Polecane posty

javorskyp    8

Ja na Twoim miejscu gdybym miał już plan co z kasą zrobić (kupno czegoś, spłata jakiegoś kredytu) by tylko nie leżała kasa na koncie i topniała to bym w takiej cenie sprzedał przynajmniej część. Dla wewnętrznego spokoju.
Ciężko jest być ciągle na piku i sprzedać wszystko zawsze najdrożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

już uje mają najnowszą taktykę jak chłopu jeszcze bardziej dowalić...pszenica po 1830netto-odbior nie wiadomo kiedy ale może też wziąć po 1700zl i odbiór na cito😂oczywiście teraz ceny trochę spadły ale taka miałem oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
Jk1976 napisał:

2 godziny temu, fergi99 napisał:

kowalczyk Garbow 1600 brutto

Paszowa? 

tak


pawlus224 napisał:

Czy dobrze widzę że Matiff dziś sporo w dół a cebot trochę do góry ? 

To się nigdy wcześniej nie zdarzało.

4 godziny temu, fergi99 napisał:

kowalczyk Garbow 1600 brutto

Coś się nie wysilają.

norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
10 godzin temu, Papkin napisał:

Co mi to da?

Ewentualnie namiary na jakieś laboratorium w mazowieckim gdzie określą mi parametry

Ja do butelki po środkach nalałem wody równy 1 kg i w tym miejscu odciołem ją. 

Tam gdzie sprzedaje to z jednej strony na hali miała  około 80 a druga paszowa  i moja miała około 73 i po zważeniu tez tak wyszło. 

 Po prostu tylko nasypałem na wadzę  butelkę zgarnołem  na równo i nic nie ubijałem i tak mi wychodziło. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

elektroniczne maszynki w mojej okolicy zaniżają gęstość ok.11 g/dm3 i tak np. w firmie na K gęstość 74 na tym ich robocie a tradycyjnie na cylinder w Elewarze 75,1 także radzę to brać pod uwagę i domagać się próby gęstości na starej metodzie bo mają skupniki pole do zbijania ceny w moim przypadku wiele to nie zmienia ale kiedy są wyniki w pobliżu magicznych 76kg/100dm3 na tych robotach to wiedzcie że gęstość jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
10 godzin temu, boogie7 napisał:

Tak jak ktoś wcześniej już wspomniał, ten "kwalifikat" to najczęściej chujnia o mtz. nieco powyżej 30 g. więc wysiew 100 kg/ha daje ponad 300 ziaren/2

Tak kiepskiej nie miałem  od 38 do 40 była wtym roku , kiedyś 52 się trafiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
10 godzin temu, javorskyp napisał:

Ja na Twoim miejscu gdybym miał już plan co z kasą zrobić (kupno czegoś, spłata jakiegoś kredytu) by tylko nie leżała kasa na koncie i topniała to bym w takiej cenie sprzedał przynajmniej część. Dla wewnętrznego spokoju.
Ciężko jest być ciągle na piku i sprzedać wszystko zawsze najdrożej.

No wlasnie kasa niepotrzebna i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A jesteście pewnie , że bedzie juz tylko drożej? Z tego co widze to raczej idzie w w dół. Pszenica z Ukrainy nie wyparowała cały czas tam jest i predzej czy później trafi na rynek. Zasiewy myśle tez będą i wtedy możemy sie zdziwic z cenami ponad 2 tys. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Ja jestem zdania że głód do nowych zbiorów nie grozi. Wszystko co z cenami się dzieje to spekulacja i ewentualna walka o zboże zacznie się od września. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

od września to się zacznie walka o kupca

tak naprawdę to wysoka cena pasuje wszystkim skupującym i dlatego płacą więcej niż powinni hahaha , a to dlatego bo  wojna na Ukrainie pozwala robić każdemu z cenami co komu pasuje i nikt się nie zastanawia dlaczego

 

podobnie zachowują się rolniki wysoka cena na przednówku powoduje że się inwestuje bo na horyzoncie żniwa i pszenica po 2 000 a rzepak po 4000

prawda jest drogo sprzedali nieliczni i na dodatek niewiele , mało tego ci nieliczni podejrzewam że zainwestują w uprawy maksymalnie i prawdopodobnie stracą najwięcej , bo za to co teraz sprzedadzą kupią niewiele pomimo dobrej ceny , a z tego zainwestowanego braknie na koszty , bo świata nie stać na takie drogie ziarno

Edytowano przez stach12
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
37 minut temu, stach12 napisał:

od września to się zacznie walka o kupca

A to niby czemu,  czyżbyś nadprodukcję zbóż przewidywał xD

Propozycja na dziś pszenica 12.5%  1700, paszowa 1580 netto z terminem  na kwiecień.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
14 minut temu, mds212 napisał:

ZMierzylem gestosc pszenicy i wyszlo mi 77

też sobie sam zmierzyłem i wyszło mi 76,3 poprzez nasypanie do miarki 1000cm3 ,niestety w skupie tak pięknie już nie wyszło, przyjmij tolerancję +/- 2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli wiecie to przy podawaniu cen piszczę czy podwyżka czy obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro piszczysz  o tendencję cenową to proszę,   pszenica 12.5%  od środy w dół o 90 zł  u tego samego odbiorcy a zboża paszowe o około 50  także w dół .

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
1 godzinę temu, stach12 napisał:

od września to się zacznie walka o kupca

tak naprawdę to wysoka cena pasuje wszystkim skupującym i dlatego płacą więcej niż powinni hahaha , a to dlatego bo  wojna na Ukrainie pozwala robić każdemu z cenami co komu pasuje i nikt się nie zastanawia dlaczego

 

podobnie zachowują się rolniki wysoka cena na przednówku powoduje że się inwestuje bo na horyzoncie żniwa i pszenica po 2 000 a rzepak po 4000

prawda jest drogo sprzedali nieliczni i na dodatek niewiele , mało tego ci nieliczni podejrzewam że zainwestują w uprawy maksymalnie i prawdopodobnie stracą najwięcej , bo za to co teraz sprzedadzą kupią niewiele pomimo dobrej ceny , a z tego zainwestowanego braknie na koszty , bo świata nie stać na takie drogie ziarno

Tylko żeby się nie okazało, że plony okażą się ułamkiem ubiegłorocznych, różnie może być. Czy maksymalnie rolnicy zainwestują w uprawy, też miałbym wątpliwości. Przy tej pogodzie, która co tu dużo mówić na razie nie rokuje, dużo osób będzie chciało jednak nie polecieć z kosztami po bandzie. U mnie w Wlkp zero opadów od 38dni, robi się pustynia. Świata podobno nie stać na drogie zboże, a na kosmiczne wysokie ceny innych rzeczy już tak? Raczej żywność jest produktem pierwszej potrzeby. Przy wysokich kosztach, właściwie wszystkiego prędzej odbije się zmniejszeniem inwestycji i nie mam na myśli rolnictwa, tylko ogół gospodarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Świata nie stać na drogie zboże a wczoraj słyszałem w kurwizji  że Zamość dostał 30 mln dotacji na elektryczne autobusy , to i na drogą żywność musi ich być  stać  ! , w d*p.ch im  się przewraca !     

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Obawiam się tylko jednego na jesieni REGULOWANYCH CEN NA PŁODY , przez RZĄD WPROWADZONE .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj