misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

kopin    3791

może zboże czymś było porażone,bywały lata że tylko koncentrat z enzymami i pszenżyto i nic się nie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 godzin temu, turtojs napisał:

widocznie masz w koncentracie odpowiednią ilość enzymów trawiennych wystarczającą dla tych zbóż, inaczej nie ma bata albo zaczną się czołgać na nogach, czyli ciężko będzie im wstać albo po prostu zejdą z tego świata

Takie objawy towarzyszą jeżeli żyto , pszenżyto jest porażone chociaż w niewielkim % sporyszem, obecne odmiany pszenżyta maja 60% genów pszenicy czyli można walić do oporu, pamiętając o zbilansowaniu energii do białka, dzisiejsza mała giełda zero sprzedanych sztuk, cena 1,95€

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzięki za rady dosype im innego zboża i paszy dla macior prosnych,  bo trochę się boję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 11.04.2022 o 21:34, Navara1988 napisał:

Dwa pokolenia i dziś ostatecznie zakończyliśmy hodowlę trzody.  Nikt nie płacze nikt nie żałuję wszyscy się cieszą . Życze każdemu dobrej ceny za tuczniki tylko kiedy to będzie 

Jaka była skala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jaka obecnie cena ? 

Giełda dziś bez zmian 

Jak to jest z tymi dopłatami jak mam 13 szy + 8szt +10szt to dostanę do 31 szt czyli 3tys ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ok dzięki tak jak myślałem 

Czytałem o tych dopłatach i jest że urodzonych od 15listopada do 31 marca więc urodzone 31 marca też się licza czy nie do dopłaty

1 godzinę temu, bodzioman18 napisał:

tak , 3 tys, do pełnych dziesiątek dopłacają

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

"więc urodzone 31 marca też się liczą czy nie do dopłaty"

Odpowiem jak wnioski o dopłaty są do 15 maja to 15 maj się liczy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, damianos95 napisał:

Czytałem o tych dopłatach i jest że urodzonych od 15listopada do 31 marca więc urodzone 31 marca też się licza czy nie do dopłaty

zależy kiedy złozysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No zgłaszac można do 15 kwietnia tylko urodzone do 31 marca muszą być 

46 minut temu, MARAKAM napisał:

"więc urodzone 31 marca też się liczą czy nie do dopłaty"

Odpowiem jak wnioski o dopłaty są do 15 maja to 15 maj się liczy czy nie.

No w sumie 15 mają powinien się liczyć jako ostatni dzień ale ja nigdy nie miałem tak aby na ostatni dzień coś składac 

A wczoraj się kapnolem że ma zarejestrowane urodzenie na 31marca i zacząłem się zastycz to się liczy czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

np tarcza antyinflacyjna 🐞. sklep zapowiedział że do końca czerwca nie będzie podnosił cen 180 produktów najlepiej sprzedawanych. Teraz odpowiedzcie na pytanie, na kogo spadną koszty na zakłady przetwórcze, czy może Biedronka zmniejszy marżę, A może prościej wywrzeć presję na zakładach na tani towar🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Niedawno mój wet był na branżowym spotkaniu[ europejskim] i tam Hiszpanie twierdzili że będzie dalszy wzrost , u nas niby coś ma wzrosnąć przed majowymi wolnymi dniami, ponoć Chińczycy mają kupować masowo w Hiszpanii, z krajowego podwórka wiodąca firma nakładcza ma problemy z płynnością finansową,zwalnia się kadra kierownicza, wet nadzorujący tucz i produkcję prosiąt, zrezygnowali z całkowicie ze szczepień na cirko i mycoplazmę, tną koszty po całości ciekawe czy jest możliwa upadłość takiej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Oczywiście, że jest możliwa. Bo w takiej firmie, jak się strony bilansu nie zgadzają, to się od razu ogłasza upadłość. Tylko polski rolnik jest mistrzem kreatywnej księgowości i jemu świnia po 4zl się opłaci, bo może następnym razem się uda. I tak od 30 lat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@Peron , ostatnio na tym forum zawitał gość który przy cenie ok 4 zł miał zyski,które inwestował w rozwój dalszej produkcji, także byłby idealnym kandydatem na kierownicze stanowisko w tej firmie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
19 godzin temu, ws71 napisał:

Niedawno mój wet był na branżowym spotkaniu[ europejskim] i tam Hiszpanie twierdzili że będzie dalszy wzrost , u nas niby coś ma wzrosnąć przed majowymi wolnymi dniami, ponoć Chińczycy mają kupować masowo w Hiszpanii, z krajowego podwórka wiodąca firma nakładcza ma problemy z płynnością finansową,zwalnia się kadra kierownicza, wet nadzorujący tucz i produkcję prosiąt, zrezygnowali z całkowicie ze szczepień na cirko i mycoplazmę, tną koszty po całości ciekawe czy jest możliwa upadłość takiej firmy

Mowa o firmie na Gie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj