Polecane posty

Agrest    25761

Wybacz ale przy tej kupce to możesz pomylić się o 300kg a nie 5t.

Ja przy 125t w trzech kupkach i asortymentach licząc po przyczepach, zbiornikach, a później po objętości pomyliłem się o 1t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Kapka dawał po 1400, teraz 1150. Po tej cenie trzeba odpuścić i zacisnąć zęby, sprzedaż teraz to idiotyzm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
22 minuty temu, kacperro napisał:

Tylko ciekawe czy na takim przetrzymaniu jeszcze więcej się nie przegra…

A kto to może wiedzieć. A skąd masz pewność że po żniwach będzie po 900 zł a nie po 600 ? I gdzie pójdziesz się poskarżyć że musisz dołożyć ?. Myślę że teraz trwa selekcja biznesów zarówno w sektorze rolnym jak i innych. Na stacji paliw gdzie tankuje zawsze przyszła do pracy babka bo nie wyrabia na rachunki na własnej działalności.

Dlatego trzeba uważać i bardzo rozważnie podejmować i planować oraz za wszelką cenę szukać oszczędności i rozwiązań które do nich prowadzą. Tak  aby przetrwać lub zakończyć działalność . Tak czy inaczej jakiegoś złotego środka nie ma teraz, bo w samej gospodarce na tą chwilę nie ma już logiki. 

Ja osobiście zacząłem oszczędzać prąd robiąc bardziej treściwa pasze a także używając narzędzi o najwyższym poborze mocy na taryfach, wodę  gromadzić i nią pryskać. Zacząłem sam szukać i robić pasze typu soja rzepak itp. 

Wcześniej nie przywiązywało się aż takiej uwagi to szczegółów ale sytuacja finansowa zmusza .

Edytowano przez Damianek20
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
49 minut temu, Mateusz1q napisał:

Tak bo skup pracuje do 20 i wysyła SMS. Wymyslilbys coś lepszego naganiaczu :)

Tobie to chyba niedługo d*pa pęknie od tego zaklinania rzeczywistości 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Dzisiaj przejeżdżałem obok Goodmills w Kutnie i naliczyłem 23 ciężarówki ze zbożem, ciężarówki na wszelkiej maści rejestracjach... Pytanie czy kontrakty czy na bieżąco. Swoja drogą agrolok też z nimi dogadany bo można tu wozić i wtedy 20 zł drożej niż z ich odbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
14 minut temu, Agrest napisał:

Wybacz ale przy tej kupce to możesz pomylić się o 300kg a nie 5t.

Ja przy 125t w trzech kupkach i asortymentach licząc po przyczepach, zbiornikach, a później po objętości pomyliłem się o 1t. 

Jak o 5 ton? , pisałem że jeszcze będzie z 12 -15 ton , a założyłem że choćby było nawet i 10 ton to śr będzie 7,6 tony . Ja nie liczę ani przyczep , ani  zbiorników , tylko mam 1 silos 25 ton , i jest tam zawsze od 25 do 26 ton , a reszta jest w magazynie płaskim , więc liczę dł, x szer, x wys i wychodzą m3 mnożę x gęstość 0,75 i wychodzi przybliżony wynik . Różnica może się zrobić zależnie od gęstości , jak oddawałem 3 próbki do młyna to gęstość była od 75 do 82 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1
6 minut temu, misiekk45 napisał:

Dzisiaj przejeżdżałem obok Goodmills w Kutnie i naliczyłem 23 ciężarówki ze zbożem, ciężarówki na wszelkiej maści rejestracjach... Pytanie czy kontrakty czy na bieżąco. Swoja drogą agrolok też z nimi dogadany bo można tu wozić i wtedy 20 zł drożej niż z ich odbiorem

Ja wczoraj koło Jujki w Kutnie i jeden TIR się wysypał i nikogo więcej nie było 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Ja też w płaskim, a gęstość się mierzy w najszybszy i najprostszy możliwy sposób😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7
Piotrek1604 napisał:

6 minut temu, misiekk45 napisał:

Dzisiaj przejeżdżałem obok Goodmills w Kutnie i naliczyłem 23 ciężarówki ze zbożem, ciężarówki na wszelkiej maści rejestracjach... Pytanie czy kontrakty czy na bieżąco. Swoja drogą agrolok też z nimi dogadany bo można tu wozić i wtedy 20 zł drożej niż z ich odbiorem

Ja wczoraj koło Jujki w Kutnie i jeden TIR się wysypał i nikogo więcej nie było 🤷‍♂️

Parametry nie przechodzą? Słyszałem że trochę lepiej płacił jak większość dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1

Misiekk45 Moje przechodzą ale który lepiej płacił? 

Edytowano przez Piotrek1604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Większość w kolejce to kontrakty, u mnie zero ruchu, znajomy wywozi, ale to kontrakt z grudnia po 1400 netto. Pozostali czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7
Piotrek1604 napisał:

Misiekk45 Moje przechodzą ale który lepiej płacił? 

Sąsiad mówił o Jujce. Ale jego nie przeszła. I nie wiem dokładnie po ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1

Goodmills nie za bardzo chce od rolników wolą jak TIR przyjedzie... Raz tam byłem kręcili nosem ze traktor.. Jujka dwa tygodnie temu około 1300 netto chyba ale teraz nie wiem pewnie 1200 

Edytowano przez Piotrek1604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Co do ruchu z pszenicą i spadku cen. Nie wiem czy pamiętacie co było w ubiegłym sezonie o tej samej porze. Ale w moim regionie panika ze spadającą ceną spowodowała niesamowity szok i "tranzyt" zboża do skupu bo tanieje. Ogólnie panika w powiecie trwała może ze dwa tygodnie może trzy, osobiście miałem pszenicę w magazynie i czekałem, nerwy był codziennie co robić wywozić czy czekać. Ostatecznie poczekałem, po miesiącu cena wzrosła o 80 zł na tonie względem szczytowego momentu kiedy zaczęła spadać. Wtedy sprzedałem swoją pszenicę.

Teraz też czekam, może wygram może przegram . Zycie pokaże.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1

U mnie już nie dużo do 110 ton jest dla mnie tydzień jeżdżenia po jednym kursie dziennie cena może się zmienić znacznie w tym czasie.. Żałuję że dwa tygodnie temu chociaż jednego bina nie sprzedałem ale nie miałem czym i błoto było po kostki🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
11 godzin temu, yacenty napisał:

w zeszłym roku się prawie nie mówiło o pszenicy z za południowej granicy, a teraz już to i owo słychać ze na skupach stoi czeska pszenica.

U nas do młyna zawsze z Czech i Słowacji jeździła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 15.02.2022 o 21:15, jahooo napisał:

 

Ciekawostka z 1935 roku

obraz.png

Sporo morderstw jak na regionalną gazete 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1317
5 minut temu, darkangelus90 napisał:

SMS od "Kapki" 1150zł/t.

Ampol 1260zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Co masz na myśli , bo mi w tamtym roku cała ochrona grzybowa wyszła nie całe 250 zł/ha , i teraz idzie na młyn łapiąc wszystkie parametry , które są wymagane . Jeszcze mi zostało ok. 12 - 15 ton , ale już teraz można coś powiedzieć o plonie . Gdyby na tej kupce która jeszcze jest było 10 ton , to średnia wyjdzie 7,6 t/ha , a gdyby jeszcze się z 15 ton nazbierało , to średnia była by 8 ton . Więc średnia wyjdzie od 7,6 do 8 ton/ha , dokładnie będzie wiadomo jak tą resztkę się sprzeda , ale skoro przechodzi na konsumpcje i plon też jest ok. , tak mi się przynajmniej wydaje , więc chyba spoko 

Musiałeś przed deszczami zebrać skoro parametry trzyma. Ja też jeden zabieg wykonałem T2/T3 bez trzeciej dawki n ale wychodziłem z założenia że robię na paszowa i nie łapie gęstości i opadania biało i gluten wysokie. W tym roku też tak samo z azotem zjeżdżam na 120 n. Na grubo nie ma sensu w tym sezonie tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

Toż ma nowy kombajn na 30 ha to on to w dwa dni wykosil :)

30 minut temu, mano napisał:

Co do ruchu z pszenicą i spadku cen. Nie wiem czy pamiętacie co było w ubiegłym sezonie o tej samej porze. Ale w moim regionie panika ze spadającą ceną spowodowała niesamowity szok i "tranzyt" zboża do skupu bo tanieje. Ogólnie panika w powiecie trwała może ze dwa tygodnie może trzy, osobiście miałem pszenicę w magazynie i czekałem, nerwy był codziennie co robić wywozić czy czekać. Ostatecznie poczekałem, po miesiącu cena wzrosła o 80 zł na tonie względem szczytowego momentu kiedy zaczęła spadać. Wtedy sprzedałem swoją pszenicę.

Teraz też czekam, może wygram może przegram . Zycie pokaże.

Tamten rok i jescze wcześniejszy  takie były że w okolicach marca spory zjazd z cena w dół a w okolicach maja wyrównanie ceniy a nawet wyższa 

Ale były też takie lata że grudzień, styczeń był max a później to już tylko zjazd w dół aż do znów 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
8 minut temu, BENNY82 napisał:

Musiałeś przed deszczami zebrać skoro parametry trzyma. Ja też jeden zabieg wykonałem T2/T3 bez trzeciej dawki n ale wychodziłem z założenia że robię na paszowa i nie łapie gęstości i opadania biało i gluten wysokie. W tym roku też tak samo z azotem zjeżdżam na 120 n. Na grubo nie ma sensu w tym sezonie tym bardziej.

są też takie odmiany ktore nie sypią ale parametry mają, np wilejka

1 minutę temu, robercikj100 napisał:

Toż ma nowy kombajn na 30 ha to on to w dwa dni wykosil :)

Tamten rok i jescze wcześniejszy  takie były że w okolicach marca spory zjazd z cena w dół a w okolicach maja wyrównanie ceniy a nawet wyższa 

poprzedni rok akurat stale rosło


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj