Polecane posty

Marcin34    141

No niech wspomagają naszych towarzyszy ze wschodu zboze ich kupią do lekarza mają pierwszeństwo wszystki socjal też im się należy wspaniale

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
Dnia 19.05.2022 o 15:18, mds212 napisał:

ladujcie na łódki i na północ i sprzedacie o 300zl drożej. 25 ton to 7.5k więcej. nawet jak transport wyniesie 3k to i tak jesteś do przodu.

Daj namiary na pewna firmę na północy to tak zrobię. Już nie jeden u nas tak handlował że ani towaru ani kasy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, marcianjargit napisał:

Skąd ty wszystko wiesZ ? Sprzedałeś całe zboże ?

Połowa została i nie wiem co robić. 

No jak skąd przecież mówię że od dwóch dni do zz Zamość wwożone są kontenery firmy Laude która obsługuje kolej i przeładunki towaru od banderowców . Skoro ich kontenery z ich logo wjeżdżają na plac zakładów i jadą na wywrotnice no to raczej po zboże nie jada bo tam się nie sypie chyba z silosów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
39 minut temu, dragon0102 napisał:

Daj namiary na pewna firmę na północy to tak zrobię. Już nie jeden u nas tak handlował że ani towaru ani kasy

Jak chcesz to mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, mds212 napisał:

Jak chcesz to mam 

Ja też poproszę o namiary. Z chęcią bym sprzedał za taką cenę , jak wszystko pójdzie jak trzeba flaszka dla Ciebie :)

Edytowano przez Farmerna102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1986    33
10 godzin temu, dragon0102 napisał:

Daj namiary na pewna firmę na północy to tak zrobię. Już nie jeden u nas tak handlował że ani towaru ani kasy

Nie rozumiem, problemu. Na kujawach też te lokalni cwaniaki się zmówili i  dawali mi 1670 netto. Pojechałem 40 km dalej 1815 netto... Przy 100 tonach jest różnica 

Oczywiście najpierw trzeba wykonać sondą do zboza dokładne próby z hałdy na parametry i ciągle sprawdzać na robaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

A ja co mam zrobić jeszcze nic kuku ani pszenicy nie sprzedałem. Pszenicę zagazowałem bo pojawiły się malutkie czerwone przybysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
31 minut temu, Przemo1986 napisał:

Nie rozumiem, problemu. Na kujawach też te lokalni cwaniaki się zmówili i  dawali mi 1670 netto. Pojechałem 40 km dalej 1815 netto... Przy 100 tonach jest różnica 

Oczywiście najpierw trzeba wykonać sondą do zboza dokładne próby z hałdy na parametry i ciągle sprawdzać na robaka 

Może u Ciebie wystarczy pojechać 40km u mnie i 100km nie pomoże. Co do parametrów to mam próby pobrane i wiem dokładnie co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

A ja co mam zrobić jeszcze nic kuku ani pszenicy nie sprzedałem. Pszenicę zagazowałem bo pojawiły się malutkie czerwone przybysze.

Marsjanie może to sa?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

A ja co mam zrobić jeszcze nic kuku ani pszenicy nie sprzedałem. Pszenicę zagazowałem bo pojawiły się malutkie czerwone przybysze.

Sam gazowales czy firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

A ja co mam zrobić jeszcze nic kuku ani pszenicy nie sprzedałem. Pszenicę zagazowałem bo pojawiły się malutkie czerwone przybysze.

Może z @Wicherek czekasz na 3tysiące🤣🤣. Pytanie tylko gdzie hodowlę znajdziesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    964

Na świecie jest 4 miliardy  ludzi  , jak tak dalej będzie to żeby dla ludzi starczyło.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
5 godzin temu, Farmerna102 napisał:

Ja też poproszę o namiary. Z chęcią bym sprzedał za taką cenę , jak wszystko pójdzie jak trzeba flaszka dla Ciebie :)

A jaka cene masz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
45 minut temu, JanKrzysztof napisał:

3a0d931915_nie_interesuj_sie.jpg

Tam też byłeś taki mądry 😅.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
2 minuty temu, Farmerna102 napisał:

1600 brutto , na dzień dzisiejszy  ciekawe co nowy tydzień przyniesie 

To ja sprzedałem ponad miesiąc temu po 1630 paszowe netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    835

Tylko z tą pszenicą z ukrainy.. słyszało się, że nieraz narzekali na jakość tej pszenicy, to jest ciche działanie rządu, chcą tanio kupić bo wiedzą że będzie później dużo drożej.. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
8 godzin temu, marcianjargit napisał:

Sam gazowales czy firma ?

Sam , tabletki na 100 ton 250 zł ale tak naprawdę to 200 spokojnie można zrobić!

6 godzin temu, PAN88 napisał:

Może z @Wicherek czekasz na 3tysiące🤣🤣. Pytanie tylko gdzie hodowlę znajdziesz

Nie taki zachłanny nie jestem czekam na 2 z przodu i wszystko jedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1986    33
9 godzin temu, dragon0102 napisał:

Może u Ciebie wystarczy pojechać 40km u mnie i 100km nie pomoże. Co do parametrów to mam próby pobrane i wiem dokładnie co mam

Dzwonisz do np. Procam, chemirol, good grains, ampol merol i pytasz o cenę za taki i taki towar z odbiorem z Gospodarstwa i tyle. Przyjeżdżają ważysz skład, sypiesz, potem sondą do zboża bierzesz próbki, sprawdzasz u lokalsów najlepiej dwóch na parametry i robaka i jak wszystko gra to odjeżdża towar. 

U nas paru było pewne towaru i poszło na port i robaka znaleźli i 200 zł w dół 👇 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
5 minut temu, Przemo1986 napisał:

Dzwonisz do np. Procam, chemirol, good grains, ampol merol i pytasz o cenę za taki i taki towar z odbiorem z Gospodarstwa i tyle. Przyjeżdżają ważysz skład, sypiesz, potem sondą do zboża bierzesz próbki, sprawdzasz u lokalsów najlepiej dwóch na parametry i robaka i jak wszystko gra to odjeżdża towar. 

U nas paru było pewne towaru i poszło na port i robaka znaleźli i 200 zł w dół 👇 

Z Good Grains rozmawiałem ale nigdy z nimi nie handlowałem więc jest obawa o płatność. Co innego jeśli kasę dostajesz na wadze ale to mało prawdopodobne. Próbki pobrane wczoraj na robaka i resztę, więc się nie obawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
13 minut temu, skywalker89 napisał:

Tylko z tą pszenicą z ukrainy.. słyszało się, że nieraz narzekali na jakość tej pszenicy, to jest ciche działanie rządu, chcą tanio kupić bo wiedzą że będzie później dużo drożej.. 

1 paszarnia kupuje kukurydzę z granicy ale to wcale taniej nie wychodzi.

Druga paszarnia nie chce widzieć tej kukurydzy. 

Dzwonił do mnie rolnik z pod Lublina to on swą taniej sprzedawał niż ta UA kukurydza różnica 100zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj