misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

migacz    318

Mi tam też na razie nie szkoda. Zobaczymy co będzie w żniwa. Właśnie sprzątam resztki z 1 strychu na przyczepę a na drugim gazowanie się zaczęło. 🐷 Jeszcze się rodzą więc coś im trzeba dać żeby dorosły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

nowe strefy asf https://santegis.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=45cdd657542a437c84bfc9cf1846ae8c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81
51 minut temu, turtojs napisał:

mnie by było szkoda tego zboża, wolałbym sprzedać za 1500 i mieć wywalone, przecież Ty przepuszczając je przez świnie sprzedajesz to zboże po 1000 zł albo mniej a gdzie twoja robota ? rozwiń myśl o co Ci chodzi z tymi cenami ?

Warszawskie ceny, łodzkie zarobki. Gdy wjeżdżam do do tego miasta mam jedną myśl ;Łódź kur..!.Jak możesz dostać dobrą cenę jak lokalne ZM, czy młyny i piekarnie konkurują z biedronką w najbiedniejszym   wielkim mieście Polsce. Kto był i żył w Łodzi z  Radomia i w cyrku ,się nie śmieje! 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

do poniedziałku rusza nabór na dofinansowanie środków do bioasekuracji, czy korzystanie z tego programu jest wiążące i przez pięć lat trzeba utrzymywać trzodę jak w przypadku płotowania? Drugie pytanie, w przypadku stawiania płotu jaka musi być wysokość i wielkość oczek w przypadku płotu z gotowych paneli ogrodzeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

80zl do prosiaka urodzonego od 1 kwietnia do 30 czerwca nie więcej jak 160tys na gospodarkę

Ma ruszyć program pomocowy dla cyklu zamknietego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Przecież to nie uratuje hodowli. Ale ciemna miejska masa będzie nam zazdrościć no bo im znowu dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ale napisali że dopłaty dlatego że rezygnacja w cyklu zamkniętym będzie zagrożeniem bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce i że likwidacja w cyklu zamkniętym jest długofalową i że liczą się że nikt już nie wróci do chodowli 

Tylko ile my mamy swoich tych macior 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

trafnie ich działanie  określa stwierdzenie PISda,bo to takie bliskie  określeniu drugiego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub23    4

Orientuje się może ktoś czy w przypadku skorzystania z dopłaty do loch (1000zł do 10prosiąt) można teraz składać o pomoc na zaprzestanie produkcji ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
52 minuty temu, Jakub23 napisał:

Orientuje się może ktoś czy w przypadku skorzystania z dopłaty do loch (1000zł do 10prosiąt) można teraz składać o pomoc na zaprzestanie produkcji ? 

A dostałeś zakaz od weta ? To nie działa tak że chce sobie zamknąć chodowle i dają kasę 

Od weta papieru praktycznie nie ma szans że dostaniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub23    4

Weterynarz z inspekcji mówiła, że wystarczy nie spełniać bioasekuracji i wystawią mi taki zakaz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Słyszał ktoś że ma być dopłata do prosiąt 80 zł szt urodzone od 1 kwietnia do końca czerwca,  było w tpr,  w agencji nic nie wiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, Jakub23 napisał:

Weterynarz z inspekcji mówiła, że wystarczy nie spełniać bioasekuracji i wystawią mi taki zakaz 

Wcześniejsze kontrole przechodzily, a teraz nagle uchybienia uniemożliwiające hodowlę?  Nikt w weterynarii na to nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
48 minut temu, mesi napisał:

Słyszał ktoś że ma być dopłata do prosiąt 80 zł szt urodzone od 1 kwietnia do końca czerwca,  było w tpr,  w agencji nic nie wiedzą 

Podobno ma być u mnie też nic nie wiedzą ale jak t naczelnik powiedział oni jak dostają pismo że ma być program to dopiero mogą coś mówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
15 minut temu, damianos95 napisał:

Podobno ma być u mnie też nic nie wiedzą ale jak t naczelnik powiedział oni jak dostają pismo że ma być program to dopiero mogą coś mówić 

C......j wie w agrobiznes mówili już jakoś w maju o tym i cisza przydało by się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, mesi napisał:

 

Niektórzy jeszcze kasy nie dostali z 1 naboru  

Nawozowe dopłaty podobno na koniec roku 

Narazie i tak mam mało urodzeń a program jak ruszy to pewnie +/- polowa lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

U nas w cennikach już kombinacje płacili max 7.20 teraz 6.90 bo widzą że w środę może być w górę to na przód trza obniżyć te 0.30 . Mamy zapier. alać za miskę ryżu i nie mieć pieniędzy tylko nimi obrócić . Musi być upadek pieniądza już pomału to jest robione. Dziś 100zł to mała wartość 😁 nie wspomnę o tych 80 do prosiaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj