misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

adamn999    275

Nie wolno naciągać, rolnik ma być potulny posłuszny cichy jak baranek, nie może kombinować, NIE MOŻEMY zachowywać się przecież jak skupy, zakłady mięsne, handlarze i inne podmioty działające w branży agro, taki nasz los ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67
machtomi napisał:

Dnia 1.04.2022 o 21:59, Y635 napisał:

nic skomplikowanego.

jeśli dostałeś jakąś kase tzw covidowe to też musisz podać

Naginacie z ilością sztuk? Bo przez ostatnie lata to nikt nie sprawdzał ile faktycznie sie chowało.
Jaki czas na wypłatę po wystawieniu decyzji? 

po dwóch tygodniach od decyzji kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
2 godziny temu, simpleNICKpl napisał:

bardzo drogo ci to wszystko wychodzi, sam warchlak to nie 420 a 350 blue duński

Oki daj swoje wyliczenie.Pokaż ile  Ci zostaje skoro ja się oszukuje.Powiem Ci tylko gdyby  zostało to w okolicy by chlewnie pękały  w szwach tyle by było pakowane.

Edytowano przez kiko8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    219

pasza gotowiec 1.8/kg 100kg przyrostu 1.8x2.4x100+350=782. Warchlak kupowany o masie 32-35 kg przyjmujemy 33 133x6.90=917.7 odliczając koszty paszy 135 zł. Reszta czyli amortyzacja weterynarz światło i woda to już w zależności od wielkości hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    26
2 godziny temu, simpleNICKpl napisał:

pasza gotowiec 1.8/kg 100kg przyrostu 1.8x2.4x100+350=782. Warchlak kupowany o masie 32-35 kg przyjmujemy 33 133x6.90=917.7 odliczając koszty paszy 135 zł. Reszta czyli amortyzacja weterynarz światło i woda to już w zależności od wielkości hodowli

Jeszcze trochę ponaciągaj to Ci ze 300 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    219

a co uważasz że jest tu naciągnięte? za paszę gotową 3000zl mam płacić? ceny każdy może sprawdzić, podzwonić po firmach paszowych, firmach które sprowadzają prosiaki. Usłyszycie dokładnie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja bym doliczył  jakieś upadki no i FCR na poziomie 2.7-2,8 plus wet  i amortyzację kredyt więc szału nie ma

giełda jak przypuszczałem 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    439
simpleNICKpl napisał:

pasza gotowiec 1.8/kg 100kg przyrostu 1.8x2.4x100+350=782. Warchlak kupowany o masie 32-35 kg przyjmujemy 33 133x6.90=917.7 odliczając koszty paszy 135 zł. Reszta czyli amortyzacja weterynarz światło i woda to już w zależności od wielkości hodowli

powiedz jakim cudem tucznik o masie 133 kg zjada paszy na poziomie 2,4 kg na 1 kg przyrostu, zgodziłbym bym się gdyby się kręciło wokół 2,6 kg fcr. jak to robisz ? nowa chlewnia, ruszt ? a może masz tak jak w nowych domach rekuperację dla nich i stąd ten wynik ? ogólnie ciekawi mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7688

To ile paszy potrzeba ba świniak urósł od 30 kg kupiony , czyli 100 kg tuczu ? .

Warchlak 30 kg ile kosztuje teraz 500 zł sztuka .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    219
turtojs napisał:

simpleNICKpl napisał:

pasza gotowiec 1.8/kg 100kg przyrostu 1.8x2.4x100+350=782. Warchlak kupowany o masie 32-35 kg przyjmujemy 33 133x6.90=917.7 odliczając koszty paszy 135 zł. Reszta czyli amortyzacja weterynarz światło i woda to już w zależności od wielkości hodowli

powiedz jakim cudem tucznik o masie 133 kg zjada paszy na poziomie 2,4 kg na 1 kg przyrostu, zgodziłbym bym się gdyby się kręciło wokół 2,6 kg fcr. jak to robisz ? nowa chlewnia, ruszt ? a może masz tak jak w nowych domach rekuperację dla nich i stąd ten wynik ? ogólnie ciekawi mnie to

nic specjalnego w niej nie ma co w innych może się znaleźć. Takie zużycie paszy średnio wyszło na przedostatniej partii, może bardzo duże przyjechały, nie wiem, wyszło jak wyszło. Nawet jeśli ktoś bardzo chcę udowodnić że produkcja się nie opłaca to niech sobie policzy 2.6, i tak wyjdzie 100 na jednej sztuce. Ludzie mają takie zaparcie w sobie że jak jest źle to musi być już cały czas i koniec. Uwierzcie, osoby które nie mają żadnych kredytów i trzymają świnie w okolicy nie telepią się polonezami tylko naprawdę inwestują w siebie i gospodarstwa. Skądś muszą to brać i udowadnianie na siłę że się nie opłaca jest najzwyczajniej w świecie głupie


galan99 napisał:

To ile paszy potrzeba ba świniak urósł od 30 kg kupiony , czyli 100 kg tuczu ? .

Warchlak 30 kg ile kosztuje teraz 500 zł sztuka .

warchlak kosztuje 350 netto już liczmy to 100x2.6 i x cena paszy w lokalnej wytwórni (osobiście taniej mi wychodzi kupić paszę niż zrobić własną)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    439

galan99 czytaj ze zrozumieniem. simplenickpl mi się nie rozchodzi czy się opłaca czy nie, chodzi mi o tak małą fcr, szacun. pewnie też z tą opłacalnością jest tak, że duża część hodowców ma swoje zboże i je przeznacza jako pasze dla świń, w tym przypadku zawsze zostanie, tylko że od lata zeszłego roku do połowy marca lepiej było sprzedać zboże niz tuczyć świnie 😁 a pewnie mało kto tak liczy i woli się narobić i narzekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
29 minut temu, galan99 napisał:

100 kg paszy wystarcza na utuczenie 100 kg świni ? .

 

przecież on liczy 240 kg paszy na 100 kg przyrostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
1 godzinę temu, simpleNICKpl napisał:

nic specjalnego w niej nie ma co w innych może się znaleźć. Takie zużycie paszy średnio wyszło na przedostatniej partii, może bardzo duże przyjechały, nie wiem, wyszło jak wyszło. Nawet jeśli ktoś bardzo chcę udowodnić że produkcja się nie opłaca to niech sobie policzy 2.6, i tak wyjdzie 100 na jednej sztuce. Ludzie mają takie zaparcie w sobie że jak jest źle to musi być już cały czas i koniec. Uwierzcie, osoby które nie mają żadnych kredytów i trzymają świnie w okolicy nie telepią się polonezami tylko naprawdę inwestują w siebie i gospodarstwa. Skądś muszą to brać i udowadnianie na siłę że się nie opłaca jest najzwyczajniej w świecie głupie

 

warchlak kosztuje 350 netto już liczmy to 100x2.6 i x cena paszy w lokalnej wytwórni (osobiście taniej mi wychodzi kupić paszę niż zrobić własną)

 

Dobre nie wiesz od jakiej wagi był tuczony  i na 100 zapłaciłeś  za warchlaka 350 bajki opowiadasz a sam nie siedzisz w tym.Auta i inwestycje to nie  sa w wiekszosci kupowane od roku ci zabrani nie wstawiają  warchlaka bo po prostu się nie opłaci kumpel 400 loch  plus tucz i zakończył to  na koniec 2021 r tak sie opłacało .To twoje zuzycie wiem na czym polega i Ty tez wiesz oddaj je na  WBC  pewnie nie oddasz bo nie wyjdziesz na tym ha.Trzymaja ci co mają zobowiązania  i Ci co jeszcze zostali na lochach i tyle a zapomniałem kontrakt jeszcze.Jeszcze napisze Ci o inwestycjach  zeszyt az peka od brania  wszystkiego na krechę i fv min  90 dni które po 90 dniach nie sa opłacone to Ci co  Mercedesami smigaja i Bmw tak inwestuja i na ten moment trzymaja  trzodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4307
1 godzinę temu, galan99 napisał:

100 kg paszy wystarcza na utuczenie 100 kg świni ? .

 

Chyba w jakimś durnym łbie, który  żerował, żeruje i żerował będzie na ciemnych rolnikach.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    219

czuję tutaj bardzo mocny ból tylnej części ciała, zwykła najzwyklejsza strona ceny rolnicze i zobacz sobie w jakiej cenie można kupić warchlaka, a czemu niby mam nie wiedzieć od jakiej wagi był tuczony? Waga auta przed załadunkiem i po prosto z danii, dzielę przez ilość zwierząt, bardzo prosta matematyka. No widzisz ja żadnych zobowiązań nie mam odnośnie hodowli, jakbym chciał to mógłbym dzisiaj zakończyć produkcję tylko po co? I raczej wszyscy z którymi kontakt utrzymuje też ani nie mają zobowiązań, ani nie są na kontrakcie. Znajomy musiał ostro polecieć, albo znajomy tak naprawdę nie istnieje. Skoro tak bardzo jestem zobowiązany i tak bardzo jest źle to skąd wzięły się pieniądze na inne inwestycje? I po co miałbym kogokolwiek czarować? masz swoją hodowlę? nie? to po co się wypowiadasz skoro nie masz pojęcia jak wszystko funkcjonuje


simpleNICKpl napisał:

czuję tutaj bardzo mocny ból tylnej części ciała, zwykła najzwyklejsza strona ceny rolnicze i zobacz sobie w jakiej cenie można kupić warchlaka, a czemu niby mam nie wiedzieć od jakiej wagi był tuczony? Waga auta przed załadunkiem i po prosto z danii, dzielę przez ilość zwierząt, bardzo prosta matematyka. No widzisz ja żadnych zobowiązań nie mam odnośnie hodowli, jakbym chciał to mógłbym dzisiaj zakończyć produkcję tylko po co? I raczej wszyscy z którymi kontakt utrzymuje też ani nie mają zobowiązań, ani nie są na kontrakcie. Znajomy musiał ostro polecieć, albo znajomy tak naprawdę nie istnieje. Skoro tak bardzo jestem zobowiązany i tak bardzo jest źle to skąd wzięły się pieniądze na inne inwestycje? I po co miałbym kogokolwiek czarować? masz swoją hodowlę? nie? to po co się wypowiadasz skoro nie masz pojęcia jak wszystko funkcjonuje

poprawka warchlaki 347.70 wyszły, spojrzałem na fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    320

Dokładnie mam to samo zdanie. Na dzień dzisiejszy brak zobowiązań a w okresie który liczy się na dopłaty do loch urodziło się ponad 200 prosiąt i wszystkie mam zamiar tuczyć bo coś z tego zostaje. Zboże kupione w żniwa za pół ceny co dzisiaj ale jak przyjdzie kupić pasze gotowa to się kupi i jakoś się pociągnie. Nie twierdzę że zostają kokosy ale jakoś z tego żyje i inwestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275
migacz napisał:

Dokładnie mam to samo zdanie. Na dzień dzisiejszy brak zobowiązań a w okresie który liczy się na dopłaty do loch urodziło się ponad 200 prosiąt i wszystkie mam zamiar tuczyć bo coś z tego zostaje. Zboże kupione w żniwa za pół ceny co dzisiaj ale jak przyjdzie kupić pasze gotowa to się kupi i jakoś się pociągnie. Nie twierdzę że zostają kokosy ale jakoś z tego żyje i inwestuję.

u mnie podobnie, cykl zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    320

Wiadomo że trzeba się narobić i być może lepszy interes byłby na sprzedaniu zboża które mam ale ja nie z tych narwanych. O sprzedaży całego stada raczej nigdy nie myślałem. Redukcja i tu bardziej martwi susza niż ceny. Miałem doganiać loszki ale czekam co będzie z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj