektórym widzę szkoda że inni jeszcze mają towar zamiast pieniędzy.....a powiedzcie czy lepiej żeby zboże leżało na kupce czy może banknoty😬??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

A jak tam ceny w  lubelskim  teraz ktoś się orietuje LJA LKR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 minuty temu, chwiolas napisał:

czy lepiej żeby zboże leżało na kupce czy może banknoty😬??

Tak źle i tak nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19
8 minut temu, ma123 napisał:

A jak tam ceny w  lubelskim  teraz ktoś się orietuje LJA LKR

Cefetra Pawłów 1300 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Do żniw jeszcze miesiąc czasu , spokojnie można jeszcze jakiś magazyn przygotować aby nie zostać okradzionym , a swoją droga to ja przez cały rok piszę  że w żniwa będzie rzeź   ! i kto słuchał to jakiś magazyn postawił  !

Człowieku, co ty pieprzysz o magazynach jakby rolnictwo w Polsce stało na wysokim poziomie, kombajnu u większości nie będzie czym zapłacić jak nie sprzeda, zejdźcie w końcu na ziemię.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
29 minut temu, chwiolas napisał:

Niektórym widzę szkoda że inni jeszcze mają towar zamiast pieniędzy.....a powiedzcie czy lepiej żeby zboże leżało na kupce czy może banknoty😬??

 Teraz to wychodzi na to że lepiej by było jak by pieniądze leżały na kupce niż zboże , bo dajmy taki przykład , Sprzedałeś pszenicę 100 ton po 1800 , i pieniadze leżą na kupce . W tej chwili , lub w żniwa kupujesz z powrotem za tą  gotówkę 140 ton pszenicy po 1300zł/tona. I teraz sobie odpowiedz czy lepiej , wyszedł ten co trzymał to samą pszenice , czy ten komu leżały pieniądzę na kupce i za tą kupkę kupił , bądz kupi z powrotem pszenicę . Także odpowiedz na twoje pytanie jest prosta jeśli ktoś sprzedał sporo drożej niż jest obecnie to lepiej mieć pieniądze niż towar , bo za te banknoty można teraz usypać jeszcze większą kupkę zboża 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj