Polecane posty

Tomasz0611    5607

Na Orlenie hurtowo dzisiaj już 7.15 brutto, aby czekać na 7 z przodu na stacjach po niedzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wczoraj nie było on, dziś nie ma benzyny. Ropa 6.99. Pierniczę nie kupuje. To co mam starczy mi napewno do końca żniw, może na orkę jesienna jak będę oszczędnie się obchodzil

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Bloomberg: Shell kupuje rosyjską ropę z rekordową zniżką .

Europejski gigant naftowy Shell zamówił dostawę flagowej rosyjskiej ropy po rekordowo niskiej cenie, co potwierdza decyzję firmy o kontynuowaniu zakupów surowca z tego kierunku pomimo trwającej wojny w Ukrainie – donosi agencja Bloomberga.

Agencja podaje, że Shell zapłacił za baryłkę ropy o około 28,45 dol. mniej niż wynosi indeks Dated Brent, który stanowi benchmark dla handlu ropą na całym świecie. Surowiec został zakupiony z dostawą, co oznacza, że koncern nie będzie musiał organizować transportu.

Bloomberg powołując się na swoje źródła w Shellu informuje, że brytyjsko-holenderski koncern nie zamierza zrezygnować z zakupu ropy i gazu z Rosji. Zmieni się to dopiero wówczas, gdy takie embargo zostanie wprowadzone przez poszczególne państwa. "Jak dotąd rządy nie zakazały importu ropy i gazu, obawiając się wzrostu cen, jaki spowodowałby taki krok" – pisze Bloomberg.

Shell jest obecny także w Polsce, gdzie ma sieć stacji paliw i sklepów – łącznie ok. 400 obiektów w całym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

To pokazuje to co mówię od początku. Boris przyjeżdża i podjudza Polaków do wojny a sam robi interesy . Pewnie te paliwo co zakupią było by po +/- 5 brutto a będą sprzedawać w Polsce już niedługo po 8 zł . Tak się robi interesy. A idioci z sejmu aż uszami klaszczą jak Boris jedzie który to ma niby nam pomóc. Nie wiem ile politycy dostają żeby udawać że wszystko jest dobrze jak zwykły obywatel widzi że to przekręt 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
8 godzin temu, hubertb napisał:

Czterdzieści ton na gąsienicy targać ciapkiem ? Miałem poczciwą trzydziestkę, dużo zalet miała ale chyba przeceniasz jej możliwości. 

 

8 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

ten pojazd nie waży 40 ton i jest to pojazd kołowy

Oj już czepiacie się szczegółów. Zamysł był inny. Ruski? Ruski. Ciapek targa?targa. 2t to też nie waży. Jak już tak szczegółowo lecicie to powiedzcie czy to faktycznie ciapek?

4 minuty temu, krzychu121 napisał:

Tak się robi interesy. A idioci z sejmu aż uszami klaszczą jak Boris jedzie który to ma niby nam pomóc. Nie wiem ile politycy dostają żeby udawać że wszystko jest dobrze jak zwykły obywatel widzi że to przekręt 

Ja myślę, że te nasze rekiny polityki są na tyle rozgarnięci, że im właśnie takie wizyty i klepanie po plecach wystarczy. Nie trzeba ich przekupywać. 😶


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ojciec pojechał na stację po paliwo busem. Jest karta 100 l na busy wziął w bańkę i trochę do busa. To przy kasie zaczęli się burzyć. Dostali opie**. To teraz aby zatankować 30 muszę jechac 6 km do stacji paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
7 minut temu, cinek1808 napisał:

Dostali opie**. 

To nie wina pracowników stacji 🤷‍♂️ mają z góry narzucone i muszą się tego trzymać bo inaczej będą mieli po premii, koniec kropka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
13 godzin temu, mf362 napisał:

Zbiornik paliwa przydałby się duży i z możliwością łatwego spustu paliwa

Tak jak dawniej jeździli na Białorus po paliwo , przerabiali zbiorniki na 120l w pasatach B3/4

w mercedesie 124 mialem zrobiony na 140 l

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602

Każdy chroni swoją d*pę i cóż trzeba sobie jakoś radzić. Ja sam leję w karnistry i póki co nie spotkałem się ze sprzeciwem, ale do ciągnika niue biorę na orpenach, czy innych tego typu stacjach przez obecną sytuację. Jak nie można w karnistry to trzeba jechać traktorem na stację, albo lać w bak samochodu i spuszczać później, takie czasy nastały. Chodziło mi o sam fakt, że kasjerzy nie są tu niczemu winni 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

dzwoniłem do swojego dostawcy to mówił że dostawy paliwa wstrzymane do odwołania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

To pokazuje to co mówię od początku. Boris przyjeżdża i podjudza Polaków do wojny a sam robi interesy . Pewnie te paliwo co zakupią było by po +/- 5 brutto a będą sprzedawać w Polsce już niedługo po 8 zł . Tak się robi interesy. A idioci z sejmu aż uszami klaszczą jak Boris jedzie który to ma niby nam pomóc. Nie wiem ile politycy dostają żeby udawać że wszystko jest dobrze jak zwykły obywatel widzi że to przekręt 

od kilku dni stoi rosyjski tankowiec w angli i czeka na rozładunek , pracownicy w angli odmówli rozładunku statku z rosyjskim gazem i ropą .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Orlen 6.65 , prywatną stacja 6.99. w radio powiedzieli że paliwo podrożało 45 gr, chyba zapomnieli 1 bo poszło 1.5 zł przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
1 minutę temu, galan99 napisał:

Będzie mniejszy ruch na drogach to na + .

Ta na pewno... W tym kraju im droższe paliwo tym większy ruch na drogach 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Będzie spokojnie 20 litry po 7 zeta = 140 zł przejedzie 200 kilometrów i niema byle gdzie jechał nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ruch taki jak i był, ciepło się zrobi to się rowerem będzie na wieś jeździć, w końcu te ścieżki się przydadzą do czegoś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
32 minuty temu, jarecki napisał:

od kilku dni stoi rosyjski tankowiec w angli i czeka na rozładunek , pracownicy w angli odmówli rozładunku statku z rosyjskim gazem i ropą .

Moze czeka na rozładunek a może stoi dla picu dawno rozładowany żeby pokazać jak to Anglicy protestuja i inną drogą dopływa X2 tyle towaru. To tak samo jak Niemcy zwlekały z poparciem swiftu. Czekali aż Rosjanie poprzenosza interesy na inne platformy i interes kwitnie dalej. Ale jest przekaz w mediach że wszyscy Swift zablokowali? Jest. Nie ważne że teraz przez SWAP ( czy jakoś tak teraz płacą) ważne że Swift zablokowany i szary lud łyka wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Byłem przed chwilo w mieście po zastrzyki to 7,21 on

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
2 godziny temu, rolnik34 napisał:

w mercedesie 124 mialem zrobiony na 140 l

U nas chłopaki mieli w latach 90 poprzerabiane W123 zbiorniki, mieściło się 5 litrów paliwa i 120 sztang fajek.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, pedro2 napisał:

Benzyna 6.50 ON 6.95 KAnistry gonią, do baku limity 

IMG_20220305_125903.jpg

IMG_20220305_125903.jpg

Ciągnik pod które się kwalifikuje 🤔 ciężarowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jak jedziesz w drelichu i filcokach to pod mundurowe

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj