misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

kopin    3791

wiadomo jak jest,mała się szybciej ruszy niż duża ,bo duża jak już klapnie na stołek to będzie siedziała i chu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

moim skromnym zdaniem jutro duża +3, Sokołów na jutro 9,25, to 15 groszy na plus w stosunku do poprzedniego tygodnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

teraz się dowiedziałem że zakład w robakowie będzie się rozbudowywał z możliwości przerobowych 3,2 tyś na dobę, mają zwiększyć do 6,5 tyś/dobę. Pytanie skąd towar, obecnie jadą da max 2,5 tyś/dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437

ja bardziej obstawiam plus 5 jutro . ponoć dzwonią do większych hodowców o tucznika od tygodnia, widać w tym roku krucho że świniami, zeszłego roku dzwonili dopiero koło 15 grudnia jak trochę im brakowało a teraz już przed 20 listopada... będzie można ceny negocjować mocno coś czuję 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Robi się coraz lepiej mała giełda plus 7 czyli zaraz 10 zl na wbc będzie przy spadających zbożach  może w końcu da się na ryjach zarobić

Na poniedziałek  9,70 za E Podstawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Wiecie może coś o tej dopłacie co ma być do świń ta nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

cena skoczy trochę przez 2 tyg to znowu powiedzą że nie ma potrzeby wypłacać pieniędzy bo opłacalność jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Podobno klamka zapadła i kasa ma być wypłacić muszą do końca marca2023 inaczej przepadnie i to tak naprawdę kasa za prosiaki z poprzedniego roku więc nic nikt nie pokombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ale nikt nie wie kiedy to będzie ani dokładnie ile 

Jak obstawianie cenę tucznika na żywą przed świętami?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

płacić będą za świnię urodzone od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 poniżej 50 to 5 tyś poniżej 100 sztuk to jest 10 tyś od od 100 do 200 sztuk 20 tys od 200 do 300 sztuk 30 tyś i tak dalej za każde 100 sztuk + 10 tyś. max 70 tys na gospodarstwo. Ja przykładowo przejąłem od rodziców hodowlę w październiku 2021 ojciec od kwietnia 2021 do października miał 358 urodzeń a ja od października do konca marca 198, on nie dostanie a mi jego urodzenia nie będą się niestety liczyć. jak ktoś przejął po 31 2022 marca hodowle to w ogóle dofinansowanie mu się nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dokładnie tak 

Znajomy jak była ta 1 pomoc 10szt 1000zl zarejestrował dzień później 30szt nie dostał nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Dobrze że w ogóle coś dają mi wtedy 120 szt  poszło bo zgłosiłem parę dni za wcześniej  ale wolę mieć o 2 a nawet  4 zł. wyższą cenę  niż  te dopłaty od tamtej niskiej ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275
krilan06 napisał:

Te brakujące 2 prosięta u Ciebie oznaczają 10 tyś w plecy 

nic mi nie mów tylko się wk.rwiam te 2 sztuki to bym przebolał ale tych 350 urodzonych u ojca nie mogę ☹️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
10 godzin temu, adamn999 napisał:

płacić będą za świnię urodzone od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 poniżej 50 to 5 tyś poniżej 100 sztuk to jest 10 tyś od od 100 do 200 sztuk 20 tys od 200 do 300 sztuk 30 tyś i tak dalej za każde 100 sztuk + 10 tyś. max 70 tys na gospodarstwo. Ja przykładowo przejąłem od rodziców hodowlę w październiku 2021 ojciec od kwietnia 2021 do października miał 358 urodzeń a ja od października do konca marca 198, on nie dostanie a mi jego urodzenia nie będą się niestety liczyć. jak ktoś przejął po 31 2022 marca hodowle to w ogóle dofinansowanie mu się nie należy

Ale 35800 zł tata przytulił już na wiosnę tego roku. To znów nie narzekaj. Dają bierz biją uciekaj albo oddaj 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

nie tato tylko ja 16 tyś bo ramy czasowe to był 15 listopad 2021 do 31 marca 2022 a wtedy miałem okolo 160 sztuk


teraz ramy czasowe to 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
4 minuty temu, adamn999 napisał:

nie tato tylko ja 16 tyś bo ramy czasowe to był 15 listopad 2021 do 31 marca 2022 a wtedy miałem okolo 160 sztuk

 

teraz ramy czasowe to 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022

 

Szczerze to ja wolę godziwą zapłatę za tucznika niż jakieś dopłaty. Taka prawda i zaraz będą mówić że nam dopłacają a my znów narzekamy. Nie mówię tu o cenie np 9-10 zł żywą  niech jest cały rok np. Po 7.5-8 i będzie ok prosiak po 350 też myślę że każdy by zaakceptował. Pamiętam cenę grudzień 2021 4.35 zł żywą nie wspomnę luty 2021 cena 3.8 zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj