Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grys    279
1 minutę temu, jahooo napisał:

1100 za 500kg to tez opchnę

hehe wiem ale są też takie tonowe albo nawet więcej długie na 2,5metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Tona to wchodzi w worek 130x100.

Teraz jarą czyściłem, ⅔bb i 750kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
12 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

Ten ich minister to chyba się czegoś nawąchał.

A co , nie ma racji ? przy zerowym exporcie pszenicy to nawet przez 2 lata by nie przejedli tego co mają w magazynach . Ludzi mają nie wiele więcej jak u nas , a zbiory zbóż razy 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
10 godzin temu, farmerss34 napisał:

kupię każdą ilość pszenicy konsump.  1100,00 zł szybki przelew lub gotówka

Ok, mnie pasuje, tylko zacznij od przelewu😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
9 godzin temu, asharot napisał:

Gaz przemysłowy więcej zdrożał, dolicz jeszcze wzrost energi do produkcji też jest inna taryfa jak dla gospodarstw domowych

Saletrosan wyprodukowany w czerwcu kupowałem po 2700zł.

2 godziny temu, GABBER85 napisał:

gdzie ja to  czytałem na forum , ze w piatki  to zawsze cena leci...

Super oferta dla rolników "weekendowych" na sobotę musi być 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242
3 godziny temu, grys napisał:

hehe wiem ale są też takie tonowe albo nawet więcej długie na 2,5metra

jak podniesie we dwóch w rękach, to może być nawet 5-cio metrowy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061

Kto może nie sprzedawać niech trzyma do Grudnia , ja już decyzję podjąłem , przerabiam następną starą oborę na magazyn , po żniwach będzie głód !

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

na żniwa to ja przewiduje 850netto jak zwykle puszczą propagandę że zbiory rekordowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ja skłaniam się ku tezie, że skoro Francuz i Niemiec kupił drogi nawóz, Brazylijczyka nie stać na zakup drogiego nawozu  i glifosatu na soję, ceny środków produkcji dotknęły reszty świata, to i w Polsce nie będzie po 850.

A jeśli będzie to lokalnie i na życzenie sprzedających.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

z tymi zbiorami i propagandą to może być różnie zużycie nawozów spadnie o jakieś 50% w tym sezonie i to nie tylko w Polsce po za tym to sucho jest jak pieron żeby się nie okazało że teraz to zboże to jest za darmoszke   

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

w minione żniwa ruch w skupach był minimalny,to teraz nie będzie go wcale jeśli będzie po 800-900 zł/t pszenicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ci którzy sprzedaja prosto z pola bo nie maja gdzie magazynować nagle znajda miejsce na te zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

ja sie caly czas dziwie tym co sprzedaja odrazu z pola .postawić silos używke i przez sezon sie zwraca a w tym roku dwukrotne sie zwraca

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Głód będzie ale W Afryce .

 

Wojna pszeniczna Putina. "W najgorszym przypadku może być nawet 100 mln więcej głodujących

Inwazja Putina na Ukrainę zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu milionów ludzi na całym świecie. Przed politykami kluczowe decyzje. – Wojna to jedna sprawa. Ale UE może stanąć w obliczu kolejnego kryzysu uchodźczego, oprócz tego w Ukrainie – mówi jeden z wysokich rangą europejskich dyplomatów.

– W wyniku ataku Władimira Putina na Ukrainę i wprowadzonego przez Moskwę zakazu eksportu pszenicy wzrośnie poziom głodu, zwłaszcza w Afryce, ale także na Bliskim Wschodzie, aż po Pakistan – mówi Matin Qaim, dyrektor Centrum Badań nad Rozwojem w Bonn

– Trudno jest dokładnie obliczyć, ilu ludzi więcej będzie cierpiało z powodu głodu. Ale bazując na doświadczeniach z poprzednich wahań rynkowych, w najgorszym przypadku zakładam nawet 100 mln więcej głodujących – dodaje

– Głód zwiększy nawet presję migracyjną na Europę – ostrzega komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski .

Ludzie głodni będą  jak wilki skakać innym ludziom do gardeł .

Europa jeszcze się wyżywi ale sama .

Cena pszenicy z nowych zbiorów listopad 2700 zł na wschodzie będzie .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
23 godziny temu, mysza103 napisał:

A co , nie ma racji ? przy zerowym exporcie pszenicy to nawet przez 2 lata by nie przejedli tego co mają w magazynach . Ludzi mają nie wiele więcej jak u nas , a zbiory zbóż razy 4 

Na podstawie czego takie teorie wysuwasz, które nie mają  pokrycia w faktach? 

Poszukaj sobie na ukraińskiej stronie focus jak rok temu jak ujawniono kłamstwo ukraińskich urzędników, którzy twierdzili ze zboże z rezerwy państwowej w wysokości 800mln hrywien w ilości 2700 wagonów, zostało zjedzone przez myszy-to podało  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

To kraj z kartonu jeszcze lepszy niż nasz i jeszcze ktość łapówy za to brał.Zboże za granicę i tyle.

Więc o jakich kosmicznych mowisz u nich zapasach jak takie wały tam przechodzą? 

Edytowano przez Unexpected
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
35 minut temu, robi57362 napisał:

ja sie caly czas dziwie tym co sprzedaja odrazu z pola .postawić silos używke i przez sezon sie zwraca a w tym roku dwukrotne sie zwraca

Czemu się dziwisz jak mają po kilka ha pszenicy a pracują to nie będzie się bawił w trzymanie tylko sprzedaje .

Ale są tacy co muszą sprzedawać na opłaty nie mają takiego zaplecza  finansach by 1 rok przetrzymać by nie sprzedawać i sam dobrze wiesz że jest to 70 % rolników jak nie więcej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
14 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Małopolska okolice Tarnowa pszenica paszowa dziś rano 1520 zł brutto dla ryczałtowca 

przyjezdzaja ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
24 minuty temu, Unexpected napisał:

Na podstawie czego takie teorie wysuwasz, które nie mają  pokrycia w faktach? 

Poszukaj sobie na ukraińskiej stronie focus jak rok temu jak ujawniono kłamstwo ukraińskich urzędników, którzy twierdzili ze zboże z rezerwy państwowej w wysokości 800mln hrywien w ilości 2700 wagonów, zostało zjedzone przez myszy-to podało  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

To kraj z kartonu jeszcze lepszy niż nasz i jeszcze ktość łapówy za to brał.Zboże za granicę i tyle.

Więc o jakich kosmicznych mowisz u nich zapasach jak takie wały tam przechodzą? 

W POLSCE TEZ  chyba znikało zboze w blizej nie okreslony sposób .  Załenski chciał troche porobic porzadku ale oligarchowie mu troche nie dali .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

zelenski to moze ze swoja baba zrobic porzadek  a nie z oligarchami

zreszta poczytajcie sobie ile wasz bohater zarobil w poprzednim roku ze srednia pensja prezydencka 1700 zl

 

Edytowano przez masa24
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj