misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

krilan06    2442

Już Choiński coś przebąkuje że zakłady mięsne staną bo niby CO2 im brakuje, na pewno coś wymyślą żeby zbić cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, soltys48 napisał:

Kurka wodna co teraz ŚWINIARZE będą z kasiura robić 🤔

Nawozy kupią pewnie i dużo nie zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Po cholerę nawozy jak świnie produkują nawóz jako produkt uboczny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Dnia 23.08.2022 o 21:05, damianos95 napisał:

Odstawa świń bo podobno kolejka była i się skróciła 😂😂

Lokalna ubojnia łódzkie która podobno dba o lokalnych hodowców 

Gdzie wilkucice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Cieszcie sie panowie ta krótką chwilą, ponoć ubojnie drobiu i trzody maja tylko na tydzień dwutlenku węgla służącego do uboju , potem nie wiadomo co będzie, zresztą cały sektor spożywczy jest na krawedzi zapaści z powodu braku gazów przemysłowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

@ws71 Jak zwykle zrobią nagonkę, cwaniaki wykorzystają sytuacje, w sklepach będzie drożej, a u nas taniej... W sklepach już ruch się zaczął, robią z wszystkich głupich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kogo nie stać to nie stać są tacy że kupują nie patrzą na cenę jeden gość kupuje w większości to samo na weekend już dłuższy czas mówi że w tamtym roku płacił 60-70zl teraz 140zl 

A w sklepach znajoma mówi że nie nadążają zmieniać cenowej bo co dostawa drożej niby po 20-40gr ale w ciągu miesiąca robi się sumka 

Mięsa nie ma i mają zamawiać tyle ile schodzi bo zwrotów ma nie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19782
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Cieszcie sie panowie ta krótką chwilą, ponoć ubojnie drobiu i trzody maja tylko na tydzień dwutlenku węgla służącego do uboju , potem nie wiadomo co będzie, zresztą cały sektor spożywczy jest na krawedzi zapaści z powodu braku gazów przemysłowych

Nie do uboju a przechowywania mięsa (suchy lód)jest potrzebny dwutlenek węgla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
36 minut temu, soltys48 napisał:

Nie do uboju a przechowywania mięsa (suchy lód)jest potrzebny dwutlenek węgla 

Tu się mylisz tucznik jest obecnie gazowany przy pomocy CO2+ jeszcze jakiś dodatek , wymóg unijny, taka instalacja była między innymi w Śmiłowie jak Senator jeszcze bił

Edytowano przez ws71
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Nie do uboju a przechowywania mięsa (suchy lód)jest potrzebny dwutlenek węgla 

w angli na wiosne były dwutygodniowe przestoje na ubojniach bo brakło CO2 do gazowania swiń . Atak na marginesie skoro CO2  przyczynia sie do ocieplania klimatu według ekologów to po co go stosować ? Wiem to jest odpad poprodukcyjny .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
12 godzin temu, ws71 napisał:

Tu się mylisz tucznik jest obecnie gazowany przy pomocy CO2+ jeszcze jakiś dodatek , wymóg unijny, taka instalacja była między innymi w Śmiłowie jak Senator jeszcze bił

Ja robiłem w uboini bydła i świń ale przy swiniach nie  byłem ale kleszcze mieli do uboju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

@mesi wszystko zależy od skali uboju , okoliczna ubojnia która może ubić max 60szt tygodniowo bije to tradycyjnie, duże ubojnie typu Marcinkowscy, Agryf, Sokołów trzoda jest gazowana,wymóg unijny tylko nie wiem od którego roku dokładnie[ u Stokłosy cała infrastruktura do gazowania powstała ok 2012r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
13 godzin temu, ws71 napisał:

@mesi wszystko zależy od skali uboju , okoliczna ubojnia która może ubić max 60szt tygodniowo bije to tradycyjnie, duże ubojnie typu Marcinkowscy, Agryf, Sokołów trzoda jest gazowana,wymóg unijny tylko nie wiem od którego roku dokładnie[ u Stokłosy cała infrastruktura do gazowania powstała ok 2012r]

Ja robiłem w 2019 kiedyś bili ok tys tygodniowo teraz tylko pon , wtorki,  czwartki ponad 100 szt dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2442

Przecież za dojazd to inspekcja wet mu płaci, tak przynajmniej u mnie mówił i za transport nie doliczał nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
2 godziny temu, JurekOgorek1 napisał:

Miałby ktoś na sprzedaż luźnego świniaka w grudniu przed świętami w powiecie Konińskim/kolskim/Radziejowskim?

U mnie w okolicy prywatnie po 11zł idzie to na święta po 13 się szykuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

U mnie też dolicza zawsze za przyjazd około 20zl było 

U mnie ćwiartki jedna pani sprzedaje po 14zl do miasta i ruch ma bo 2-3 świniaki  na tydzień srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj